Справа № 509/1514/25
про залишення адміністративного
позову без руху
27 березня 2025 року смт.Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Спічак В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , про скасування протоколу у справі про адміністративне правопорушення,-
До Овідіопольського районного суду Одеської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов поданий у зв'язку з виникненням публічно-правового спору щодо правомірності рішення суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Порядок розгляду і вирішення публічно-правових спорів, що виникають з таких підстав, визначається у ст. 286 КАС України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 КАС України.
Згідно ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з зазначенням недоліків позовної заяви.
Ознайомившись з адміністративним позовом та доданими до нього документами, суд доходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно частини першої статті 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п. 5, 8 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини та перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, відповідно до прохальної частини позовної заяви ОСОБА_1 просить суд, скасувати постанову (рішення) ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14.03.2025 року відносно нього про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. В той же час, з долучених до позовної заяви документів вбачається, що помічником чергового ІНФОРМАЦІЯ_3 , солдатом ОСОБА_2 14.03.2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення №328 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, а не постанову як стверджує позивач.
Крім того, як вбачається із вказаного протоколу, розгляд справи про адміністративне правопорушення мав відбутися 14.03.2025 року. Разом з тим, з наданих документів та змісту самої позовної заяви не вбачається, що 14.03.2025 року був розглянутий вказаний протокол та за результатами його розгляду було прийнято відповідне рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Суд зазначає, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень та його складання є лише процесуальними діями суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є предметом оцінки в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки, а саме: конкретизувати прохальну частину позовної заяви із зазначенням відповідного рішення суб'єкта владних повноважень, яке просить скасувати, а також надати копію такого рішення.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 286, 289 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови №328 від 14.03.2025 року про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП? - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Спічак В.О.