СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/516/25
пр. № 3/759/747/25
03 квітня 2025 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва, розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
28.12.2024 близько 00 години 25 хвилин за адресою АДРЕСА_2 ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме голосно висловлювався нецензурною лайкою в громадському місці, порушивши громадський порядок і спокій громадян, чим порушив ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 викликався у судове засідання, призначене на 10 січня 2025 року для розгляду справи.
Між тим, ОСОБА_1 , знаючи, що у Святошинському районному судді м. Києва перебуває справа про притягнення його до адміністративної відповідальності, у вказане судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Суддя відклав судове засідання на 05 лютого 2025 року у зв'язку з неявкою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Між тим, ОСОБА_1 , знаючи, що у Святошинському районному судді м. Києва перебуває справа про притягнення його до адміністративної відповідальності, у вказане судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
06 лютого 2025 року суддя постановив піддати приводу ОСОБА_1 у судове засідання, призначене на 20 лютого 2025 року.
Однак, у вказане судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки не повідомив.
24 лютого 2025 року на виконання постанови від 06 лютого 2025 року від заступника начальника Святошинського УП ГУНП з превентивної діяльності Олександра Беззубенка надійшов рапорт, у якому зазначено, що працівниками поліції неодноразово здійснювався вихід за адресою проживання ОСОБА_1 , однак двері ніхто не відчинив. Сусіди повідомили, що бачили ОСОБА_1 декілька місяців тому у військовій формі.
Суддя відклав судове засідання на 17 березня 2025 року.
18 березня 2025 року на виконання постанови від 06 лютого 2025 року від заступника начальника Святошинського УП ГУНП з превентивної діяльності ОСОБА_2 надійшов рапорт, у якому зазначено, що працівниками поліції неодноразово здійснювався вихід за адресою проживання ОСОБА_1 , однак двері ніхто не відчинив. Сусіди повідомили, що бачили ОСОБА_1 декілька місяців тому у військовій формі.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 254 КУпАП основним документом, призначеним для фіксації юридичного факту адміністративного правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення, який в свою чергу є найважливішим джерелом доказів у справі про адміністративне правопорушення. Протокол - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення, передбаченого КУпАП.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом зазначеного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері забезпечення громадського порядку і громадської безпеки.
Об'єктивна сторона полягає у виражанні нецензурною лайкою у громадському місці, вчиненні дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Суб'єктом адміністративного правопорушення є фізична осудна особа, що на момент скоєння правопорушення досягла 16-річного віку.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, зокрема:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №128122 від 28.12.2024 (а.с. 1);
-відеозаписами з нагрудної бодікамери поліцейського №470888, 471647 (а.с.3);
У справах про адміністративні правопорушення суддя при оцінці доказів повинен керуватися критерієм доведення «поза розумним сумнівом».
Стандарт доведення «поза розумним сумнівом» означає, що сукупність обставин справи, встановлена під час судового розгляду, виключає будь-яке інше розумне пояснення події, яка є предметом судового розгляду, крім того, що інкриміноване правопорушення було вчинене і обвинувачений є винним у вчиненні цього правопорушення. Наявність розумного сумніву щодо обґрунтованості звинувачення не дозволяє будь-якій неупередженій людині, яка міркує з належним розумом і сумлінням, визнати особу винною.
Поза розумним сумнівом має бути доведений кожний з елементів, які є важливими для правової кваліфікації діяння: як тих, що утворюють об'єктивну сторону діяння, так і тих, що визначають його суб'єктивну сторону. Це питання має бути вирішено на підставі безстороннього та неупередженого аналізу наданих сторонами обвинувачення і захисту допустимих доказів, які свідчать за чи проти тієї або іншої версії подій.
З огляду на викладене, дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані, оскільки він висловлювався нецензурною лайкою в громадському місці, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
Наявні у матеріалах справи докази дозволяють стверджувати, що вина у вчиненні інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення доведена поза розумним сумнівом.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;
Оскільки ОСОБА_1 вчинив правопорушення 28.12.2024, то строк накладення стягнення сплив 28.03.2025, а відтак провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 23, 24, 27, 33, 38, 173, 221, 247, 276, 280, 283 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.В. Кравченко