Рішення від 04.04.2025 по справі 314/4092/24

Справа № 314/4092/24

Провадження № 2/314/910/2025

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.04.2025 м.Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі

головуючого судді Швець О.В.,

секретар судового засідання Павлівська І.В.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження, із повідомленням (викликом) сторін (учасників справи), у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вільнянськ, цивільну справу №314/4092/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

без участі сторін,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом, за змістом якого просить розірвати шлюб, укладений між сторонами у справі, зареєстрований 24.03.2006 Матвіївською сільською радою Вільнянського району Запорізької області, актовий запис № 03.

За змістом позовної заяви, сторони перебувають у шлюбі з 24.03.2006, мають спільних дітей доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Основна причина припинення шлюбу, як зазначає позивач: різні погляди на життя, за характером не сходяться, що суперечить подальшому сумісному проживанню. Спільне господарство не ведеться. Шлюб існує формально, що не відповідає інтересам позивача. Тому, збереження шлюбу і подальше спільне життя з відповідачем є неможливим та заперечує проти її з відповідачем примирення.

На підставі наведеного, з посиланням на ст.104-105, 110, 112 СК України, позивач просить задовольнити позовну заяву.

Сторони у судове засідання не з'явились.

Від позивача ОСОБА_1 надійшла заява від 31.03.2025, про розгляд справи за її відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає.

Від відповідача ОСОБА_2 надійшла заява від 31.03.2025, про розгляд справи за його відсутності, на задоволенні позовних вимог не заперечує.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу у зв'язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, не здійснюється згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України.

Відповідно до ч.2 ст.49, ч.1, 4 ст.206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Підстав для відкладення судового засідання та/або його перенесення, оголошення перерви судом не встановлено, із врахуванням приписів ст.223, 240 ЦПК України.

Оскільки сторони висловили свою думку з приводу заявлених вимог, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд, розглянувши позовну заяву, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що згідно із свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого Матвіївською сільською радою Вільнянського району Запорізької області, Матвіївською сільською радою Вільнянського району Запорізької області 24.03.2006 зареєстровано шлюб, укладений між сторонами у справі, актовий запис № 03.

Сторони мають доньку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 26.04.2010, виданого Матвіївською сільською радою Вільнянського району Запорізької області, актовий запис № 14, та сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджено копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 28.03.2017, виданого Вільнянським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, актовий запис № 79.

На час звернення до суду спільне господарство подружжя не веде, майновий спір та спір щодо місця проживання дітей, на час розгляду справи, між сторонами відсутній.

За приписами ч.1 ст.51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.

За нормою ч.3 ст.56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. За змістом ч.2 ст.104, ч.3 ст.105 СК України, шлюб припиняється унаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 цього Кодексу. Згідно з ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

За наявності законних підстав, судом встановлено, що позов підлягає задоволенню, оскільки збереження сім'ї суперечить інтересам позивача, вжиття заходів щодо примирення подружжя, відповідно до ст.111 СК України, суд не вважає за доцільне, із врахуванням позиції сторони позивача з цього приводу.

Ст. 113 СК України визначено, що особа, яка змінила прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Позивачка просить залишити їй, після розірвання шлюбу, прізвище « ОСОБА_4 », що є її особистим немайновим правом відповідно до ч.5 ст.295 ЦК України.

За приписами ч.8 ст.6 Закону України «Про судовий збір», розподіл судового збору між сторонами здійснюється відповідно до процесуального законодавства.

Згідно з ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність стягнення на користь позивача з відповідача судового збору у сумі 605,60 гривень (за подання позовної заяви до суду), із врахуванням задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Разом з цим, за змістом ч.1 ст.142 ЦПК України, поверненню з державного бюджету на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі 50 відсотків від сплаченого нею при поданні позову, тобто у сумі 605,60 гривень.

На виконання ч.7 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» №2398VІ від 01.07.2010, ч.2 ст.115 СК України, копію рішення суду, яке набрало законної сили, необхідно надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Керуючись ст.2, 7, 10, 12-13, 49, 76-82, 89, 141-142, 206, 229, 245, 247, 258-259, 263-265, 272-274, 280-283 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 24.03.2006 Матвіївською сільською радою Вільнянського району Запорізької області, актовий запис № 03.

Залишити позивачу ОСОБА_1 , після розірвання шлюбу, прізвище « ОСОБА_4 ».

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 копійок).

Повернути ОСОБА_1 судовий збір у сумі 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 копійок), сплачений згідно з квитанцією №0041 від 07.09.2024 від її імені.

Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області повернути ОСОБА_1 судовий збір у сумі 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 копійок), з державного бюджету, сплачений при пред'явленні позову до суду згідно з квитанцією №4909882108 від 10.09.2024, отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Вiльнянськ/22030101, на р/р UA688999980313131206000008473, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.).

Реквізити сторін:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянка України, РНОКПП НОМЕР_4 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 .

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянин України, РНОКПП НОМЕР_5 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 .

Копію рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до Вільнянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькому районі Запорізької області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 цього Кодексу.

Рішення суду складено та підписано 04.04.2025.

Суддя Ольга Валеріївна Швець

04.04.2025

Попередній документ
126366610
Наступний документ
126366612
Інформація про рішення:
№ рішення: 126366611
№ справи: 314/4092/24
Дата рішення: 04.04.2025
Дата публікації: 07.04.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.04.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 07.02.2025
Предмет позову: Про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
14.10.2024 13:00 Вільнянський районний суд Запорізької області
11.11.2024 09:00 Вільнянський районний суд Запорізької області
29.01.2025 10:00 Вільнянський районний суд Запорізької області
04.03.2025 13:00 Вільнянський районний суд Запорізької області
04.04.2025 15:30 Вільнянський районний суд Запорізької області