Справа № 214/2165/25
3/214/1151/25
Іменем України
03 квітня 2025 року, суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Сіденко С.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого директором ТОВ «ПЕРШИЙ КОМП'ЮТЕРНИЙ СЕРВІС», адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
18 березня 2025 року до Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 9888/04-36-04-15/41420387 від 24.02.2025 відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ТОВ «ПЕРШИЙ КОМП'ЮТЕРНИЙ СЕРВІС», (код ЄДРПОУ 41420387), юридична адреса: вул. Курчатова, буд. 1Б кв. 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, вчинив правопорушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (зі змінами та доповненнями), а саме: порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з ПДВ за вересень 2023 року, березень, травень, липень, серпень та жовтень 2024 року на суму ПДВ 13425,56 грн., про що зазначено в акті перевірки №6657/04-36-04-15/41420387 від 10.02.2025.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не відомі, заяв про відкладення розгляду справи від нього не находило. Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, суддя вважає за можливе справу розглянути за відсутності ОСОБА_1 , оскільки його неявка не перешкоджає цьому.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що провадження по справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до Акта №6657/04-36-04-15/41420387 від 10.02.2025 про результати камеральної перевірки ТОВ «ПЕРШИЙ КОМП'ЮТЕРНИЙ СЕРВІС» щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з ПДВ, вбачається, що зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення не є триваючим, а допущене в окремий податковий період: 21.10.2024, а фактично сплачено 20.01.2025. Тобто перебіг строку притягнення до адміністративної відповідальності починається з 22.10.2024 року. Однак, адміністративна справа надійшла до суду лише 18 березня 2025 року, тобто на той момент, коли вже сплинув час для притягнення до адміністративної відповідальності, встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Таким чином, як на час складання протоколу, так і на час надходження протоколу до Саксаганського районного суду м. Кривого Дніпропетровської області, закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Таким чином, оскільки на момент розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закінчився визначений ч. 2 ст. 38 КУпАП тримісячний строк притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, яке не є триваючим, протокол про адміністративне стягнення надійшов до суду 18.03.2025, тому провадження у справі підлягає закриттю згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
З огляду на закриття провадження у справі без накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного стягнення, судовий збір в порядку ст.40-1 КУпАП стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 33-35, 38, ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суд, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч. 2 ст. 38 КУпАП
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя Сіденко С.І.