Рішення від 07.04.2025 по справі 420/34553/24

Справа № 420/34553/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Головного управління ДПС в Одеській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 05.11.2024 р. №12012305/43827308;

- зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області врахувати подану Товариством з обмеженою відповідальність "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" Таблицю даних платника податку на додану вартість від 31.10.2024 р.

В обґрунтування позовних зазначає, що ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" 30.10.2024 р. направлено до Головного управління ДПС в Одеській області таблицю даних платника податків на додану вартість та пояснення до таблиці. Контролюючим органом прийнято рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 05.11.2024 р. № 12012305/43827308. Вважає дане рішення протиправним, оскільки відповідач обмежився лише загальною оцінкою, зазначивши про наявність в органах ДПС України податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податків ризикових операцій. При цьому, контролюючий орган не конкретизував, що саме стало підставою для прийняття такого рішення та на яку саме інформацію посилається відповідач у даному рішенні. Якщо контролюючий орган і вважав, що є обставини, які унеможливлювали врахування таблиці даних платника податку на додану вартість, то відповідні обставини повинні бути чітко зазначені у рішенні про врахування/неврахування таблиці даних платника податку, що в спірному випадку зроблено не було. У оскаржуваному рішення вказано про операції із контрагентами за кодами ЄДРПОУ 43844669 (ТОВ "ЛОГІСТ-24") та 45300116 (ТОВ "БЕСТФРУТ") та зазначено, що ці контрагенти на час вчинення таких операцій були віднесені до ризикових. Однак яким чином дані операції та "ризиковість" контрагентів впливає на врахування таблиці даних платника податку на додану вартість відповідач не зазначив. Приписами Порядку № 1165 віднесення контрагентів позивача до платників, які відповідають критеріям ризиковості, не визначено у якості підстави для неврахування таблиці даних платника податку. У той же час, вказана інформація сама по собі не може свідчити про вчинення позивачем порушень та не підтверджує ризиковість платника податків або його діяльності, а зі спірного рішення також не вбачається, на підставі яких документів відповідач встановив вказані обставини.

Ухвалою від 08.11.2024 р. відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.

10.12.2024 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що за результатами розгляду поданої позивачем таблиці даних платника податку на додану вартість контролюючим органом відповідно до п.16 Порядку № 1165 прийнято рішення від 05.11.2024 р. № 120122305/43827308 про її неврахування. Підставою стало безпосередньо наявність у контролюючого органу податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій. Крім того, дане рішення прийнято у зв'язку з відсутністю необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг (відсутні відомості про об'єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об'єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів, тощо), відповідно до поданої до контролюючих оргнів відомості; недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської діяльності (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконанням робіт, які необхідні для провадження господарської діяльності); постачання сільськогосподарської продукції за відсутності придбання такої продукції, сплати земельного податку, та/або придбання пального, мінеральних добрив, допоміжних послуг з вирощування сільськогосподарської продукції за наявності земельних ділянок; відсутності пояснень по таблиці даних, у поясненні недостатньо інформації щодо сутності господарської діяльності платника податку. Враховуючи наведене, рішення щодо неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість винесено відповідно до діючого законодавства.

12.12.2024 р. від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій вказує на безпідставність викладених у ньому обставин, оскільки вони не відповідають дійсності. Позивачем подавалися разом з таблицею даних пояснення, в яких повністю відображено господарську діяльність товариства. Також 28.02.2024 р. подано форму № 20-ОПП, а у податкового органу наявний доступ до звіту товариства про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору та про нарахування заробітної плати 9доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам, з якої вбачається, що кількість працюючих в товаристві складало за 3 квартал не менше 70 осіб, а на момент подання таблиці - 72 людини, про що зазначено у поясненнях. ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" не здійснює постачання сільськогосподарської продукції, у зв'язку з чим у таблиці поставлено відмітку "-".

Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" зареєстровано як юридичну особу 18.09.2020 р. з видами діяльності за КВЕД: 49.41 Вантажний автомобільний транспорт (основний); 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів; 49.42 Надання в оренду перевезення речей (переїзду); 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів; 77.39 Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н.в.і.у.; 45.31 Оптова торгівля деталями та приладами для автотранспортних засобів; 45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладами для автотранспортних засобів; 46.69 Оптова торгівля машинами й устаткуванням; 49.31 Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення; 49.39 Інший пасажирський наземний транспорт, н.в.і.у.

31.10.2024 р. ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" подано до Головного управління ДПС в Одеській області таблицю даних платника податку на додану вартість щодо кодів УКТЗЕД/ДКПП 49.41, 77.11, 77.39 з письмовими поясненнями.

05.11.2024 р. комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області прийнято рішення № 12012305/43827308 про неврахування поданої ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" таблиці даних платника податку на додану вартість.

У розділі "Підстави" зазначено наявність в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій:

1. період здійснення господарської операції - з 16.04.2024 р. по 29.10.2024 р., код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова - 870829, податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операції - 43844669, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку - 12.09.2024 р.;

2. період здійснення господарської операції - з 16.04.2024 р. по 24.10.2024 р., код згідно з ДКПП операції, визначеної як ризикова - 49.41, податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операції - 45300116, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку - 15.10.2024 р.

Вважаючи дане рішення протиправним, позивач звернувся до суду з позовною заявою про його скасування.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Згідно із пп.16.1.2, 16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

Розділ V ПК України (ст.ст.180-211) регулює порядок нарахування та сплати податку на додану вартість, визначає платників податку, встановлює порядок реєстрації в якості платників ПДВ, визначає об'єкти оподаткування та розміри ставок податку, операції, які звільнені від оподаткування, а також, правила віднесення сум до складу податкового кредиту.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 (далі - Порядок №165).

Згідно пункту 2 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - Державний класифікатор), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Пунктами 12-16 Порядку № 1165 встановлено, що платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).

У таблиці даних платника податку зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів після її отримання.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (додаток 6).

За приписами пункту 17 Порядку № 1165 у рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов'язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

У разі прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, що стала підставою для неврахування таблиці даних платник податку, а саме: тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно о пункту 18 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку враховується ДПС в автоматичному режимі у разі, коли:

така таблиця подається платниками податку - сільськогосподарськими товаровиробниками, включеними до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України Про державну підтримку сільського господарства України, та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31 грудня 2016 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (у редакції, що діяла на 31 грудня 2016 р.) та мають у власності (право власності/користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить не менш як 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначаються відомості про постачання (виготовлення) таких груп товарів за кодами згідно з УКТЗЕД, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12);

зазначена таблиця подається платниками податку, в яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, встановленому пунктом 3 цього Порядку, мають такі розміри: D >0,02, P

Згідно пункту 19 Порядку № 1165 комісії контролюючих органів приймають рішення про неврахування таблиці даних платника податку (додаток 7), яку враховано, зокрема, в автоматичному режимі, що надсилається платнику податку в порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, якщо:

стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1-5 додатка 1;

до контролюючого органу надійшла податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

У рішенні про неврахування таблиці даних платника, у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, що стала підставою для неврахування таблиці даних платника податку, а саме: тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Якщо таблиця даних платника податку врахована відповідно до пункту 18 цього Порядку, після прийняття комісією контролюючого органу рішення про неврахування таблиці даних платника податку така таблиця підлягає розгляду відповідно до пункту 15 цього Порядку (пункт 20 Порядку № 1165).

Згідно пункту 23 Порядку № 1165 таблиця даних платника податку подається платником податку в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Абзацом 2 пункту 25 Порядку № 1165 передбачено, що комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Отже, з аналізу наведених правових норм вбачається, що рішення про неврахування таблиці даних платника податку в обов'язковому порядку повинно містити чітку підставу для такого неврахування. При цьому, рішення про неврахування таблиці даних комісія приймає у разі надходження до контролюючого органу податкової інформації, що свідчить про надання платником податку в поданій таблиці недостовірної інформації.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано до контролюючого органу таблицю даних платника податку на додану вартість, яку згідно квитанції № 9325723449 прийнято контролюючим органом 31.10.2024 р.

З поданої таблиці даних платника ПДВ слідує, що в ній відображено види економічної діяльності відповідно до КВЕД, коди товарів згідно з УКТЗЕД, що відповідає вимогам пункту 13 Порядку № 1165.

Крім того, разом з таблицею даних платника податку на додану вартість позивач подав контролюючому органу пояснення, в яких відобразив детальну інформацію щодо самого товариства, отриманих ліцензій, основних засобів та постачальників, у яких їх придбано з посиланням на документи, наведено перелік контрагентів, з якими укладено договори щодо оренди/суборенди приміщень, площадок для розміщення транспорту, транспортних засобів, штатної чисельності працівників, контрагентів постачальників з посиланням на відповідні договори.

Також з поясненнями надано копії контрактів, інвойсів, договорів на підтвердження інформації, вказаної у поясненнях.

Водночас, комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області прийнято рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 05.11.2024 р. № 12012305/43827308.

Підставою для прийняття даного рішення вказано наявність в контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій:

1. період здійснення господарської операції - з 16.04.2024 р. по 29.10.2024 р., код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова - 870829, податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операції - 43844669, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку - 12.09.2024 р.;

2. період здійснення господарської операції - з 16.04.2024 р. по 24.10.2024 р., код згідно з ДКПП операції, визначеної як ризикова - 49.41, податковий номер платника податку, заподіяного в ризиковій операції - 45300116, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку - 15.10.2024 р.

Тобто, відповідачем прийнято рішення про неврахування поданої ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" таблиці даних платника податку на додану вартість у зв'язку з тим, що позивач мав господарські операції з контрагентами ТОВ "ЛОГІСТ-24" (43844669), ТОВ "БЕСТФРУТ" (45300116)), яких віднесено до ризикових 12.09.2024 р. та 15.10.2024 р.

В той же час відповідачем не обґрунтовано яким чином віднесення вказаних контрагентів до ризикових впливає на прийняття рішення про врахування поданої позивачем таблиці даних платника податку на додану вартість.

При цьому, суд зауважує, що у поданій таблиці даних платника податку на додану вартість зазначено коди УКТЗЕД/ДКПП 49.41, 77.11, 77.39, а в оскаржуваному рішенні стосовно ТОВ "ЛОГІСТ-24" контролюючим органом наведено операції за кодом УКТЗЕД 870829, тобто коду, який не стосується поданої таблиці.

Щодо ТОВ "БЕСТРФРУТ", то відповідачем вказано код ДКПП 49.41, який зазначено позивачем у таблиці, однак контролюючим органом не наведено підстав неможливості врахування таблиці даних платника податку на додану вартість при наявності господарських операцій з контрагентом, віднесеного до ризикових. Також контролюючим органом не конкретизовано, які саме операції з цим контрагентом мав позивач, не надано доказів що ці операції мали нереальних характер чи внаслідок їх здійснення суб'єкти господарювання формували фіктивний податковий кредит, внаслідок чого спричинено збитки державному бюджету. Саме лише віднесення контрагента позивача до ризикових не свідчить про неможливість здійснення ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" видів діяльності, вказаних у поданій таблиці даних платника податку на додану вартість, враховуючи наявність у позивача відповідних матеріальних та трудових ресурсів, необхідних для здійснення такого виду діяльності.

Доводи відповідача, викладені у відзиві, про те, що оскаржуване рішення прийнято у зв'язку з відсутністю необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг, недостатньої кількості трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської діяльності, постачання сільськогосподарської продукції за відсутності придбання такої продукції, сплати земельного податку, та/або придбання пального, мінеральних добрив, допоміжних послуг з вирощування сільськогосподарської продукції за наявності земельних ділянок, відсутності пояснень по таблиці даних, суд не бере до уваги, оскільки у рішенні від 05.11.2024 р. № 12012305/43827308 вказані підстави для неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість відсутні, про що свідчать відмітки у відповідних графах рішення (графи не відмічені та не заповнені). Крім того, ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" разом з таблицею даних подавала пояснення, в яких відображено детальну інформацію як про наявні транспортні засоби, так і про трудові ресурси, на підтвердження чого було надано відповідні документи.

Суд зазначає, що сам по собі аналіз діяльності позивача та податкова інформація, не є безумовною підставою для неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, поданої позивачем, оскільки вона має бути підтверджена відповідними доказами.

Між тим, відповідачем не надано до відзиву жодного документального доказу на підтвердження інформації, відображеної в оскаржуваному рішенні.

Таким чином, суд приходить до висновку про протиправність рішення контролюючого органу від 05.11.2024 р. № 12012305/43827308 про неврахування поданої ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" таблиці даних платника податку на додану вартість, у зв'язку з чим дане рішення підлягає скасуванню.

Стосовно вимог позивача про зобов'язання відповідача врахувати таблицю даних платника податку на додану вартість, суд зазначає наступне.

Пунктом 22 Порядку № 1165 передбачено, що таблиця даних платника податку враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.

Зважаючи на наведену законодавчу норму та задоволення позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податків, належним способом поновлення порушеного права позивача є зобов'язання відповідача врахувати подану позивачем таблицю даних платника податку на додану вартість, а тому позовні вимоги ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" в цій частині також підлягають задоволенню.

Приписами ч.1 ст.9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірність оскаржуваного рішення, а тому позовні вимоги ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" підлягають задоволенню.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ТОВ "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ АВАНГАРД", то сплачений позивачем судовий збір у сумі 3028 грн. підлягає стягненню на його користь з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" (67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт.Авангард (з), вул.Ангарська, буд.18 А, код ЄДРПОУ 43827308) до Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул.Семінарська, буд.5, код ЄДРПОУ 44069166) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 05.11.2024 р. № 12012305/43827308.

Зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул.Семінарська, буд.5, код ЄДРПОУ 44069166) врахувати подану Товариством з обмеженою відповідальність "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" Таблицю даних платника податку на додану вартість від 31.10.2024 р.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул.Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 44069166) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "АВАНГАРД" (67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт.Авангард (з), вул.Ангарська, буд.18 А, код ЄДРПОУ 43827308) судовий збір у сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко