Ухвала від 07.04.2025 по справі 577/1764/25

Справа № 577/1764/25

Провадження № 1-кс/577/465/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2025 р. м. Конотоп

Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Конотоп клопотання слідчого СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025200450000261 від 03.03.2025 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст.115 ч.1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

03.04.2025 р. до суду надійшло клопотання слідчого Конотопського РВП ГУНП в Сумській обл., погоджене з прокурором, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів оператора телекомунікаційного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться АДРЕСА_1 , юридична адреса АДРЕСА_2 , та зобов'язати останнього надати інформацію щодо абонентського номеру НОМЕР_1 , мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме інформації щодо ІМЕІ апаратів мобільного зв'язку, які користуються вказаними номерами, інформація щодо прийому чи здійснення дзвінків з вказаних номерів, наданих їм телекомунікаційних послуг у тому числі напрями їх пересування погодинно, з прив'язкою до місцевості та базових станцій із зазначенням адрес у період часу з часу з 00:00 год. 22.02.2025 р. по 23.59 год. 02.04.2025 р., а саме типи з'єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація, дата, час та тривалість з'єднання, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картка, IMEI, ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувся сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості, за наявності конкретної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента. Зазначену інформацію надати на носії інформації в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, в якій обов'язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери учасників з'єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.

Необхідність надання тимчасового доступу до речей і документів слідчий пов»язує з розслідуванням кримінального провадження № 12025200450000261 внесеного до ЄРДР 03.03.2025 р. за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 115 ч.1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 03.03.2025 р. до Конотопського РВП звернувся ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із заявою, що відповідно до сповіщення з ІНФОРМАЦІЯ_3 №1116 від 25.02.2025 р. його брат солдат в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зник безвісті 23.02.2025 в районі м. Торецьк Бахмутського р-ну Донецької обл.

В ході досудового розслідування було встановлено, що зниклий безвісті ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , користувався номером мобільного телефону НОМЕР_1 , за яким у подальшому перестав відповідати на телефонні дзвінки.

Приймаючи до уваги те, що слідству необхідно встановити місцезнаходження особи, яка користується зазначеним номером телефону, з метою проведення з нею слідчих дій, для чого необхідно отримати роздруківку за вищевказаним номером.

Беручи до уваги те, що вищевказаний номер обслуговує ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 . Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України роздруківку за номерами віднесено до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, необхідно у вказаного мобільного оператора вилучити копії документів які містять охоронювану законом таємницю.

Значення для слідства має інформація, яка міститься в роздруківці по абонентському номеру НОМЕР_1 , який належить гр. ОСОБА_5 щодо ІМЕІ апарата мобільного зв'язку, а також інформація щодо прийому чи здійснення дзвінків з вказаних номерів, наданих їм телекомунікаційних послуг у тому числі напрями їх пересування погодинно, з прив'язкою до місцевості та базових станцій із зазначенням адрес в період часу з 00:00 год. 22.02.2025 р. по 23.59 год. 02.04.2025 р., оскільки дана інформація може роз'яснити ті обставини, які невідомі на даний час слідству. В інший спосіб отримати вказану інформацію неможливо. Отримані таким чином докази самі по собі, або в їх сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В судове засідання слідчий СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській обл. не з'явилася, надала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Представник ПрАТ “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.

Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання матеріали та проаналізувавши докази на обґрунтування клопотання у їх сукупності, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв»язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п»ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що 03.03.2025 р. відомості про те, що 03.03.2025 р. до Конотопського РВП звернувся ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про те, що відповідно до сповіщення з ІНФОРМАЦІЯ_3 №1116 від 25.02.2025 р. його брат солдат в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зник безвісті 23.02.2025 в районі м. Торецьк Бахмутського р-ну Донецької обл., внесено до ЄРДР за № 12025200450000261 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 115 ч.1 КК України (а.с.2).

Слідчим доведені обставини, які дають достатньо підстав вважати, що інформація, яка міститься у документах ПрАТ “ ІНФОРМАЦІЯ_1 » містить відомості, які можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні та сама по собі, або в сукупності з іншими речами та документами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого та довели неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Тому клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 132,159-164,166 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Зобов»язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати слідчим СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , старшим слідчим СВ Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 тимчасовий доступ до документів оператора телекомунікаційного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований АДРЕСА_1 , юридична адреса АДРЕСА_2 , та зобов'язати останнього надати інформацію щодо абонентського номеру НОМЕР_1 , мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме інформації щодо ІМЕІ апаратів мобільного зв'язку, які користуються вказаними номерами, інформація щодо прийому чи здійснення дзвінків з вказаних номерів, наданих їм телекомунікаційних послуг у тому числі напрями їх пересування погодинно, з прив'язкою до місцевості та базових станцій із зазначенням адрес у період часу з часу з 00:00 год. 22.02.2025 р. по 23.59 год. 02.04.2025 р., а саме типи з'єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація, дата, час та тривалість з'єднання, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім-картка, IMEI, ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувся сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості, за наявності конкретної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента. Зазначену інформацію надати на носії інформації в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel, в якій обов'язково зазначити: тип, дату, час, тривалість дзвінків, номери учасників з'єднань, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимути ретрансляційних антен та адреси розташування базових станцій.

Строк дії ухвали два місяці.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала не оскаржується.

Слідчий суддяОСОБА_1

Попередній документ
126440943
Наступний документ
126440945
Інформація про рішення:
№ рішення: 126440944
№ справи: 577/1764/25
Дата рішення: 07.04.2025
Дата публікації: 10.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (07.04.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 03.04.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
07.04.2025 16:30 Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЕТЬМАН ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГЕТЬМАН ВАДИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ