Справа № 158/846/25
Провадження № 3/0158/255/25
04 квітня 2025 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Корецька В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , працюючого керівником ТОВ «ГП Партнер», за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Ківерцівського районного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. ст. 213, 221, 256, 278 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформленні справи про адміністративні правопорушення, а не протоколи про адміністративні правопорушення, в яких лише зазначається фактичні обставини справи, що підлягають перевірці на підставі зібраних документів.
Так, протокол про адміністративне правопорушення, який є безпосереднім об'єктом судового розгляду і не може бути підмінений іншими матеріалами справи, у відповідності до вимог, передбачених ст. 256КУпАП повинен містити відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема дату народження, адресу проживання (перебування).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №92/03-20-04-03-09 від 21.03.2025 року в графі особа, яка притягується до адміністративної відповідальності вказано прізвище, ім'я та РНОКПП особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Проте, протокол про адміністративне правопорушення не містить дати народження та адресу місця проживання останнього, що позбавляє суд можливості викликати ОСОБА_1 в судове засідання та розглянути справу про адміністративне правопорушення по суті.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд звертає увагу посадових осіб, що без належного повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, судовий розгляд неможливий, оскільки це порушує його права, а тому приходить до висновку, що матеріали даної справи підлягають поверненню до ГУ ДПС у Волинській області Державної податкової служби України для доопрацювання, під час якого необхідно встановити місце проживання, ОСОБА_1 , його дату народження, про що приєднати відповідні дані до матеріалів справи, після чого направити її до суду.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки при дотриманні вимог ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 268, 278 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя,-
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до ГУ ДПС у Волинській області Державної податкової служби України на доопрацювання для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька