Ухвала від 08.04.2025 по справі 300/8411/23

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"08" квітня 2025 р. справа № 300/8411/23

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Боршовського Т.І., розглянувши в письмовому провадженні звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дії та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 задоволено позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області: визнано протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 в частині доплати за понаднормовий стаж із збільшенням пенсії на один відсоток заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років відповідно до частини 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції зі змінами, внесеними Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.10.2020 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції до змін, внесених Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, з урахуванням проведених платежів.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 набрало законної сили 24.10.2024.

12.11.2024 Івано-Франківський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист № 300/8411/23.

14.11.2024 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23.

Листом № 9898-8536/Б-02/8-0900/24 від 09.12.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повідомило ОСОБА_1 , що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 позивачу проведено з 01.10.2020 перерахунок та виплату пенсії в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та надано розрахунок доплати згідно з рішенням суду за період з 01.10.2020 по 31.12.2024.

02.01.2025 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою від 02.01.2025 про неналежне виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23. Так, позивач зазначив, що відповідач провів розрахунок за понаднормовий стаж виходячи із страхового стажу 50 років, однак з 01.11.2021 ОСОБА_1 продовжував працювати, внаслідок чого стаж позивача збільшився до 52 років. Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області визначило розрахунок доплати за понаднормовий стаж за 30 років, а не 32 роки.

Листом № 733-28/Б-02/8-0900/25 від 27.01.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повідомило ОСОБА_1 , що його страховий стаж становить 52 роки 8 місяців 2 дні. Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зазначило, що в рішенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 відсутні зобов'язання щодо подальших перерахунків доплати за понаднормовий стаж, тобто всі подальші доплати за понаднормовий стаж проводились від страхового стажу, який було встановлено станом на 01.10.2020, а саме - 50 років 2 місяці 9 днів.

03.02.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 від 02.02.2025 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23. Вказана заява від 02.02.2025 мотивована тим, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не виконало в повному обсязі рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, оскільки судовим рішенням зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії, збільшивши її на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років. ОСОБА_1 продовжував працювати до червня 2022 року, а тому його страховий стаж становить 52 роки. Так, кількість років роботи понад стаж 20 років, становить 32 роки, а не 30 років. Таким чином, доплата за понаднормовий стаж має розраховуватися саме за кожен рік роботи понад 20 років, тобто саме із врахуванням 32-х років, а не 30-ти років.

Ухвалою від 12.02.2025 задоволено заяву ОСОБА_1 від 02.02.2025 та встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області строк до 25.03.2025 для подання звіту про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23.

25.03.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23. Так, представник відповідача зазначив, що ОСОБА_1 проведено з 01.10.2020 перерахунок пенсії в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції до змін, внесених Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, з урахуванням проведених платежів. Перерахунок проведено з врахуванням загального страхового стажу ОСОБА_1 52 роки 8 місяців 2 дні. На виконання даного рішення суду нараховано борг за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 в сумі 312419,12 грн. Сума доплати в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 внесена до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України і виплата буде проведена лише при наявності додаткового фінансування з Державного бюджету України в порядку черговості з урахуванням дати набрання рішення суду законної сили. Таким чином, на думку представника відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області належним чином та в повному обсязі виконано рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, а тому представник відповідача просив суд прийняти звіт про виконання судового рішення від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23.

31.03.2025 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло реагування ОСОБА_1 від 31.03.2025 на звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23. Так, ОСОБА_1 зазначив, що в нього немає претензій до величини суми пенсії за період з 01.10.2020 по 31.03.2025, зокрема за кожен місяць, визначеної внаслідок проведеного на виконання судового рішення від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 перерахунку пенсії. Водночас, для ОСОБА_1 є незрозумілою інформація, зазначена в розрахунку «Перерахунок пенії. Версія 1.6.78.1. РІШЕННЯ 926200129549 від 21.03.2025», а саме в рядках: «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 17 років)» 246,84 грн.; «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за років)» 5064,36 грн. Так, ОСОБА_1 зазначив, що реальний розмір доплати за понаднормовий стаж проведено відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України № 796-ХІІ, водночас назва доплати і спосіб її розрахунку відповідає Закону № 1058-ІV, а не Закону України № 796-ХІІ, що свідчить про можливе допущення відповідачем технічної помилки. На думку ОСОБА_2 , рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 виконано не належно, не в повному обсязі. Щодо заборгованості за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 в сумі 312419,12 грн., то в ОСОБА_1 немає зауважень до розміру такої заборгованості, однак позивач вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області мало б вчинити дії для виплати такої заборгованості, а не лише внести таку заборгованість до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України. За вказаних обставин, ОСОБА_1 просив суд відмовити у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, зобов'язати відповідача виправити допущені технічні помилки, прийняти додаткові міри по виплаті заборгованості та встановити новий строк для подання звіту.

Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, суд вказує на таке.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом статей 129 та 129-1 Конституції України, однією із основних засад судочинства є обов'язковість судових рішень. Суд ухвалює рішення іменем України, яке є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Частинами другою та третьою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Водночас, згідно з частиною другою статті 372 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною першою статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Частиною другою статті 382-2 КАС України визначено, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

Відповідно до частини третьої статті 382-2 КАС України до звіту додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;

2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Частиною другою статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

Відповідно до частини одинадцятої статті 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

В цій справі зобов'язальна частина рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 містить вимогу про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.10.2020 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції до змін, внесених Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, з урахуванням проведених платежів.

За змістом звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 ОСОБА_1 з 01.10.2020 проведено перерахунок пенсії в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції до змін, внесених Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, з урахуванням проведених платежів. Перерахунок проведено з врахуванням загального страхового стажу ОСОБА_1 52 роки 8 місяців 2 дні. В підтвердження таких обставин, суду надано розрахунки перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 20.03.2025 та від 21.03.2025.

В реагуванні від 31.03.2025 на звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, ОСОБА_1 погодився з таким виконанням судового рішення та вказав на відсутність претензій до величини суми пенсії за період з 01.10.2020 по 31.03.2025, зокрема за кожен місяць, визначеної внаслідок проведеного на виконання судового рішення від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 перерахунку пенсії.

В звіті від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області також зазначило, що на виконання вказаного рішення суду нараховано борг за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 в сумі 312419,12 грн. Сума доплати в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 внесена до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України і виплата буде проведена лише при наявності додаткового фінансування з Державного бюджету України в порядку черговості з урахуванням дати набрання рішення суду законної сили. В підтвердження таких обставин суду надано довідку Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 № 177, згідно якої повідомлено про внесення до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України доплати пенсії ОСОБА_1 в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025.

В реагуванні від 31.03.2025 на звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, ОСОБА_1 вказав на відсутність зауважень до розміру такої заборгованості, однак звернув увагу на необхідність вчинення відповідачем дій для виплати такої заборгованості, а не лише внести таку заборгованість до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України.

Щодо таких доводів ОСОБА_1 про виплату доплати до пенсії за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 в сумі 312419,12 грн., то суд звертає увагу на те, що згідно з частиною другою статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII від 05.11.1991 Пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою, не входить до складу державного бюджету України, формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.

Так, відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до частини другої статті 95 Конституції України виключно Законом про Державний Бюджет України на відповідний рік визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Тобто, виплати пенсій здійснюються Головним управлінням Пенсійного фонду України виключно за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат управління не має.

Згідно із Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого указом Президента України від 06.04.2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України готує пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, бере у межах своїх повноважень участь у розробленні прогнозних показників економічного і соціального розвитку України та проекту Державного бюджету України, планує свої доходи та видатки, здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення, розробляє проект бюджету Пенсійного фонду України, складає звіт про його виконання та подає їх в установленому порядку Міністру праці та соціальної політики для внесення на розгляд Кабінету Міністрів України.

Пунктами 3, 4 статті 22 Бюджетного кодексу України визначено, що управління отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у Законі про державний бюджет України.

Відповідно до статей 23 та 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнування та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.

Згідно з положеннями пунктів 20, 29 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України, взяття зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону Про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Кошти Державного бюджету України включаються до бюджету Пенсійного фонду України в обсягах, визначених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до пункту 7 розділу II Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 №21-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.09.2009 за №897/16913 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 09.12.2021 №35-1), видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, виданими або ухваленими після набрання чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», плануються в межах коштів Державного бюджету України, передбачених на фінансування пенсійних програм.

Так, нарахована позивачу сума заборгованості має бути виплачена за рахунок коштів Державного бюджету України. При цьому, проведення такої виплати не може бути здійснене за рахунок власних коштів Пенсійного фонду України, зокрема, територіального органу - Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, а проводиться лише у разі наявності на це відповідних бюджетних асигнувань.

Фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачено у складі бюджетної програми за КПКВК 2506080 "Фінансування виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду".

Таким чином, головним розпорядником коштів державного бюджету, що виділяються на забезпечення виплат по зазначеній бюджетній програмі, є Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України - відповідальний виконавець і розпорядник коштів нижчого рівня.

В спірному випадку Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області підтвердило вчинення конкретних та залежних від нього дій, спрямованих на виконання судового рішення від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23, а саме: внесло нараховану позивачу на виконання вказаного рішення доплату пенсії в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 до підсистеми "Реєстр судових рішень" інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України.

Факт такої заборгованості відповідачем не заперечується, виплата нарахованої суми пенсійних виплат буде проведена за наявності відповідного бюджетного фінансування Пенсійним фондом України.

Суд звертає увагу на те, що виплата ОСОБА_1 заборгованості в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 інший спосіб, ніж визначений вище, не відповідатиме вимогам соціальної справедливості, оскільки призведе до ситуації, коли інші особи, які також мають право на виплату пенсії за рішеннями суду, що внесені до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою раніше ніж рішення про перерахунок пенсії позивача, отримають належні їм кошти зі ще більшою затримкою ніж у позивача.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку про виконання відповідачем рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 в частині проведення ОСОБА_1 з 01.10.2020 перерахунку пенсії в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції до змін, внесених Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, з врахуванням загального страхового стажу ОСОБА_1 52 роки 8 місяців 2 дні, та внесення суми доплати в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України.

Таким чином, суд дійшов висновку прийняти поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звіт від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 в частині вищевказаних дій, вчинених відповідачем на виконання такого судового рішення.

Що стосується зазначеної в долученому до звіту від 24.03.2025 розрахунку «Перерахунок пенії. Версія 1.6.78.1. РІШЕННЯ 926200129549 від 21.03.2025» інформації, а саме в рядках: «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 17 років)» 246,84 грн.; «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за років)» 5064,36 грн., то така інформація є незрозумілою не лише для ОСОБА_1 , але й для суду, оскільки не містить назву нормативного акту, на норми якого йде посилання в зазначених рядках, порядок врахування кількості років та визначення конкретних сум.

За вказаних обставин суд вважає, що рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 в цій частині виконано не в повному обсязі, а тому відповідно до частини одинадцятої статті 382-3 КАС України необхідно встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 з детальним роз'ясненням щодо зазначеної в розрахунку «Перерахунок пенсії. Версія 1.6.78.1. РІШЕННЯ 926200129549 від 21.03.2025» інформації, а саме в рядках: «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 17 років)» 246,84 грн.; «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за років)» 5064,36 грн.

Керуючись статями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 382, 382-2, 382-3, Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 24.03.2025 про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 в частині проведення ОСОБА_1 з 01.10.2020 перерахунку пенсії в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції до змін, внесених Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, з врахуванням загального страхового стажу ОСОБА_1 52 роки 8 місяців 2 дні, та внесення суми доплати в розмірі 312419,12 грн. за період з 01.10.2020 по 31.03.2025 до Реєстру судових рішень Пенсійного фонду України.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області новий строк до 09.05.2025 для подання звіту про виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 у справі № 300/8411/23 з детальним роз'ясненням щодо зазначеної в розрахунку «Перерахунок пенсії. Версія 1.6.78.1. РІШЕННЯ 926200129549 від 21.03.2025» інформації, а саме в рядках: «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 17 років)» 246,84 грн.; «Доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за років)» 5064,36 грн.

Ухвала в частині прийняття звіту може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.