Постанова від 02.04.2025 по справі 705/902/25

Справа №705/902/25

3/705/622/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2025 року м. Умань

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Душин Олексій Владиславович, розглянувши матеріали справ про адміністративні правопорушення, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого

до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

І. Опис обставин справи про адміністративне правопорушення

1. До Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436597 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 20.01.2025 о 23:23 год. ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній під час перевірки, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

2. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436595 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 27.01.2025 о 09:00 год. ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Уманського РУП ГУНП за адресою м. Умань вул. Європейська, 27, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

3. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436626 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 30.01.2025 о 23:41 год. ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній при перевірці, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

4. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436596 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 31.01.2025 о 23:11 год. ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній під час перевірки, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

5. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436628 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 03.02.2025 о 09:00 год. ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Уманського РУП ГУНП за адресою м. Умань вул. Європейська, 27, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

6. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436627 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 03.02.2025 о 23:51 год. ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній під час перевірки, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

7. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 436629 від 10.02.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, в якому зазначено, що 10.02.2025 о 09:00 год. ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Уманського РУП ГУНП за адресою м. Умань вул. Європейська, 27, чим порушив обмеження адміністративного нагляду.

З матеріалів справ вбачається, що ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 04.10.2024 року

8.Вказані матеріали у справах про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 18.03.2025 р. об'єднані в одне провадження за №705/902/25 3/705/622/25.

ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення

9. В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

ІІІ. Досліджені у судовому засіданні докази

9. На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень надано наступні докази:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436597 від 10.02.2025р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436595 від 10.02.2025 р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436626 від 10.02.2025 р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436596 від 10.02.2025 р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436628 від 10.02.2025 р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436627 від 10.02.2025 р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД 436629 від 10.02.2025 р. за ч. 2 ст. 187 КУпАП;

- рапорти чергового Уманського РУП ГУНП в Черкаській області;

- копія постанови Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 04.10.2024 року;

- копія ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29.03.2024 року;

- копія паспорта ОСОБА_1 ;

- копія реєстраційних листків.

ІV. Оцінка Суду

10. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

11. Відповідальність за ч. 2 ст. 187 КУпАП наступає за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тобто за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції .

Відповідно до ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 березня 2024 року відносно ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд строком на два роки з такими обмеженнями: - заборонити виїзд чи обмежити час виїзду в особистих справах за межі району (міста); - заборонити вихід з будинку (квартири) з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.; - зобов'язати реєструватися в поліції 4 рази на місяць; - заборонити відвідувати заклади, де дозволено продаж алкогольних напоїв на розлив.

12. Відповідно до приписів ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів тощо, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

13. Також суд наголошує, що, як вбачається з приписів ст. 251 КУпАП, сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є доказом вини особи, стосовно якої складено такий протокол. Доказом в даному випадку виступають лише фактичні дані, що можуть встановлюватися у такому протоколі.

14. Таким чином, враховуючи повторність вчинення правопорушення протягом року, а саме порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

15. Враховуючи вищевикладене, всебічно та повно дослідивши та проаналізувавши докази, суд дійшов висновку визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Разом з тим, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, приходжу до висновку, що необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді накладення штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

16. Згідно з вимогами ст. 40-1 КупАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З цих підстав, керуючись ст. 1, 9, 40-1, 187, 245, 247, 251, 276-279, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.

Банківські реквізити для сплати штрафу: Одержувач - ГУК у Черк.обл./тг м.Умань/ код - 37930566 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998 р/р - UA478999980313060106000023755 код платежу - 21081100

2. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Банківські реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106 Призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім'я та по-батькові.

3. Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень

4. Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.

5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. В разі подання апеляційної скарги, судове рішення набирає чинності після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: О.В. Душин