621/383/25
3/621/175/25
іменем України
02 квітня 2025 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Овдієнко В. В.
за участі:
особи, яка притягується до відповідальності, - ОСОБА_1 ,
захисника - Столярова М. В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Зідьки Зміївського району Харківської області, є громадянином України, має середньо-технічну освіту, не одружений, не працює, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 228512 від 23.01.2025, складеного поліцейським ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капралом поліції Коротуном О. О., ОСОБА_1 ставиться у вину правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наступних обставин: 23.01.2025 16:14:00 с-ще Зідьки, шосе Донецьке, 5А км. Водій ОСОБА_1 керував ТХ ВАЗ 2105 д.н.з НОМЕР_2 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість, сповільненість мови. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі охорони здоров'я відмовився, чим порушив п. 2.5. ПДР - Відмова особи, яка керує ТЗ, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алк., нарк., чи ін. сп'яніння або щодо вживання лікарських.
11.02.2025 матеріал надійшов до суду. Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи для розгляду матеріалу визначено суддю Овдієнка В. В.
Розгляд матеріалів призначено на 21.02.2025.
13.02.2025 адвокат Борзов Я. Е. отримав доступ до справи за допомогою Електронного кабінету Користувача ЄСІТС.
14.02.2025 особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 був ознайомлений з матеріалами справи в повному обсязі.
20.02.2025 захисник Столяров М. В. надіслав клопотання, в якому просив провести судове засідання, призначене на 14:45 годину 21.02.2025 у режимі відеоконференції через систему відеоконференцзв'язку з особистого кабінету Електронного суду.
Крім того, захисник Столяров М. В. надіслав заперечення.
На обґрунтування заперечень зазначено, що працівниками поліції не було повідомлено про причину зупинки транспортного засобу, керованого ОСОБА_1 , останній виконав вимоги працівників поліції, надав посвідчення водія. Під час спілкування працівниками поліції було виявлено, що ОСОБА_1 має лише категорію "С" у посвідченні водія, за що його було притягнуто, але не було встановлено будь-яких ознак наркотичного сп'яніння в останнього. Крім того, працівниками поліції було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в м. Харкові, але ОСОБА_1 був здивований, мав бажання пройти цей огляд в м. Змієві, що було розцінено працівниками поліції як відмову від запропонованого огляду. Вважав, що запропонований працівниками поліції порядок огляду на стан сп'яніння вчинений з порушенням, оскільки сам ОСОБА_1 не мав ознак наркотичного сп'яніння.
Також, працівниками поліції не було роз'яснено ОСОБА_1 його прав та обов'язків.
Вважав, що відеозапис містить лише процесуальну послідовність дій працівників, але не відображає відомостей про вчинення ОСОБА_1 правопорушення.
Загалом вважав, що відомості викладені в протоколі про адміністративне правопорушення не підтверджені достовірними доказами, отже матеріали відносно ОСОБА_1 підлягають закриттю, у зв'язку з відсутністю події правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
21.02.2025 за клопотанням захисника Столярова М. В. відкладено судовий розгляд на 02.04.2025 у зв'язку з необхідністю витребування документів.
28.03.2025 захисник Столяров М. В. надіслав до суду відповідь Харківської обласної військової адміністрації від 27.02.2025, а також копію наказу № 1340-0 від 23.11.2023 з Переліком закладів охорони здоров'я, яким надається право на проведення оглядів водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав, вважав, що його безпідставно було зупинено. На місці події він надав згоду на проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в м. Змієві, але йому лише пропонували пройти цей огляд в м. Харкові. Також, йому не були роз'яснені його права. Після складання протоколу йому було запропоновано підписати протокол, однак відмовлено у можливості надати письмові пояснення у протоколі. Без можливості надати письмові пояснення він відмовився підписувати протокол.
Захисник Столяров М. В. під час судового розгляду просив закрити провадження у справі, у зв'язку з відсутністю складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, доводи особи, що притягується до відповідальності, та захисника, дійшов наступного.
Частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 1 статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-4 цього Кодексу.
Відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі відсторонення особи від керування транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом можливість керування цим транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом надається уповноваженій нею особі, яка має посвідчення водія (судноводія) відповідної категорії та може бути допущена до керування транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом.
Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 6, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Згідно до пунктів 1-5, 12 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання.
Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.
Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Пунктами 1-4, 7-13 розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735, передбачено, що перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду на стан сп'яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров'я і відповідають установленим МОЗ вимогам.
Огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.
Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваної особи.
Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове.
Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп'яніння.
Використання в закладах охорони здоров'я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві ємності. Вміст однієї ємності використовується для первинного дослідження, вміст другої ємності зберігається протягом 90 днів.
За збереження та транспортування ємностей з біологічним середовищем до іншого закладу охорони здоров'я, цілісність пломбування відповідає заклад охорони здоров'я, у якому проводився відбір біологічного середовища.
Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук.
Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, вказаних у пункті 12 цього розділу.
Відповідно до частин 1, 2 статті 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення та додатків до нього не відповідає вимогам статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З листа департаменту масових комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Харківської обласної військової адміністрації № 14.10-12/526 від 27.02.2025 вбачається, що на цей час є чинним наказ директора Департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної (військової) адміністрації від 23.11.2023 № 1340-о "Про проведення оглядів водіїв транспортних засобів", яким затверджено Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право на проведення оглядів водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (а. с. 40, 41).
Згідно наказу директора Департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної (військової) адміністрації від 23.11.2023 № 1340-о "Про проведення оглядів водіїв транспортних засобів", та Додатку до нього з Переліком закладів охорони здоров'я, яким надається право на проведення оглядів водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, КНП "Зміївська центральна районна лікарня" Зміївської міської ради Харківської області має право проводити перелічені огляди (а. с. 42-45).
З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 23.01.2025, складеного о 16:50 годині вбачається, що ОСОБА_1 було направлено на проходження такого огляду в КНП ХОР "Обласна клінічна наркологічна лікарня", розташована в м. Харкові по вул. Ахієзерів, 18А (а. с. 2).
Даними результату відеофіксації на диску (а. с. 6) підтверджуються обставини за яких ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі в м. Харкові, однак висловлював згоду пройти такий огляд в найближчому медичному закладі в м. Змієві.
На місці події працівником поліції було роз'яснено ОСОБА_1 про неможливість проходження вказаного огляду в м. Змієві, оскільки вказана лікарня не має права проводити такий огляд.
Разом тим, слід зазначити, що дії працівника поліції суперечили зазначеним вище вимогам Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735, якою визначено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Враховуючи, що місцем зупинки транспортного засобу під керуванням водія ОСОБА_1 є с-ще Зідьки Чугуївського району Харківської області, найближчим закладом охорони здоров'я, який має право право на проведення оглядів водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно наказу директора Департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної (військової) адміністрації від 23.11.2023 № 1340-о "Про проведення оглядів водіїв транспортних засобів" та Додатку до нього є КНП "Зміївська центральна районна лікарня".
Матеріали справи не містять відомостей про наявність підстав, за яких працівник поліції мав право направляти особу для огляду на стан наркотичного сп'яніння не до найближчого медичного закладу, яким є КНП "Зміївська ЦРЛ", а до м. Харкова.
Таким чином, запропонований працівниками поліції порядок огляду на стан наркотичного сп'яніння не відповідав вимогам статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735.
Крім того, матеріали справи не містять відомостей, якими б підтверджувалося, що водій ОСОБА_1 , відповідно до вимог ч. 1 статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, був відсторонений від керування транспортним засобом, а керування транспортним засобом було надане іншій особі. Хоча таке відсторонення є обов'язковим у разі, якщо дійсно є підстави вважати, що водій перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Протокол про адміністративне правопорушення не містить посилання на відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у найближчому закладі охорони здоров'я, як того вимагає пункт 12 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735.
Відеозапис взагалі не містить даних про складання та вручення ОСОБА_1 будь-якого направлення до медичного закладу для огляду на стан наркотичного сп'яніння.
У пункті 13 протоколу "Підпис особи, якій роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП та яка ознайомлена з місцем і часом розгляду справи:" міститься запис "( ОСОБА_1 ) відмова".
У пункті 14 протоколу про адміністративне правопорушення "Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності по суті порушення:" містяться відмітки "не надавалися" та "відмова", що суперечить фактичним обставинам, зафіксованим на відеозаписі, доданому до протоколу.
Разом з тим, вказаний відеозапис, який доданий до протоколу, не містить даних про роз'яснення працівником поліції прав, передбачених цими нормами, зокрема і права на захист. Водночас, відеозапис містить відомості, що ОСОБА_1 висловлював бажання надати письмові пояснення у протоколі та його підписати, однак працівник поліції йому в цьому відмовив, чим грубо порушив право на захист.
Відповідно до пункту 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
За обставин, викладених вище, суддя дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не містить підтверджених належними і допустимими доказами відомостей щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому провадження в справі про адміністративне правопорушення належить закрити.
Керуючись пунктом 1 статті 247, статтями 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити з підстав, передбачених пунктом 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На постанову може бути подана апеляція до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В. В. Овдієнко