Справа № 505/415/25
№ 3/505/674/2025
07 квітня 2025 року м. Подільськ
суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Ващук О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шершенці, Кодимський район, Одеська область, майстра ремонтної майстерні артилерійського озброєння ремонтного взводу артилерійського озброєння ремонтної роти артилерійського озброєння ремонтно-відновленого батальйону, солдата за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
26 січня 2025 року, близько 18 год. 00 хв. командуванням військової частини НОМЕР_1 було виявлено солдата ОСОБА_1 , який в службовий час перебував в стані алкогольного сп'яніння на території розташування військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 . В подальшому солдата ОСОБА_1 було доставлено до Подільської міської лікарні де було встановлено факт перебування солдата ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння (висновок № 23 від 26 січня 2025 року о 19 год. 25 хв.).
Крім того, 30 січня 2025 року, близько 14 год. 00 хв. командуванням військової частини НОМЕР_1 було виявлено солдата ОСОБА_1 , який в службовий час перебував в стані алкогольного сп'яніння на території розташування військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 . В подальшому солдата ОСОБА_1 було доставлено до Подільської міської лікарні де було встановлено факт перебування солдата ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння (висновок № 26 від 30 січня 2025 року о 18 год. 00 хв.).
22 лютого 2025 року, близько 16 год. 00 хв. командуванням військової частини НОМЕР_1 було виявлено солдата ОСОБА_1 , який в службовий час перебував в стані алкогольного сп'яніння на території розташування військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 . В подальшому солдата ОСОБА_1 було доставлено до Подільської міської лікарні де було встановлено факт перебування солдата ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння (висновок № 43 від 22 лютого 2025 року о 18 год. 20 хв.).
Таким чином, солдат ОСОБА_1 у порушення вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, 26 січня 2025 року близько 18 год. 00 хв., 30 січня 2025 року близько 14 год. 00 хв. та 22 лютого 2025 року близько 16 год. 00 хв. виконував обов'язки військової служби в стані алкогольного сп'яніння на території розташування військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 в умовах особливого періоду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу Украйни про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
В матеріалах справи наявні заяві ОСОБА_1 від 27 та 31 січня 2025 року, а також 11 березня 2025 року згідно яких останній просив дану справу розглянути без його участі, свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень визнав повністю, просив суворо не карати.
З огляду на зазначене, а також приймаючи до уваги, що участь особи при розгляді справ за ст.172-20 КУпАП не є обов'язковою, суд у відповідності до ч.1 ст. 268 КУпАП вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до вимог ст.ст.251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.
Відповідальність за ч.3 ст.172-20 КУпАП наступає за дії, передбачені ч.ч.1 або 2 цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ч.1 ст.172-20 КУпАП відповідальність настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Як вбачається з матеріалів справи, солдат за мобілізацією ОСОБА_1 проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 .
Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ (зі змінами) в Україні з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан, строк дії якого неодноразово продовжувався та який діяв у дні вчинення ОСОБА_1 зазначених адміністративних правопорушень.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставин справи, суд приходить до висновку що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.172-20 КУпАП, підтверджується сукупністю безпосередньо дослідженими судом доказами, а саме: даними протоколів про військове адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП серії ОД/П № 59 від 27 січня 2025 року, ОД/П № 69 від 31 січня 2025 року та ОД/П № 114 від 11 березня 2025 року; протоколами серії ОДП №14 від 27 січня 2025 року та ОДП №17 від 31 січня 2025 року про адміністративне затримання ОСОБА_1 ; висновками щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 23 від 26 січня 2025 року, № 26 від 30 січня 2025 року та №43 від 22 лютого 2025 року, з яких вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27 та 31 січня 2025 року, 11 березня 2025 року; копією військового квитка ОСОБА_1 НОМЕР_2 ; витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 18 листопада 2024 року №377; службовою та медичною характеристиками стосовно солдата ОСОБА_1 .
Факт вчинення вказаного адміністративного правопорушення не заперечується і ОСОБА_1 , що підтверджується наявними у справі його письмовими поясненнями, згідно яких він підтвердив, що 26 та 30 січня 2025 року, в службовий час на території військової частини вживав алкогольні напої, а 22 лютого 2025 року прибув до військової частини в стані алкогольного сп'яніння. В подальшому був виявлений командуванням та доставлений до Подільської міської лікарні на огляд, результат позитивний. Свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень за ч. 3 ст.172-20 КУпАП визнав та просив призначити мінімальне покарання.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчинені однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила декілька правопорушень, справи про які розглядаються одночасно, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи, що в провадженні Котовського міськрайонного суду Одеської області одночасно перебуває три адміністративні справи про вчинення однією особою ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП (№ 505/415/25, провадження № 3/505/674/2025; 505/499/25, провадження 3/505/714/2025; № 505/869/25, провадження № 3/505/856/2025), справи про адміністративні правопорушення відповідно до ст.36 КУпАП необхідно об'єднати в одне провадження, за єдиним унікальним номером 505/415/25, № 3/505/674/2025.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП,
постановила:
Справи № 505/415/25, провадження № 3/505/674/2025; 505/499/25, провадження 3/505/714/2025; № 505/869/25, провадження № 3/505/856/2025 за ч.3 ст.172-20 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , об'єднати в одне провадження за єдиним номер 505/415/25, № 3/505/674/2025.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК в Од.обл./м.Подільськ/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526 Банк отримувача: Казначейство України Номер рахунку (ІВАN): UA268999980313090106000015746; призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Реквізити для слати судового збору: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106. У графі «призначення платежу» платником повинно бути вказано: судовий збір, його ПІБ, ідентифікаційний номер, номер справи.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, слід негайно подати (надіслати) до суду.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Котовський міськрайонний суду Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.В. Ващук