Справа №750/3884/25
Провадження №3/750/1461/25
03 квітня 2025 року Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Самусь Л.В., розглянувши у ході підготовки до розгляду матеріли, які надійшли від управління патрульної поліції в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - за ст. 173 КУпАП
до Деснянського районного суду м. Чернігова надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений 03.03.2025 інспектором взводу №1 роти №2 БУПП в Чернігівській області ДПП лейтенантом поліції Кобзар О.М., відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.
Зазначений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, де передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №285458 від 09.03.2025 року зазначено, що «09.03.2025 о 02:00 год. за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою, шумів, стукав до квартири АДРЕСА_3 , на неодноразові зауваження не реагував, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Відповідно до диспозиції ст. 173 КУпАП, дрібним хуліганством визнається нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Тобто, з диспозиції вказаної статті вбачається, що об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини, що складаються у сфері громадського порядку, роботи підприємств, установ та організацій, а безпосереднім об'єктом протиправного посягання є громадський порядок та спокій громадян.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Основним елементом об'єктивної сторони є спосіб вчинення адміністративного правопорушення, який характеризується нецензурною лайкою, образливим чіплянням до громадян чи іншими діями.
Разом з тим, згідно фабули протоколу про адміністративне правопорушення такий складено на ОСОБА_1 , за висловлювання нецензурною лайкою, шуму, стукання до квартири АДРЕСА_3 , нереагування на неодноразові зауваження, однак не зазначено щодо кого такий вчиняв зазначені дії, на чиї неодноразові зауваження не реагував. Також незрозумілим є зазначення у графі протоколу потерпілим вочевидь працівника поліції - ОСОБА_2 , оскільки адресою потерпілого зазначено « АДРЕСА_4 », за якою заходиться Управління патрульної поліції в Чернігівській області, оскільки у графі протоколу «Склад адміністративного правопорушення» про вчинення відносно такої особи будь яких протиправних дій не зазначається взагалі, а в разі проживання того у квартирі АДРЕСА_5 , куди стукав ОСОБА_1 , адреса потерпілого зазначена невірно.
У зв'язку з викладеним, вказаний протокол не відповідає наведеним вимогам, що є перешкодою для розгляду справи по суті, тому матеріали підлягають поверненню на доопрацювання органу, який склав відповідний протокол.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 268, 283, 256 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути начальнику управління патрульної поліції в Чернігівській області для доопрацювання, з метою усунення зазначених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Самусь