Справа №519/665/25
3/519/167/25
03.04.2025 м.Південне
Суддя Южного міського суду Одеської області Москаленко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою АДРЕСА_1 , за ст.188-57 КУпАП,
1.01 квітня 2025року до Южного міського суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення ним правопорушення, передбаченого ст.188-57 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.Вирішуючи питання щодо можливості розгляду справи суддя дійшла висновку, що справа про адміністративне правопорушення не підсудна Южному міського суду Одеської області.
3.За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого додержання законності.
4.Згідно вимог ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
5.З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що місцем вчинення правопорушення є Одеська область, Одеський район, с. Сичавка, а/д М-28 , АЗС «Socar», 33 км.
6.Суддею встановлено, що ця справа непідсудна Южному міського суду Одеської області, оскільки місце вчинення відноситься до територіальної підсудності (юрисдикції) Комінтернівського районного суду Одеської області.
7.Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, крім іншого вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
8.Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
9.При цьому, за змістом ст. 257 КУпАП місце розгляду справи про адміністративне правопорушення визначається особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, яка після його складання, направляє матеріали справи до органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення.
10.Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено право суду змінювати підсудність після її визначення відповідним контролюючим органом.
11.Порушення правил підсудності є істотним порушенням процесуального законодавства та підставою для скасування судового рішення.
12.Враховуючи вищезазначене, оскільки під час підготовки справи до розгляду встановлено, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , якому інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-57 КУпАП, не підсудні Южному міського суду Одеської області, тому їх необхідно повернути до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті, для направлення до належного суду.
13.Керуючись ст.ст.7, 124, 257, 276 КУпАП, суддя
14.Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.188-57 КУпАП - направити до відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті для вирішення питання про їх направлення до належного суду.
15.Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Южного міського суду Одеської області Інна МОСКАЛЕНКО