Єдиний унікальний номер: 704/94/25
Номер провадження: 3/704/246/25
08 квітня 2025 року м. Тальне
Суддя Тальнівського районного суду Черкаської області Москаленко І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліцейської діяльності №1 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.4 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відносно ОСОБА_1 10.01.2025 р. складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 156 КУпАП, згідно якого останньому ставиться у вину те, що 10.01.2025 р. близько 16.15 год., перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , здійснював продаж з спиртними напоями кустарного виробництва ( самогону ) не маючи державної реєстрації як суб'єкт господарювання та без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, чим порушено вимоги п.7 ч.2 ст.15-3 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
За викликом суду для розгляду справи ОСОБА_1 не з'явився, однак суддя вважає за можливе провести розгляд даної справи за його відсутності з врахуванням ч.1 ст.268 КУпАП, оскільки останній належним чином повідомлений про день та час розгляду справи, клопотань про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності від нього не надходило.
Вивчивши надані матеріали справи, суддя приходить до такого висновку.
Так, диспозиція ч.3 ст. 156 КУпАП є бланкетною (тобто така, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність), а отже у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено не тільки відповідна стаття певного діючого на дату складення протоколу нормативного акту(частина, пункт), також має бути викладено їх зміст.
В даному випадку, в протоколі про адміністративне правопорушення наявне посилання на п.7 ч.2 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального».
Однак, даний закон втратив чинність 01.01.2025 року, тоді як подія, яка ставиться в вину ОСОБА_1 сталась 10.01.2025 року.
Отже, особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, не вказано чинної конкретної норми (абзацу, частини, тощо), порушення якої вставиться у вину особі.
Згідно із ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.2 ст.62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з ч.3 цієї ж статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин, справу у провадженні слід закрити за п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, оскільки відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.156 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності - в провадженні закрити в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.156 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення до Черкаського апеляційного суду через Тальнівський районний суд Черкаської області.
Суддя І.В. Москаленко