Справа №155/529/25
Провадження №3/155/312/25
08.04.2025 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.173-2, ст.185 КУпАП,
До Горохівського районного суду Волинської області з відділення поліції №2 (м.Горохів) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2, ст.185 КУпАП.
Постановою судді від 08 квітня 2025 року об'єднано в одне провадження справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП та справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.185 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №597540 від 28.03.2025 року вбачається, що 28 березня 2025 року близько 22 години 00 хвилин ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , а саме нецензурно висловлювався та шарпав останню за верхній одяг.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №597539 від 28.03.2025 року вбачається, що 28 березня 2025 року о 22 годині 20 хвилин в селі Рачин по вулиці Миру, ОСОБА_1 вчиняв непокору працівникам поліції, а саме нецензурно висловлювався в сторону працівників поліції та не виконував законні вимоги працівників поліції, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч.1 ст.173-2 та за ст.185 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, підтвердив обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП, визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Не зважаючи на повне визнання винуватості, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2, ст.185 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №597539 від 28 березня 2025 року, серії ВАД №597540 від 28 березня 2025 року, протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення або іншу подію від 28.03.2025 року, формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, копією термінового забороненого припису стосовно кривдника серії АА №647663, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , протоколом про адміністративне затримання серії А3 №019694 від 28 березня 2025 року, консультаційним висновком спеціаліста 16 КП «Горохівська багатопрофільна лікарня», а також DVD-R диском на якому наявний відеозапис події, яка мала місце 28 березня 2025 року.
За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що своїми діями, що виразились у вчиненні домашнього насильства та злісній непокорі законній вимозі поліцейських, ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.173-2 КУпАП та ст.185 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає; обставини, що обтяжують відповідальність є вчинення адміністративного правопорушення в алкогольному сп'янінні.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом враховується характер вчинених правопорушень, особу порушника, який своїми діями вчинив одразу декілька адміністративних правопорушень, а саме: домашнє насильство та злісну непокору законній вимозі поліцейських при виконанні ними службових обов'язків.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.173-2, ст.185 КУпАП, справи про які одночасно розглядаються судом та з вчинених правопорушень більш серйозним є правопорушення передбачене ст.185 КУпАП, тому слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст.185 КУпАП у виді штрафу.
Дана міра адміністративного стягнення, на думку суду, буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.
Згідно з ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 251, 252, 283, 284, на підставі ч.1 ст.173-2, ст.185 КУпАП
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень.
Визнати винним ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП, призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ст.185 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу ОСОБА_1 понад п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови - понад п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу 510 (п'ятсот десять) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Горохівський районний суд Волинської області.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області В.М.Сметана