про призначення справи до судового розгляду в режимі відеоконференції
03 квітня 2025 р. м. Чернівці Справа №600/876/25-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Кропивницька Уляна Миколаївна до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, -
У провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №600/876/25-а за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Кропивницька Уляна Миколаївна до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою суду від 05.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання по справі на 10:00 год. 08 квітня 2025 р.
01.04.2025 до суду від представника позивача надійшло клопотання, в якому посилаючись на територіальну віддаленість місцезнаходження представника позивача, введенням на території України воєнного стану, просив проводити розгляд адміністративної справи, який призначено на 10:00 год 08.04.2025 та усіх судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю представника позивача.
Розглянувши клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1, 2 ст.195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 3 ст. 195 КАС України встановлено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до ч. 5, 7, 8 ст. 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Водночас, суд зазначає, що за приписами ч. 3 ст. 196 КАС України головуючий у судовому засіданні відповідно до завдання адміністративного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності та порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав і виконання ними обов'язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин у справі, усуваючи із судового розгляду все, що не має значення для вирішення справи.
Усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом (ч. 1 ст. 8 КАС України).
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 10 КАС України, розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито. Будь-яка особа має право бути присутньою у відкритому судовому засіданні.
Враховуючи зазначене, з метою забезпечення участі представника позивача у відкритому судовому засіданні, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також з метою рівності учасників перед законом і судом, суд вважає за необхідне провести підготовче судове засідання в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 44, 45, 72 - 77, 195, 196, 241, 243, 248 КАС України, суд, -
1. Клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, - задовольнити.
2. Забезпечити представнику фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 проведення судового засідання призначеного на 10:00 год. 08 квітня 2025 року у справі №600/876/25-а та інших судових засідань у справі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
3. Забезпечити представнику фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 проведення судового засідання призначеного на 10:00 год. . 08 квітня 2025 року у справі №600/876/25-а та інших судових засідань у справі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш