Іменем України
№ 610/3311/23 № 3/610/1/2025
м. Балаклія31 березня 2025 року
Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Стригуненко Володимир Миколайович, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 012213 від 11.12.2023, ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що:
«11.12.2023 о 15.26 год в смт Савинці по вул. Г. Дивізії, біля буд. 43 Ізюмський район Харківська область гр. ОСОБА_1 керував авто MERSEDES-BENZ, д.н.з. НОМЕР_2 та під час здійснення об'їзду авто CITROEN JUMPER д.н.з. НОМЕР_3 не обрав безпечного інтервалу дистанції, що спричинило зіткнення».
Постановою Балаклійського районного суду Харківської області від 27.02.2024 за клопотанням ОСОБА_1 від 26.02.2024 провадження у справі було зупинено за до його звільнення з військової служби.
Статтею 1 КУпАП встановлено, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Частиною 2 цієї статті не передбачена обов'язкова присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи за ст. 124 КУпАП.
Положення Кодексу України про адміністративні правопорушення не регулюють порядок зупинення провадження у справі, за виключенням справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.
Норма ст. 268 КУпАП не містить заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, за умови її повідомлення про час та дату розгляду справи належним чином.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутності можливості брати участь у судовому засіданні безпосередньо, не позбавлена можливості реалізувати свої процесуальні права, визначені у ст. 268 КУпАП, в тому числі, подавати свої письмові пояснення щодо обставин справи, користуватися юридичною допомогою, мати захисника, надавати докази, тощо, і, відповідно, не позбавлена можливості забезпечити належним чином свій судовий захист під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, що, на переконання суду, свідчить про наявність у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, достатнього рівня можливостей для здійснення ефективного судового захисту, а суду прийти до законного та обґрунтованого висновку, на підставі наявних в провадженні доказів, зібраних та скерованих сторонами до суду для ухвалення остаточного рішення у справі.
Окрім того ОСОБА_1 з моменту надходження справи на розгляд суду заявляв клопотання про відкладення розгляду справи, надавав письмові пояснення, клопотання про зупинення провадження у справі (а.с. 25, 31-32, 39-40, 45-48, 53-55, 61-65), тобто він мав можливість письмово висловити свою позицію стосовно протоколу про адміністративне правопорушення, суті обвинувачення. Перебування на військовій службі не створювало перешкод ОСОБА_1 особисто цікавитись розглядом справи та вчиняти вказані процесуальні дії.
Отже провадження у справі було зупинено необґрунтовано.
Таким чином, зважаючи на відсутність процесуально-визначених КУпАП підстав для зупинення провадження у справі, одночасно враховуючи, що введення воєнного стану не виливає на процес здійснення судочинства, суддя вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 335 КПК України,
1)Відновити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
2)Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Стригуненко В.М.