Ухвала від 07.04.2025 по справі 640/31608/21

Справа № 640/31608/21

УХВАЛА

07 квітня 2025 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Караван Р.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці у Київській області (04060, м. Київ, вул. Вавілових, 10) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецоіл України» (04201, м. Київ, вул. Кульженків сім'ї, 35) про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпраці у Київській області звернулося до суду з даним позовом, в якому просить:

прийняти рішення, яким застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт, а саме:

заборонити виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: злив, очистка, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших небезпечних речовин, в тому числі радіоактивних, за адресою: м.

Київ, вул. Деревообробна, 5.

заборонити експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: резервуар

Р-10, зав. Nє 1432, резервуар Р-10, зав. Nє 805, резервуар РГС-10, зав. Nє707, 1989 р., БССР.

Ухвалою суду від 05.11.2021 року відкрито провадження в адміністративній справ та вирішено здійснювати розгляд справи одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 №2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Разом з цим, на виконання вимог Закону України від 16.07.2024 № 3863-IX наказом ДСА України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі Порядок №399).

Відповідно до п. 10 Порядку № 399 розподіл судових справ, які не розглянуті ОАСК та передані до КОАС, але не розподілені між суддями, передаються на розгляд та вирішення судам (крім судових справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289--1, 289---4 Кодексу адміністративного судочинства України) шляхом їх автоматичного розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ.

Згідно п. 22 Порядку № 399 на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.

У відповідності до Порядку № 399 вказана справа за позовною заявою Головного управління Держпраці у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецоіл України» про застосування заходів реагування надійшла до Одеського окружного адміністративного суду.

Частиною 2 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Дана адміністративна справа 02.04.2025 передана шляхом автоматизованого розподілу судді Каравану Р.В. у зв'язку з чим суддя вважає за необхідне прийняти справу до свого провадження.

При дослідженні матеріалів справи судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 р. № 14 ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань праці за переліком згідно з додатком 1, серед яких визначено Головне управління Держпраці у Київській області.

Згідно з пп. 3 п. 3 постанови від 12 січня 2022 р. № 14 міжрегіональні територіальні органи Державної служби з питань праці, що утворюються згідно з пунктом 2 цієї постанови, виконують завдання і функції територіальних органів Державної служби з питань праці, які ліквідуються згідно з пунктом 1, а саме Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці - завдання і функції Управління Держпраці у Чернігівській області, Головного управління Держпраці у Київській області, Управління Держпраці у Черкаській області.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці (код ЄДРПОУ 44681053) зареєстроване як юридична особа публічного права, про що внесено відповідний запис 23.09.2022.

Відповідно до наказу Державної служби України з питань праці від 05.12.2022 № 233 «Про можливість забезпечення здійснення повноважень та виконання функцій», здійснення повноважень та виконання функцій Головного управління Держпраці у Київській області з 06.12.2022 переходить до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом в ЄДРПОУ 39794214 щодо Головного управління Держпраці у Київській області міститься запис припинення вказаного суб'єкта, дата 23.02.2024 номер запису: 1000741780010054233.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що владні управлінські функції від ГУ Держпраці у Київській області перейшли до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, та останнє є правонаступником ГУ Держпраці у Київській області.

Відповідно до ст. 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

За вказаних обставин суд дійшов висновку про необхідність заміни позивача ГУ Держпраці у Київській області на його правонаступника - Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Судом також встановлено, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань «Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецоіл України»» змінило назву та юридичну адресу на «Товариство з обмеженою відповідальністю «СЯДРИ-НО» 46003, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, м. Тернопіль, вул. За Рудкою, буд. 35.

Відповідно до приписів частини 10 статті 12 та статті 257 КАС України справа відноситься до спорів, які розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд вбачає наявність підстав для розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідно до частини другої статті 35 КАС України в разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Керуючись статтями 9, 171, 241, 243, 248, 253, 256, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження адміністративну справу за позовом Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Товариства з обмеженою відповідальністю «СЯДРИ-НО» про застосування заходів реагування.

Розгляд справи розпочати спочатку та проводити його за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Запропоновути позивачу надати до суду інформацію щодо актуальності заявленого позову станом на час прийняття його до провадження суддею Караваном Р.В.

Запропонувати відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії вказаної ухвали надати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України.

Роз'яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 КАС України.

Встановити третім особам семиденний строк з дня отримання копії вказаної ухвали для подання до суду пояснень, які повинні відповідати статті 165 КАС України.

Встановити позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка повинна відповідати статті 163 КАС України.

Встановити відповідачу семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке повинно відповідати статті 164 КАС України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та в частині прийняття справи до провадження та продовження її розгляду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Роман КАРАВАН