Справа № 703/1589/25
3/703/907/25
04 квітня 2025 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Овсієнко І.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №027605, ОСОБА_1 15.01.2025 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44 КУпАП, а саме зберігав при собі психотропну речовину - амфетамін.
Як вбачається із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, матеріали, що стали підставою для складення вказаного протоколу, виділені безпосередньо з матеріалів досудового розслідування №12025255350000012 від 15.01.2025.
При цьому постанова про закриття кримінального провадження в даних матеріалах відсутня.
Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Рішенням ЄСПЛ у справі «Швидка проти України» від 30.10.2014 ЄСПЛ також визнав, що провадження у справах про адміністративні правопорушення вважається кримінальними у розумінні Конвенції, і у справі «Надточій проти України» ЄСПЛ зазначив, що Уряд України визнав кримінально-правовий характер КУпАП.
Отже при розгляді справи про адміністративні правопорушення судом мають бути застосована процедура та дотримані гарантії прав осіб, прирівняні до таких під час кримінального провадження.
Чинним КУпАП передбачено порядок притягнення особи до адміністративної відповідальності у разі закриття кримінального провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Склавши протокол про адміністративне правопорушення на підставі матеріалів кримінального провадження, що не є закінченим відповідно до ст. 283 КПК України, орган досудового розслідування діяв не у порядку, передбаченому чинним законодавством.
У зв'язку із викладеним матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 38, 278 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44 КУпАП повернути до відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Овсієнко