Справа № 544/783/25
пров. № 3/544/282/2025
Номер рядка звіту 192
07 квітня 2025 року м. Пирятин
Суддя Пирятинського районного суду Полтавської області Малицька О.Л., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючою керуючою магазину ТОВ «Фора», паспорт НОМЕР_1 виданий 08 вересня 2014 року, Пирятинським РС УДМС України в Полтавській області, РНОКПП НОМЕР_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
Громадянка ОСОБА_1 працюючи керуючою магазину ТОВ «Фора», який знаходиться за адресою: вул. Майдан Незалежності, 2В, м. Пирятин Лубенського району Полтавської області, 05.03.2025 о 10 год. 35 хв., допустила порушення встановленого порядку проведення розрахунків, а саме: проведення розрахункової операції через РРО без видачі відповідного розрахункового документу встановленої форми та змісту.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, вину не визнала, надала суду письмові пояснення, просила закрити провадження всправі за відсутністю в її діях складу та події адміністративного правопорушення.
Заслухавши правопорушницю, дослідивши протокол та додані до нього документи, письмові пояснення правопорушниці, суддя приходить до наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення поряд з іншим, повинно бути чітко зазначено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення зазначеним у статті КУпАП за якою складено протокол, а до протоколу повинні бути додані докази вчиненого правопорушення.
При цьому суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 155-1 КУпАП визнається порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Склад адміністративного правопорушення складає: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона.
Виходячи з положень за ст. 155-1 КУпАП, суб'єктом даного адміністративного правопорушення може бути як посадова особа, так і громадянин, який здійснює торгівлю.
Відповідальності за вчинення правопорушення, яке інкримінують ОСОБА_1 підлягають особи, які здійснюють розрахункові операції та посадові особи.
До матеріалів справи долучено акти фактичної перевірки від 13.03.2025 року, які стосуються магазину, що розташований за адресою: Лубенський (Пирятинський) район, м. Пирятин, Майдан Незалежності, 2 В та належить ТОВ «ФОРА», код за ЄДРПОУ 32294897, юридична адреса: Київська область, Бучанський район, м. Вишневе, вул. Промислова, 5
Однак, до справи не долучено документи, які підтверджують, що ОСОБА_1 є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення та доданий акт не містять відомостей про те, кому здійснювався продаж товару. Не зазначено й свідків правопорушення, тобто осіб, які б підтвердили факт здійснення продажу товару без застосування РРО.
Таким чином, протоколи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 неможливо розцінювати як доказ вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи те, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, поза розумним сумнівом не доведена, суд вважає, що необхідно закрити провадження у справі за відсутністю складу правопорушення відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1, ст. 283 ч. 7 КУпАП, судовий збір у випадку закриття провадження у справі не стягується, відноситься за рахунок держави.
Керуючись ст. ст. 221, ч.1 ст. 247, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1, КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.Л.Малицька