Справа № 502/264/25
03 квітня 2025 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Маслеников О.А.
за участю :
прокурора Ізмаїльської окружної прокуратури Івахів М.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -
ОСОБА_1
розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шевченкове Кілійського району Одеської області, громадянина України, начальника Кілійського міжрайонного управління водного господарства, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді начальника Кілійського міжрайонного управління водного господарства з 16.11.2023 р., будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 11.11.2024, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45, абз. 4 п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом Державного агентства водних ресурсів України № 295-ос від 17.11.2021 р. ОСОБА_1 призначено на посаду начальника Кілійського міжрайонного управління водного господарства з 18.11.2021 року та укладено контракт № 193 від 17.11.2021 року.
Відповідно до положення про Кілійське міжрайонне управління водного господарства до функціональних обов'язків ОСОБА_1 , як начальника Кілійського управління водного господарства відноситься: очолює управління; діє без довіреності від імені управління, представляє його в установах, організаціях та підприємствах; самостійно вирішує питання діяльності управління, за винятком питань, віднесених законодавством цим Положенням до компетенції Держрибагентства; несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань, цільове використання бюджетних коштів та державного майна; розпоряджається коштами та майном управління; призначає на посаду та звільняє з посади заступника начальника управління за погодженням з Держрибагентством; призначає на посади та звільняє з посад працівників управління, формує кадровий резерв; затверджує положення про структурні підрозділи управління та зміни і доповнення до них; затверджує посадові інструкції заступника начальника управління, інших працівників управління; розподіляє обов'язки між заступником начальника управління, іншими працівниками управління та структурними підрозділами; у межах своєї компетенції видає накази та доручення, дає вказівки, обов'язкові для працівників управління та структурних підрозділів, укладає угоди (договори), видає довіреності, відкриває рахунки в органах Державної казпачейської служби України та банках України від імені управління; вирішує питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів та інше.
Враховуючи вищевказане, виходячи із обсягів функцій ОСОБА_1 , як начальника Кілійського міжрайонного управління водного господарства, відповідно до положення та контракту, останній наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями (обов'язками).
Таким чином, начальник Кілійського міжрайонного управління водного господарства ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Наказом Державного агентства меліорації та рибного господарства України № 90-к від 16.11.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади начальника Кілійського міжрайонного управління водного господарства з 16.11.2023.
На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31.03.2024 р.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абз. 2 ч. 2 статті 45 Закону, подав відповідну декларацію, лише 11.11.2024 р. о 15 годині 43 хвилини, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно відповіді на запит ДСР НГІУ за підписом керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 (вихідний № 71-03/4127/20 від 06.02.2020), зазначено, що усі документи, які суб'єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр), зберігаються в ІТС Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині ІТС Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ІТС Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб'єктами декларування.
Таким чином встановлено, та підтверджено факт несвоєчасного подання декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік ОСОБА_1 , але склад правопорушення пов'язаного з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та інша конструктивна ознака вказаної статті - відсутність поважних причин, і сам факт вчинення правопорушення особою, встановлюється лише протоколом (ст. 254 КУпАП).
Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 відповідної декларації встановлений.
Поважні причини несвоєчасної подачі декларації в ОСОБА_1 відсутні.
Отже, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді начальника Кілійського міжрайонного управління водного господарства з 16.11.2023 р. будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 11.11.2024, без поважних причин,подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45, абз. 4 п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Часом вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є 15 година 43 хвилини 11.11.2024 р.
Датою виявлення правопорушення пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 , передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є дата 28.01.2025 р.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у відповідному адміністративному правопорушенні визнав.
Прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області Івахів М.В., зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, його вина у вчиненні цих порушень повністю доведена, складені відносно нього протоколи відповідають вимогам закону, а тому є всі підстави для визнання його винним та накладення на нього адміністративного стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами:
- протоколом про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією № 283/2025 від 28.01.2025 року;
- наказом Державного агентства водних ресурсів України № 295-ос від 17.11.2021 р.
- контрактом № 193 від 17.11.2021 р.
- додатковою угодою №1 до контракту від 17.11.2021 р. №193 та наказу Державного агентства меліорації та рибного господарства України № 216/СО-34-22 від 11.11.2022 р. строк дії контракту від 17.11.2021 р. №193 з ОСОБА_1 продовжено до 16.11.2023 р.
- наказом Державного агентства меліорації та рибного господарства України № 90-к від 16.11.2023 р.
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
-рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НП України капітана поліції.
Враховуючи зазначене, суддя дійшов наступних висновків.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 280 КУпАП обставинами, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення є: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права.
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суддя зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Вивчивши матеріали справи, суддя вважає вину ОСОБА_1 повністю доведеною, кваліфікації його дій за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - вірними.
Обставин що пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП судом не виявлено.
Беручи до уваги характер правопорушення, його тривалість та сутність протиправних дій, суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6, 268, 276-280, 283 п. 1 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Реквізити для сплати штрафу:Отримувач ГУК в Од.обл./отг м. Кілія 21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37607526;Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN) UA988999980313020106000015622; КОД КДБ 21081100; Найменування податку Адміністративні штрафи та інші санкції.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу*;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта) Судовий збір стягнутий з (ПІБ чи назва установи, з якої стягується судовий збір) на користь держави, за постановою суду по справі № 502/264/25.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова в частині стягнення штрафу може бути пред'явлена до виконання протягом 3 місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Кілійського районного суду О. А. Маслеников