СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/7136/25
пр. № 3/759/3125/25
08 квітня 2025 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Горбенко Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління патрульної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
До Святошинського районного суду м. Києва надійшла справа про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №287065 від 31.03.2025 року - 31.03.2025 року о 18 год. 30 хв. за адресою Київ-Чоп М-06 487 км водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки Renault Logan д.н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не був уважним, не дотримався безпечної швидкості руху, а також дистанції на мокрій ділянці дороги, не впорався з керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху та скоїв зіткнення з автомобілем марки Renault Magnum д.н.з. НОМЕР_2 (напівпричіп марки Schwarzmuller д.н.з. НОМЕР_3 ) під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався в зустрічному напрямку. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 12.1, 11.3 та 11.4 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Як передбачено ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виходячи з ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на справедливий суд, тобто право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи, забезпечується незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Частиною 2 ст. 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №287065 від 31 березня 2025 року, місцем вчинення адміністративного правопорушення є Київ-Чоп М-06 487 км, що знаходиться у Львівській області, а не у Святошинському районі міста Києва.
Статтею 276 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Одночасно з цим, ч. 2 зазначеної статті передбачено, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Тобто, є загальне правило, відповідно до якого справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Але також передбачена і альтернативна підсудність - за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Суд звертає увагу, що у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №287065 від 31 березня 2025 року місце проживання ОСОБА_1 визначено як: АДРЕСА_1 , що не відноситься до територіальної юрисдикції Святошинського районного суду м. Києва.
Крім того, місце вчинення правопорушення також не відноситься до Святошинського району міста Києва, а відтак, і до територіальної юрисдикції Святошинського районного суду м. Києва.
В даному випадку місце вчинення адміністративного правопорушення віднесено до територіальної юрисдикції Буського районного суду Львівської області.
Зважаючи на викладене, те, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є: Київ-Чоп М-06 487 км, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Управління патрульної поліції у Львівській області для направлення для розгляду за належною підсудністю до Буського районного суду Львівської області за місцем вчинення правопорушення.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції у Львівській області (вул. Перфецького, 19, м. Львів, 79053, Україна) з метою направлення для розгляду до належного суду за місцем вчинення правопорушення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О.Горбенко