Справа № 761/778/25
Провадження № 3/761/637/2025
24 лютого 2025 року cуддя Шевченківського районного суду м. Києва Левицька Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , проживаючого, згідно з протоколом, за адресою: АДРЕСА_1 .
за ч. 1 ст. 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Головним державним інспектором Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Недосек С.А. на підставі пп.20.1.4. п. 20.1 ст.20 розділу І, п. 75.1 ст. 75 розділу ІІ, п. 76.2 ст. 76 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) проведено камеральну перевірку щодо порушення термінів сплати (перерахування) податків, зборів, платежів податку на додану вартість ТОВ «КРАСНОЛИМАНСЬКЕ» (код ЄДРПОУ: 32281519), України, 01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 64, з питання порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість та складено акт перевірки № 2624/Ж5/31-00-04-01-01-26/32281519 від 07.11.2024 року, а також протокол № 680/31-00-04-01-01 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - керівника ТОВ «КРАСНОЛИМАНСЬКЕ» (код ЄДРПОУ 32281519) за порушення пп. 54.1. ст. 54, п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України - термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість за лютий 2024 рік, чим порушено вимоги ч. 1 ст. 1632 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1632 КУпАП підлягає поверненню до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно з вимогами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі питання щодо правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо.
Разом з тим, вищезазначені вимоги закону не дотримано, протокол, складений відносно ОСОБА_1 , останнім не підписаний, інформація про документ, який посвідчує особу ОСОБА_1 , коли і ким виданий, серія і номер відсутня, як і наказ про призначення на посаду, тим самим не встановлено особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, у зв'язку з неможливістю їх розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 254, 256, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 1632 Кодексу України відносно ОСОБА_1 повернути до Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.В. Левицька