Справа № 761/8119/25
Провадження № 3/761/2319/2025
06 березня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Савчук Юлія Никодимівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у місті Києві Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №267 від 23.01.2025 року, ФОП ОСОБА_1 вчинив порушення порядку проведення розрахунків, а саме суб'єктом господарювання не забезпечено ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації (відсутні документи, що підтверджують походження товару (накладні, чеки тощо), а саме п.1.2 ст.3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зазначене правопорушення встановлено актом перевірки №80/28-10-50-16-06 від 15.06.2018 року. Відповідальність за вказане правопорушення, передбачена ч.1 ст.155-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, у зв'язку з чим, суддя вважає можливим проводити розгляд справи без присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності згідно з вимогами ст. 268 КУпАП.
Дослідив протоколи про адміністративні правопорушення та додані до них документи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно дост. 280 КУпАПсуд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Щодо вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, яке зафіксоване протоколом про адміністративне правопорушення №267 від 23.01.2025 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.155-1 КУпАП відповідальність передбачена за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, витягом з акту перевірки №125490/26/15/07/2857220299 від 25.11.2024 року, та є доведеною.
Однак, з вказаних доказів вбачається, що правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, було вчинено ОСОБА_1 22.11.2024 року.
Відповідно доч.2ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені участинах третійічетвертійцієї статті.
Правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП не є триваючим, оскільки вчинено в певний період часу, який встановлений органами ДПС України.
Таким чином, строк, передбачений ч.2 ст.38 КУпАП для накладення на ОСОБА_1 стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, сплинув.
ідповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихстаттею 38цього Кодексу.
За таких обставин, провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.155-1 КУпАП підлягає закриттю у звязку із закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП.
еруючись ст. ст. 36, 245, п.1, 7 ч.247, ст.280, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.155-1 КУпАП закрити у зв'язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: