Справа № 456/1813/25
Провадження № 3/456/824/2025
іменем України
04 квітня 2025 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Сас С. С. , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління патрульної поліції у Житомиріській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , -
- за ч.4 ст.121КУпАП,
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №280765 від 24.03.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 24.03.2025 року о 18:50 год. на автодорозі М06 236 км, керував транспортним засобом «Iveco Daily» н.з НОМЕР_1 , що підягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов. Дане адміністративне правопорушення вчинив повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 31 ПДР, за що відповідальність передбачена ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №280765 від 24.03.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 , що знаходиться поза межами територіальної підсудності Стрийського міськрайонного суду Львівської області.
Постановою ВРУ від 17.07.2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» були утворені нові райони.
Зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою, адже згідно ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Цей же Закон, у ст. 21 визначає, що місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).
Відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Відповідно до п.3-1 до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року №807-ІХ, але не пізніше 1 січня 2022 року.
Враховуючи викладене та зважаючи на те, що місце проживання правопорушника не знаходиться в межах територіальної юрисдикції Стрийського міськрайонного суду Львівської області, дана справа не підсудна Стрийському міськрайонного суду Львівської області, а тому матеріали справи слід направити за підсудністю до Жидачівського районного суду Львівської області.
Керуючись ст.ст. 276, 280, 283 КУпАП,
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст. 121 КУпАП направити за підсудністю до Жидачівського районного суду Львівської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя С. С. Сас