707/777/25
2-а/707/13/25
03 квітня 2025 Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Суходольського О.М.,
за участю секретаря Культенко Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного (письмового) позовного провадження в залі суду в м. Черкаси адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови №399 від 28.02.2025 року про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову №399 від 28.02.2025 про адміністративне правопорушення якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП та застосовано стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000,00 грн.
В обґрунтування заявленого позову зазначив, що 28.02.2025 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП відносно нього, оскільки він не з'явився на 11-00 год. 07.11.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення своїх персональних даних по повістці №828444, яка була підписана кваліфікованим підписом 25.10.2024 року та направлена рекомендованим листом з описом вкладенням і повідомленням про вручення поштового відправлення.
28.02.2025 року було розглянуто матеріали адміністративної справі відносно ОСОБА_1 та винесено постанову, якою громадянина ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, визначеного ч.3 ст.210 КУпАП та накладено на останнього штраф у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Позивач зазначає, що після складення протоколу та винесення постанови відносно йому не вручили ані протокол ані постанову, лише дали сфотографувати постанову. ОСОБА_1 04.04.2025 року було скеровано адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_2 про отримання завірених в установленому законі порядку копій матеріалів адміністративної справи та інформації щодо відвідування ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в період з 01.01.2023 по 28.02.2025 рік відвідав ІНФОРМАЦІЯ_2 тринадцять разів. ОСОБА_1 маючи військово-обліковий документ у вигляді тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 , прибувши вчасно, а саме до 16.07.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення своїх облікових даних, останній оновив свої військово-облікові дані, що підтверджується печаткою «Взято на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 та вклеєний ВІН * НОМЕР_2 * і більш того, вписаний в тимчасове посвідчення та поставлена печатка. Як вбачається з інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, що він не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 07.11.2024 року на 11-00 год. по повістці, то ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІІ групи, що підтверджується довідкою МСЕК Серія 12 ААГ№433010 та пенсійним посвідченням Серія НОМЕР_3 , тобто ОСОБА_1 відповідно до п.2 ч.1 ст.23 ЗУ «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» має право на відстрочку, яке реалізував. Тому, враховуючи викладені обставини, ОСОБА_1 не мав і не має наміру переховуватися від ІНФОРМАЦІЯ_2 або не з'являтись по повістці. Повістка, яка направляється засобами «Укрпошта», а саме приходе на «Укрпошту», то формується повідомлення про необхідність отримати рекомендований лист на «Укрпошті», яке вручається особі, якій прийшов лист. Однак, жодного повідомлення про надходження рекомендованого листа ОСОБА_1 не отримував.Більш того, в повістці вказано, що ОСОБА_1 повинен з'явитись до ІНФОРМАЦІЯ_2 07.11.2024 року на 11-00 год., протокол про адміністративне правопорушення на останнього складено 28.02.2025 року.
Відповідно до КУпАП а саме ст.38 Строки накладення адміністративного стягнення.
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження. Тобто, при складенні протоколу про адміністративне правопорушення та після розгляду матеріалів адміністративної справи, навіть при визнанні ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного провопорушеня, то враховуючи викладені обставини справи повинна була б виноситись постанова про закриття адміністративної справи відповідно до ст.38 КУпАП, однак, незважаючи на те, ОСОБА_1 притягнули до адміністративної відповідальності на застосували штраф у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Ухвалою судді від 06.03.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Відповідачу було встановлено п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, для подання відзиву на позовну заяву і усих письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. У зазначений строк відповідач відзиву на позовну заяву не подав. Із заявами та клопотаннями до суду не звертався.
Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються, відповідно до норм матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, судом встановлено.
Сторони в судове засідання не викликались відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України.
Про дату та місце розгляду справи сторони були повідомлені в порядку п. 2 ч. 1 ст. 127 КАС України.
З наданих позивачем письмових доказів, які не заперечуються стороною відповідача, є достовірними, повними та належними, судом встановлено наступні обставини:
Судом встановлено, що 28.02.2025 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП відносно ОСОБА_1 , оскільки він не з'явився на 11-00 год. 07.11.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення своїх персональних даних по повістці №828444, яка була підписана кваліфікованим підписом 25.10.2024 року та направлена рекомендованим листом з описом вкладенням і повідомленням про вручення поштового відправлення. 28.02.2025 року було розглянуто матеріали адміністративної справі відносно ОСОБА_1 та винесено постанову, якою громадянина ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, визначеного ч.3 ст.210 КУпАП та накладено на останнього штраф у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
04.04.2025 року було скеровано адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_2 про отримання завірених в установленому законі порядку копій матеріалів адміністративної справи та інформації щодо відвідування ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1
ОСОБА_1 маючи військово-обліковий документ у вигляді тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 , прибувши вчасно, а саме до 16.07.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення своїх облікових даних, останній оновив свої військово-облікові дані, що підтверджується печаткою «Взято на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 та вклеєний ВІН * НОМЕР_2 * і більш того, вписаний в тимчасове посвідчення та поставлена печатка.
ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІІ групи, що підтверджується довідкою МСЕК Серія 12 ААГ№433010 та пенсійним посвідченням Серія НОМЕР_3 , тобто ОСОБА_1 відповідно до п.2 ч.1 ст.23 ЗУ «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» має право на відстрочку, яке реалізував.
Згідно ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси і просити про їх захист.
ч. 1, ч. 3 ст. 7 КУпАП встановлено - ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до приписів частини першої статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно із ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про оборону», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
Згідно вимог ст. 1 ЗУ «Про військовий обов'язок та військову службу» Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Відповідно до п. 49, 50 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» від 16.05.2024 року № 560 (станом на 08.11.2024 року), у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
Право на перевірку військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) у резервістів та військовозобов'язаних під час мобілізації надається представникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки, уповноваженим вручати повістки (далі - уповноважені представники).
Згідно пункту 54 Постанови КМУ № 560 (станом на 08.11.2024 року) - під час перевірки військово-облікового документа:
уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов'язаний назвати своє прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред'явити службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком);
поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку, визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.
У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов'язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов'язаному (крім резервістів та військовозобов'язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов'язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.
Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261і262Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Пунктом 74 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (станом на 08.11.2024 року) встановлено, що резервістам та військовозобов'язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за рішенням керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки видається направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду за формою згідно з додатком 11. При цьому особам віком до 45 років видається направлення щодо визначення їх придатності до проходження військової служби у десантно-штурмових військах, силах спеціальних операцій, морській піхоті.
Згідно ч 1, ч. 2, ч. 8-1, ч. 8-2, ч. 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024№ 559 (станом на 08.11.2024 року), військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3і4частини шостої статті 37Закону України Про військовий обов'язок і військову службу та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024р. №559 Про затвердження Порядку оформлення(створення)та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа. Військово-обліковий документ оформляється(створюється)та видається(замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
Абзац другий пункту 2 в редакції Постанови КМ№ 721 від 18.06.2024- застосовується з 18 червня 2024 року
у паперовій формі - на бланку,формаякого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
QR-код військово-облікового документа містить відомості про військово-обліковий документ в електронній формі, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній. QR-код військово-облікового документа містить відомості, зазначені у підпунктах 1-5,7,8,11-13,17пункту 8 цього Порядку.
Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.
Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.
Формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Статтею 210 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.
19.05.2024 набув чинності Закон №3696-ІХ «Про внесення змін до КУпАП щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яким ст.210КУпАП доповнено частиною 3, а саме: щодо порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період.
Тобто, з 19.05.2024 встановлено 60-денний строк уточнити громадянам України свої дані щодо виконання військового обов'язку, що включає виконання правил військового обліку, і одночасно введено норму, яка передбачає сувору адміністративну відповідальність за невиконання цих правил в умовах особливого періоду.
Згідно зі ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності та повноті, перевіривши кожен доказ з точки зору належності, достовірності, достатності та достовірності, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідачем не надано доказів того, що ОСОБА_1 належним чином викликався 07.11.2024р. до ІНФОРМАЦІЯ_2 за повісткою для уточнення облікових даних, а саме не надано доказів, що ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про необхідність з'явитися до ТЦК на 07.11.2024р. о 11-00год. Даних про отримання поштової повістки ОСОБА_1 немає, натомість в матеріалах справи наявні дані про повернення поштової повістки з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою". Суд вважає, що за таких обставин це є неналежне повідомлення особи, а також суд вважає, що відсутні дані вважати, що ОСОБА_1 ухилився від явки до ТЦК чи ухилився від виконання свого військового обов'язку.
З огляду на наявність обставин у справі, є встановленим та підтвердженим позивачем, що він не з'явився на 11 год. 07.11.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 за повісткою - для уточнення облікових даних, оскільки він не був повідомлений про необхідність явки до ТЦК. Адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.210 КУпАП фактично відбувся без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з порушенням прав, визначених ст.268 КУпАП. Відтак розглядаючи справу про адміністративне правопорушення у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не забезпечив можливості реалізації позивачем його прав, передбачених частиною першою статті 268 КУпАП. Вказані процедурні порушення, зокрема, такі як розгляд справи про адміністративне правопорушення за відсутності особи, відмова у забезпеченні участі захисника є безумовною підставою для скасування постанови про притягнення такої особи до відповідальності. Як наслідок, позивач був позбавлений прав, передбачених Конституцією України та ст.268 КУпАП, зокрема, бути присутнім під час розгляду справи, надавати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, скористатися професійною правничою допомогою. Відповідач не надав доказів про те, що ОСОБА_1 була належним чином вручена повістка про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 чи те, що він відмовився від її отримання.
Крім цього, суд звертає увагу на те, що датою вчинення/виявлення правопорушення є 07.11.2024р., тобто дата неявки особи до ТЦК. А протокол та постанова по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210 КУпАП складені 28.02.2025р., тобто більше ніж через три місяці з дати вчинення/виявлення правопорушення. Суд вважає обгрунтованими доводи позивача про порушення відповідачем трьохмісячного строку накладення адміністративного стягнення, що передбачений ст.38 КУпАП та вважає дану обставину окремою обгрунтованою підставою для скасування оскаржуваної постанови №399 від 28.02.2025р. про накладення штрафу на ОСОБА_1 .
Таким чином, недотримання відповідачем процедурних приписів законодавства України про адміністративні правопорушення, передбачених, зокрема, статтями 38, 278, 279 КУпАП, є підставою для скасування оскаржуваної постанови. На обов'язок доведення саме відповідачем як суб'єктом владних повноважень правомірності винесення рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності, правомірності та законності прийнятої постанови вказує Верховний Суд у постановах від 24.04.2019 (справа №537/4012/16-а), від 08.11.2018 (справа № 201/12431/16-а), від 23 жовтня 2018 року (справа № 743/1128/17), від 15.11.2018 (справа № 524/7184/16-а).Таким чином, відповідач не надав жодних доказів на спростування доводів позивача.
Зважаючи на вищевикладене суд вважає, що оскаржувана постанова №399 від 28.02.2025 року прийнята з порушенням чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню з закриттям справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ч. 1ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки судом задоволено позовні вимоги повністю, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судовий збір у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.2,5,9,72-76,243,245,250,286 КАС України, суд,-
Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Скасувати постанову №399 у справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210 КУпАП від 28.02.2025 року, якою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляду штрафу в розмірі 17000 грн.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 605 грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з моменту складення.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , проживаючого в АДРЕСА_1 .
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_5 , АДРЕСА: АДРЕСА_2 , Код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 .
Суддя: О. М. Суходольський