Справа №709/467/25
02 квітня 2025 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю міста Києва виконавчого орагну Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа: ОСОБА_2 , про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшов вказаний позов. Позивач просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 26 травня 2024 року серії 2КІ №0000528874, винесену інспектором з паркування Хайруліним О.Р. Департаменту територіального контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Даний позов не може бути прийнятий судом до розгляду виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом
У відповідності до п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса та адреса електронної пошти; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення зазначених вимог в заяві позивач не вказав відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи.
За ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
В позовній заяві зазначено, що позивач ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 . У зв'язку з цим підсудність ним визначено за Чорнобаївським районним судом Черкаської області.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували його зареєстроване місце проживання.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі,- протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Оскаржувана постанова винесена 26 травня 2024 року. Позивач зазначає, що отримав її копію 25 березня 2025 року від Департаменту територіального контролю міста Києва виконавчого орагну Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). І з цієї дати він обраховує строки оскарження постанови.
Разом з тим, позивач не надав підтвердження, що йому раніше (до 25 березня 2025 року) засобами поштового зв'язку не надходило поштове відправлення з копією постанови за місцем реєстрації та що він не отримував такий лист.
Отже, позивач повинен обгрунтувати та підтвердити належними доказами дотримання строку оскарження постанови.
Згідно з ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частиною 1 статті 121 КАС України передбачено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, позивач має право подати докази поважності причин пропуску позивачем строку звернення до суду.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Таким чином, позов ОСОБА_1 слід залишити без руху, та надати час на усунення недоліків - зазначення інормації про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи; з метою визначення підсудності надати докази що підтверджують зареєстроване місце проживання позивача; обгрунтування дотримання строку оскарження постанови або поважності причин пропуску строку звернення до суду.
В разі не усунення недоліків в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю міста Києва виконавчого орагну Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), третя особа: ОСОБА_2 , про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення копії даної ухвали на усунення зазначених недоліків.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлагає.
Суддя І.М. Кваша