Постанова від 01.04.2025 по справі 944/1317/25

Справа № 944/1317/25

Провадження №3/944/990/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.04.2025 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Поворозник Д.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , українця, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , якого протягом року було піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст.204-1 КУпАП, 25 лютого 2025 року близько 14 год 05 хв в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець», територія Яворівської об'єднаної громади, Яворівського району Львівської області, під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Республіку Польща було виявлена особа, яка пред'явила на паспортний контроль паспорт громадянина Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії серії НОМЕР_1 , виданий 24 травня 2023 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . В ході співбесіди з даним громадянином було встановлено, що він є громадянином України та отримано витяг з БД ДМСУ «Форма-1» де зазначено наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 05 лютого 2018 року, орган, що видав Управління з питань ідентифікації та паспортизації Головного управління Державної міграційної служби України у Львівської області, на установчі дані громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про громадянство України» у правових відносинах з Україною визнається лише громадянином України. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. ст. 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 року №57, тобто здійснив спробу незаконного перетинання в пункті пропуску через державний кордон без відповідних документів.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення визнав. Додаткового пояснив, що у нього помер брат, і він дуже переживав з цього приводу. Під час проходження паспортного контролю він мав два закордонних паспорти, в тому числі і громадянина України, однак випадково пред'явив на паспортний контроль паспорт громадянина Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії. У вчиненому розкаюється, обіцяє, що більше таке не повториться.

Частиною 2 ст. 204-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Відповідно до ст. ст. 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну). У передбачених міжнародними договорами України випадках замість документів, зазначених у частині першій цієї статті, для виїзду з України і в'їзду в Україну можуть використовуватися інші документи. Перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред'явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону. Правила перетинання державного кордону України громадянами України встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до цього Закону та інших законів України.

Згідно з п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57, перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий); 5) посвідчення особи моряка; 6) посвідчення члена екіпажу.

Громадянин України ОСОБА_1 під час перетину державного кордону України у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» всупереч ст. ст. 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», ст. 2 Закону України «Про громадянство України», ст. 12 Закону України «Про державний кордон України», будучи протягом року притягнутим до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.204-1 КУпАП 25 лютого 2025 року, пред'явив для паспортного контролю на виїзд з України паспорт громадянина Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії для виїзду за кордон, а не паспорт громадянина України для виїзду за кордон (який є відповідним для громадян України документом), внаслідок чого вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України в пункті пропуску через державний кордон України без відповідних документів (такі дії становлять об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП).

Зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.

Зокрема, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується доказами, наявними у справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 328780 від 25 лютого 2025 року; рапортами інспекторів прикордонної служби ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , паспортом громадянина паспорт громадянина Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії серії НОМЕР_1 , виданий 24 травня 2023 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; витягом з БД ДМСУ «Форма-1» де зазначено наявність паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 05 лютого 2018 року, орган, що видав Управління з питань ідентифікації та паспортизації Головного управління Державної міграційної служби України у Львівської області, на установчі дані громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; іншими доказами наявними в матеріалах справи.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст.ст.245, 252, 280, 283 КУпАП України, при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, зокрема підлягають з'ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

За змістом ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Зазначена норма закону не містить будь-якого переліку умов або обставин, наявність яких дозволила би судити про малозначність правопорушення, а також застережень щодо неможливості її застосування до окремих складів адміністративних правопорушень.

Водночас, враховуючи особу порушника, який є людиною похилого віку, характер вчиненого правопорушення, а також відсутність великої суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення, що об'єктивно підтверджується не наданням доказів завдання збитків суспільним інтересам, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку із малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Згідно з ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.22, 41, 221, 276, 283, 284 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із малозначністю вчиненого, оголосивши йому усне зауваження.

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 .

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення.

Суддя Д.Б. Поворозник