Справа № 580/1357/25
03 квітня 2025 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі судді-доповідача Василенка Я.М. та суддів Ганечко О.М., Кузьменка В.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо визначення територіальної підсудності адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Черкаського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування наказу і зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Черкаського окружного адміністративного суду від 09.01.2025 № 8-0 у частині встановленого розміру надбавки за вислугу років державної служби секретарю судового засідання ОСОБА_1 з 01 січня 2025 року на рівні 16% місячного посадового окладу та з 21.3.2025 на рівні 18% місячного посадового окладу;
- зобов'язати Черкаський окружний адміністративний суд здійснити перерахунок та виплату секретарю судового засідання ОСОБА_1 надбавки за вислугу років державної служби з 01 січня 2025 року відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України «Про державну службу», а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду 12.02.2025 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування наказу і зобов'язання вчинити дії - передано до Шостого апеляційного адміністративного суду для визначення суду, до підсудності якого віднесена справа.
Вирішуючи питання про визнання територіальної підсудності даної справи, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 КАС України підсудність справи, у якій однією із сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.
Частиною 2 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, визначеному пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у справі є секретар судового засідання Черкаського окружного адміністративного суду Трегулов Борис Леонідович, а відповідачем Черкаський окружний адміністративний суд.
Зважаючи на викладені вище норми чинного процесуального законодавства, беручи до уваги, зокрема те, що відповідачем у справі є Черкаський окружний адміністративний суд, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, колегія суддів вважає за необхідне визначити територіальну підсудність справи за Київським окружним адміністративним судом, який є найбільш територіально наближеним до Черкаського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 28, 29, 34, 43 КАС України, суд
Визначити територіальну підсудність адміністративної справи № 580/1357/25 за позовом ОСОБА_1 до Черкаського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасування наказу і зобов'язання вчинити дії за Київським окружним адміністративним судом.
Передати справу № 580/1357/25 на розгляд Київському окружному адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Василенко Я.М.
Судді Ганечко О.М.
Кузьменко В.В.