Справа № 826/8391/18
03 квітня 2025 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Радчука А.А., вивчивши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області Стаховського Івана Федоровича (01601, місто Київ, вул. Володимирська, 15) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -
У провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва перебувала адміністративна справа №826/8391/18 за позовом ОСОБА_1 до Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області Стаховського Івана Федоровича, в якому позивач просив:
визнати протиправною бездіяльність голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області Стаховського Івана Федоровича, яка виразилась у неподанні до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій при Міністерстві внутрішніх справ України документів щодо мене для розгляду питання про визнання мене учасником бойових дій;
зобов'язати голову ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області Стаховського Івана Федоровича подати на розгляд Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій при Міністерстві внутрішніх справ України довідки та документи відносно мене у відповідності до Положення про комісію Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 26.08.2016 № 868.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.06.2018 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
15.12.2022 року набрав чинності Закон України №2825-IX "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 (далі - Закон № 2825-IX), за приписами ст. 1, 2 якого ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва та утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону №2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі - Закон) наказом ДСА України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок №399).
Пунктами 4-7 Порядку №399 визначено, що на розгляд та вирішення судам підлягають передачі судові справи, які нерозглянуті ОАСК та передані до КОАС, але до набрання чинності Законом, не розподілені між суддями. Матеріали щодо розгляду та вирішення окремих процесуальних питань у межах нерозглянутих судових справ підлягають передачі до судів, визначених у результаті автоматизованого розподілу судових справ між судами, проведеного відповідно до правил, установлених цим Порядком. Судові справи, вказані у переліку, які підлягають передачі судам, мають бути зареєстровані в базі даних. Перелік складається відповідальною особою протягом семи робочих днів після опублікування цього Порядку за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку, та формується в електронній формі із застосуванням КЕП.
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399, матеріали адміністративної справи №826/8391/18 передано на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями Одеського окружного адміністративного суду, справа №826/8391/18 передана судді Радчуку А.А.
Згідно даних автоматизованої документообігу “Діловодство спеціалізованого суду», судове рішення по суті в адміністративній справі №826/8391/18 не ухвалено.
Ухвалою суду від 31.01.2025 року адміністративна справа №826/8391/18 прийнята до провадження судді Радчука А.А.
За приписами КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч. 3 ст. 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Згідно з ч.ч. 6-9 ст. 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Суд зазначає, що предметом даного позовну є визнання протиправною бездіяльності голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області Стаховського Івана Федоровича та зобов'язання його подати на розгляд Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій при Міністерстві внутрішніх справ України довідки та документи відносно ОСОБА_1 у відповідності до Положення про комісію Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 26.08.2016 № 868.
Суд зазначає, що у 2019 році в Україні створено Єдиний державний реєстр ветеранів війни.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 700 затверджено Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни.
Відповідно до пункту 2 цієї Постанови, вказаний реєстр містить відомості про: ветеранів війни (учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни); осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; постраждалих учасників Революції Гідності; членів сімей осіб, зазначених в абзацах другому - четвертому цього пункту, та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Згідно з пунктом 8 Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни розпорядником та держателем Реєстру є Мінветеранів
Враховуючи викладене, з огляду на тривалість перебування даної справи у провадженні суду, дослідивши адміністративний позов та наявні в матеріалах справи документи, суд вважає необхідним витребувати від Міністерства у справах ветеранів України інформацію, у вигляді належним чином засвідчених доказів, щодо наявності у ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій із зазначенням дати набуття такого статусу (за наявності).
Керуючись ст. ст. 80, 84, 236, 248 КАС КАС України, суд, -
Витребувати від Міністерства у справах ветеранів України інформацію, у вигляді належним чином засвідчених доказів, щодо наявності у ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій із зазначенням дати набуття такого статусу (за наявності).
Зобов'язати Міністерство у справах ветеранів України надати до Одеського окружного адміністративного суду витребувані докази протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Радчук