Ухвала від 03.04.2025 по справі 914/1058/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03.04.2025 р. Справа № 914/1058/25

За позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Карпати»», Львівська обл., м. Перемишляни

до відповідача:Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України, м. Київ

про:зобов'язання вчинити дії

Суддя - Крупник Р.В.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Карпати»» (надалі - Позивач) звернулося до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України (надалі - Відповідач) про зобов'язання вчинити дії.

Позов обґрунтовано тим, що 24.12.2007 між позивачем (сторона-2) та відповідачем (сторона-1) укладено Договір №312-07/40 про спільну діяльність у будівництві, предметом якого є спільна діяльність сторін з метою досягнення соціального ефекту: будівництва на земельній ділянці площею 5,0 га військової частини № НОМЕР_1 , розташована за адресою: АДРЕСА_1 ) об'єкта (багатофункціонального комплексу житлових будинків з об'єктами соціальної інфраструктури та вбудовано-прибудованими приміщеннями соціально-побутового, торгівельного та адміністративного призначення, остаточна площа якого визначається згідно з проектно-кошторисною документацією), у тому числі житла для військовослужбовців та членів їх сімей, та подальшого розподілу результатів спільної діяльності відповідно до умов договору.

Як стверджує позивач, 03.09.2024 він проінформував відповідача про завершення будівельно-монтажних робіт по 6-ій черзі об'єкта: «Будівництво середнього загальноосвітнього навчального закладу 1-2 ступеня та спортивного корпусу з вбудованими приміщеннями громадського призначення, підземним паркінгом, апартаментами та даховою котельнею на вул. Олени Степанівни, 8 зі знесенням існуючих на ділянці споруд» (надалі - Об'єкт) та про те, що об'єкт готовий до прийняття експлуатацію.

Таким чином, він просив відповідача виконати взяті на себе зобов'язання та вчинити наступні дії щодо прийняття в експлуатацію 6-тої черги щодо реєстрації в Єдиній державній системі у сфері будівництва: завдання на проектування; наказу про затвердження проектної документації.

Однак, 13.09.2024 відповідач проінформував про надання «дійсного документу затвердженого мокрою печаткою 1 окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби України для подальшого завантаження до Єдиної державної системи у сфері будівництва». На переконання позивача, така позиція відповідача не звільняє його від обов'язку дотримуватись положень договору та приписів закону, а також не повинна призводити до порушення прав індивідуальних інвесторів, за кошти яких фактично побудовано секції об'єкта та які не можуть оформити право власності.

Оскільки після неодноразових звернень, відповідач продовжував вчиняти бездіяльність, позивач звернувся до суду із цим позовом про зобов'язання відповідача виконати умови Договору №312-07/40 24.12.2007, а саме вчинити дії з отримання сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом Об'єкта, розташованого у м. Львів, вулиця Олени Степанівни, 8, кадастровий номер: 4610136300:02:002:0023, з використанням електронного кабінету замовника Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно із пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 1 Закону України «Про судовий збір» (надалі - Закон) передбачено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За змістом положень підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 2025 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3'028,00 грн.

Зі змісту позову вбачається, що позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру. Відтак, сума судового збору за подання позовної заяви повинна становити 3'028,00 грн.

При цьому суд враховує, що відповідно до частини 3 статті 4 Закону при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

У даній справі позовна заява подана позивачем за допомогою підсистеми «Електронний суд», що уможливлює застосування встановленого Законом коефіцієнта при обрахунку суми судового збору, який підлягає сплаті за подання позовної заяви.

Таким чином, за подання позову позивач повинен був сплатити суму у розмірі 2'422,40 грн. (3'028,00 х 0,8). Разом з цим, ним не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

У відповідності до частини 1 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Карпати»» до Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Карпати»» строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Карпати»» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:

- доказів сплати судового збору за подання позовної заяви у справі на суму 2'422,40 грн. на рахунок UA108999980313141206083013954, отримувач коштів ГУК Львiв/Личаківський р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101 (платіжне доручення, квитанцію чи ін. платіжний документ).

4. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Карпати»», що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.

Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі.

Суддя Крупник Р.В.

Попередній документ
126323846
Наступний документ
126323848
Інформація про рішення:
№ рішення: 126323847
№ справи: 914/1058/25
Дата рішення: 03.04.2025
Дата публікації: 04.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Львівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.02.2026)
Дата надходження: 02.04.2025
Розклад засідань:
12.05.2025 13:30 Господарський суд Львівської області
02.06.2025 13:00 Господарський суд Львівської області
04.07.2025 11:00 Господарський суд Львівської області
08.09.2025 10:00 Господарський суд Львівської області
22.09.2025 11:00 Господарський суд Львівської області
13.10.2025 11:15 Господарський суд Львівської області
17.11.2025 11:30 Господарський суд Львівської області
08.12.2025 10:00 Господарський суд Львівської області
23.01.2026 11:00 Господарський суд Львівської області
16.02.2026 14:00 Господарський суд Львівської області
13.03.2026 10:00 Господарський суд Львівської області
Учасники справи:
суддя-доповідач:
КРУПНИК Р В
КРУПНИК Р В