Справа № 522/85/25
Провадження № 3/522/59/25
24 березня 2025 року м.Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Кічмаренко С.М., за участю секретаря Коноваленко В.О., прокурора Острик О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 6/2025 від 02.01.2025 р., директор ДП «НТЦ «Станкосерт» ОСОБА_1 , являючись суб?єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 26.03.2024 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 778/2024 від 03.04.2024 р., директор ДП «НТЦ «Станкосерт» ОСОБА_1 , являючись суб?єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 26.03.2024 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вказаних адміністративних правопорушеннях визнав та зазначив, що з протоколами згоден.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, так як він несвоєчасно виконав обов'язок, передбачений ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону та п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та накласти на нього стягнення, передбачене санкцією статті, та підтримавши протоколи про адміністративного правопорушення від 02.01.2025 року.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши надані в розпорядження суду документи та докази, суд доходить до наступного.
17.03.2021 між Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено контракт № 8 згідно якого ОСОБА_1 призначено на посаду директора ДП «НТЦ «Станкосерт» строком з 22.03.2021 по 21.03.2022 року.
22.03.2022 наказом Міністерства економіки України №40-п від 5.04.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду в.о. директора ДП «НТЦ «Станкосерт».
Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статей 167 та 169 Цивільного кодексу України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі Реєстр), засновником ДП «НТЦ «Станкосерт» (код ЄДРПОУ 24533681, юридична адреса: Одеська обл., м. Одеса, провулок Онілової, будинок 16) є Фонд державного майна України (код ЄДРПОУ 00032945).
Згідно Статуту ДП «НТЦ «Станкосерт», затвердженого наказом Фонду державного майна України № 569 від 27.03.2023, визначено, що підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, має право відкривати рахунки, може мати печатку та штампи, торгову марку, зареєстровані знаки для товарів та послуг, бланки, емблеми та інші засоби візуальної ідентифікації.
Таким чином, за вищевказаними ознаками, ДП «НТЦ «Станкосерт» - є юридичною особою публічного права.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.
Відповідно до Статуту та контракту управління підприємством здійснює його керівник - директор має право: діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, в установах та організаціях; укладати господарські та інші договори, які забезпечують виконання показників господарської діяльності відповідно до Статуту підприємства; видавати доручення; відкривати рахунки в банках для забезпечення оінансово-господарської діяльності підприємства; користуватися правом розпорядження коштами підприємства відповідно до законодавства; видавати в межах своєї компетенції накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства, накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства; укладати трудові договори з працівниками підприємства відповідно до законодавства, тощо.
Таким чином, в.о. директора ДП «НТЦ «Станкосерт» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і він зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 45 вказаного Закону.
На підставі вище викладеного, в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими у справі доказами, доданими до матеріалів справи.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Таким чином, з урахуванням, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП одночасно розглядаються Приморським районним судом м. Одеси, суд вважає за необхідне об'єднати їх в одне провадження та накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь вини, а також відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає, що для виправлення ОСОБА_1 , а також для припинення вчинення ним нових правопорушень, буде достатнім та необхідним застосування адміністративного стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у зв'язку з винесення постанови про накладання адміністративного стягнення, на порушника покладається обов'язок сплати судового збору, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 гривень 60 копійок /шістсот п'ять/ гривень 60 копійок на користь держави.
Керуючись ст.ст.283 - 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 єдиний унікальний номер справи 522/85/25, провадження №3/522/59/25, №3/522/62/25 об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер справи 522/85/25, провадження №3/522/59/25.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та з урахуванням ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 /п'ятдесяти/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у сумі 850 / вісімсот п'ятдесят гривень / гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок /шістсот п'ять/ гривень 60 копійок на користь держави.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови-не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту прокурора без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Суддя
Приморського районного суду м. Одеси С.М. Кічмаренко