Ухвала від 02.04.2025 по справі 359/12095/24

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА

02 квітня 2025 року

м. Київ

провадження № 22-ц/824/8263/2025

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Євграфової Є. П.

вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області

від 10 січня 2025 року

у цивільній справі № 359/12095/24 Бориспільського міськрайонного суду Київської області

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України»

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості за послугу з розподілу природного газу,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10 січня 2025 року позов задоволено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 , 19 лютого 2025 року безпосередньо до Київського апеляційного суду через систему «Електронний суд» подав апеляційну скаргу, яка зареєстрована 20 лютого 2025 року.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 25 лютого 2025 року апеляційну скаргу залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. Згідно ухвали суду скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3 633 грн 60 коп.

На адресу Київського апеляційного суду, 03 березня 2025 року через систему «Електронний суд» надійшла заява про усунення недоліків. Разом з цим, вказані в ухвалі суду про залишення апеляційної скарги без руху вимоги щодо сплати судового збору в розмірі 3 633 грн 60 коп. апелянтом не виконано.

У вказаній заяві апелянт просить задовольнити прохання про застосування ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» та ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» про звільнення його від оплати судового збору.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що підстави для задоволення клопотання відсутні з огляду на наступне.

Умови за яких суд може звільнити від сплати судового збору визначені у статті 8 Закону України «Про судовий збір».

У вказаній заяві апелянт просить задовольнити прохання про застосування ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» та ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» про звільнення його від оплати судового збору.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суд приходить до висновку, про відсутність підстав для задоволення клопотання, оскільки відповідно до ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» та ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав, лише якщо звертаються до суду як позивачі. У даній справі ОСОБА_1 не є позивачем-споживачем, а є відповідачем.

Апеляційний суд приходить до висновку про продовження строку усунення недоліків апеляційної скарги (сплати судового збору), оскільки апелянтом не усунуто вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Частиною 2 статті 127 ЦПК України визначено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи викладене вище, зазначений в ухвалі Київського апеляційного суду від 25 лютого 2025 року строк для усунення недоліків слід продовжити та повідомити про це апелянта.

Отже, скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3 633 грн 60 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської областівід 10 січня 2025 року встановивши строк тривалістю п'ять днів з моменту отримання копії ухвали для виправлення вказаних недоліків.

Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у випадку не усунення у встановлений термін виявлених судом недоліків апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет на офіційному сайті Київського апеляційного суду за веб адресою: https://www.kas.gov.ua/CourtPortal.WebSite/Home/PoshukSprav

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є. П. Євграфова

Попередній документ
126344847
Наступний документ
126344849
Інформація про рішення:
№ рішення: 126344848
№ справи: 359/12095/24
Дата рішення: 02.04.2025
Дата публікації: 07.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Київський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (28.01.2026)
Результат розгляду: Ухвала про повернення заяви
Дата надходження: 22.01.2026
Предмет позову: про стягнення заборгованості за послугу з розподілу природного газу
Розклад засідань:
10.01.2025 12:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
08.09.2025 14:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖУРАВСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
СЕМЕНЮТА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
суддя-доповідач:
БІЛОКОНЬ ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
ЖУРАВСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
КОЛОМІЄЦЬ ГАННА ВАСИЛІВНА
СЕМЕНЮТА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
відповідач:
Лисенко Віктор Андрійович
Товариство з обмеженою відповідальністю"Газорозподільні мережі України"
позивач:
Товариство з обмеженою відповідальністю"Газорозподільні мережі України" в особі Київської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
представник позивача:
Кислощук Яна Сергіївна
член колегії:
БАНАСЬКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
БУЛЕЙКО ОЛЬГА ЛЕОНІДІВНА
ВОРОБЙОВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
ГІМОН МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ
ГУБСЬКА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
ГУЛЬКО БОРИС ІВАНОВИЧ
ЄМЕЦЬ АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
КИШАКЕВИЧ ЛЕВ ЮРІЙОВИЧ
КОРОЛЬ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
КРИВЕНДА ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ
ЛУСПЕНИК ДМИТРО ДМИТРОВИЧ
МАЗУР МИКОЛА ВІКТОРОВИЧ
ПІЛЬКОВ КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
ПОГРІБНИЙ СЕРГІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
СТЕФАНІВ НАДІЯ СТЕПАНІВНА
СТРЕЛЕЦЬ ТЕТЯНА ГЕННАДІЇВНА
ТКАЧ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
ТКАЧУК ОЛЕГ СТЕПАНОВИЧ
УРКЕВИЧ ВІТАЛІЙ ЮРІЙОВИЧ
ШЕВЦОВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА