08 квітня 2025 рокум. Ужгород№ 826/160/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі Колушкіна Ю.В.,
за участю сторін:
позивач: Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації - представник не з'явився,
відповідач 1: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат - представник не з'явився,
відповідач 2: Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат - представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (02121, м. Київ, Харківське шосе, 176Г, код ЄДРПОУ 37447984), Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (03165, м. Київ, прос. Космонавта Комарова,7, код ЄДРПОУ 22886300) про визнання дій протиправними та стягнення грошових коштів, -
02 січня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою із урахуванням уточнень від 24.05.2018 року до Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної у місті Києві Державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, якою просить: 1) визнати дії відповідача 1 - Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної у місті Києві Державної адміністрації стосовно стягнення з позивача - ОСОБА_1 коштів у розмірі 27 075,00 грн виплачених у якості щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг протиправними; 2) стягнути з відповідача 2 - Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат грошові кошти у розмірі 10 000 грн, що отримані у наслідок протиправних дій відповідача.
11 січня 2018 року ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження по даній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
19 лютого 2018 року ухвалою суду призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні.
03 вересня 2018 року ухвалою, занесеною до протоколу судових засідань, залучено до участі у справі Київський міський центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
04 травня 2018 року відбувся повторний автоматичний розподіл справи між суддями.
03 липня 2018 року суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліною Л.О. справу прийнято до провадження.
Законом України від 13 грудня 2022 року № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано вказаний адміністративний суд. Так, відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону № 3863-ІХ наказом ДСА України від 16 вересня 2024 року № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399 справу передано на розгляд до Закарпатського окружного адміністративного суду.
04 березня 2025 зазначена справа надійшла до Закарпатського окружного адміністративного суду, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду на супровідному листі, та за результатом автоматизованого розподілу судової справи між суддями передана для розгляду судді Скраль Т.В..
10 березня 2025 року суддею прийнято до провадження справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 13:30 год 08 квітня 2025 року.
08 квітня 2025 року сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про час та дату слухання справи повідомленій у визначений законом спосіб.
У клопотанні поданого до суду 25.03.2025 року (вх№10023/25) відповідач 1 - вказує про зміну найменування, та просять здійснити розгляд справи за їх відсутності, (а.с.103, т.2)
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Обставини, встановлені судом.
Щодо відповідача 1 у справі, суд зазначає таке.
З відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що змінилась назва відповідача з Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві Державної адміністрації на Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві Державної адміністрації, інші відомості не змінились.
Вказаним реєстраційним діям, що мали місце 01.11.2024 році, передували зміни від 03.12.2020 року, де також відбулася зміна найменування відповідача 1, а саме з Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації на Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті
Києві державної адміністрації
Відповідно до Розпорядження Дарницької районного в м. Києві державної адміністрації від 11.09.2024 року №88-к "Про внесення змін до структури та чисельності Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації" найменування управління соціального захисту населення з 01.11.2024 року змінено на управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в масті Києві державної адміністрації).
Відтак, судом встановлено, що фактично було здійснено лише зміну назви відповідача (перейменування) без проведення реорганізації.
Відповідно до статті 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
На підставі викладеного та за аналогією статті 52 КАС України, суд вважає за необхідне здійснити зміну назви відповідача у справі з Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві Державної адміністрації на Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві Державної адміністрації.
Керуючись статтями 12, 171, 243 та 248 КАС України, суд-
Змінити назву відповідача у справі з Управління соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації на Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Т.В.Скраль