Постанова від 07.04.2025 по справі 568/557/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 568/557/25

Провадження № 3/568/327/25

07 квітня 2025 р. м. Радивилів

Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Троцюк В.О.,

на стадії підготовки справи до розгляду, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної податкової служби України Головне управління ДПС у Рівненській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , бармена кафетерія «Зустріч», за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Радивилівського районного суду Рівненської області надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії 000330 №2210/ж12/17-00-07-05-24 від 19.03.2025 року ОСОБА_1 порушила встановленого законодавством порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: проведення розрахункових операцій через РРО з роздрукуванням фіскальних чеків невстановленої форми, проведення розрахункових операцій через РРО з порушенням використання режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, чим порушено вимоги п.1, 2, 11, ст.3 ЗУ №265/95-ВР від 06.07.1995 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (із змінами).

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про повернення матеріалів для доопрацювання, з наступних підстав.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Положеннями ст. 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, між іншим, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Положення ч.1 ст. 155-1 КУпАП передбачає покарання за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - у вигляді штрафу - на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суб'єктами правопорушень, передбачених ч.1 та 2 цієї статті можуть бути особи, які відповідно до своїх функціональних обов'язків здійснюють розрахункові операції, а також посадові особи, до компетенції яких належить організація здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

В протоколі серії 000330 №2210/ж12/17-00-07-05-24 від 19.03.2025 року вказано, що ОСОБА_1 працює барменом кафетерій «Зустріч», проте, будь-які докази на підтвердження вказаного не долучено.

Зазначений недолік не дає можливості встановити в діях ОСОБА_1 наявність або відсутність складу адміністративного правопорушення, визначитися з правильністю кваліфікації її дій, всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу.

За таких обставин суд позбавлений можливості, на виконання ст. 245 КУпАП, своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом.

З урахуванням викладених обставин, адміністративний матеріал необхідно повернути до Головного управління ДПС у Рівненській області для належного оформлення, оскільки вищезазначені недоліки перешкоджають всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванню обставин справи, у відповідності до ст. ст.245, 280 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.155-1, 245, 251, 256, 278, 280 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДПС у Рівненській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Троцюк