Справа № 588/469/25
провадження № 3-в/588/8/25
02 квітня 2025 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Лебедь О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу,
ОСОБА_1 27.03.2025 звернувся до суду із указаною заявою, яку мотивував тим, що 26.03.2025 його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн.
Посилаючись на скрутне матеріальне становище ОСОБА_1 просить суд відстрочити виконання постанови суду в частині сплати штрафу у розмірі 17000 грн на один рік.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, але в заяві про відстрочення штрафу вказав, що просить розглядати заяву без його участі.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що є підстави для часткового задоволення заяви, виходячи з таких мотивів.
Постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 26.03.2025 ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп (а.с. 12-13).
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із частиною 2 статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Відповідно до статті 303 КУпАП, у разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Обґрунтовуючи підстави для відстрочення виконання постанови, ОСОБА_1 посилався на скрутне матеріальне становище, що підтвердив інформацією про банківські операції, з яких вбачається, що ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 року по 31.12.2024 отримав дохід у загальному розмірі 187575,17 грн (а.с. 16-18).
З огляду на викладене, ураховуючи розмір накладеного на ОСОБА_1 штрафу, майновий стан та відомості про особу порушника, вважаю, що є підстави для відстрочення виконання постанови суду в частині оплати штрафу на шість місяців.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
Керуючись статтею 301, 303 КУпАП, суддя
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу - задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Тростянецького районного суду Сумської області від 26 березня 2025 року в справі №588/469/25 в частині сплати штрафу у розмірі 17000 грн до 26 вересня 2025 року включно.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Лебедь