Справа № 580/1360/24 Суддя (судді) першої інстанції: Алла РУДЕНКО
28 березня 2025 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Судді-доповідача: Кузьмишиної О.М.,
суддів: Грибан І.О., Карпушової О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рост» до Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Рост» звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Черкаській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 08.01.2024 №248/23-00-07-08-01 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у сумі 210 228,49 грн за порушення строків розрахунків по контракту від 13.04.2021 №1, укладеному з «PU FASTENERS SPOLKA Z О.О.».
Не погоджуючись із застосуванням штрафу у сумі 210 228,49 грн за контрактом, укладеним з «PU FASTENERS SPOLKA Z О.О.», позивач зазначає, що згідно п.п. 1 п. 9 розділу 111 Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженою постановою Правління НБУ від 02.01.2019 №7, банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, якщо сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів не перевищує незначної суми.
Крім того нарахування пені суперечить положенню абзацу 11 пункту 521 підрозділу ХХ Податкового кодексу України, згідно якого протягом періоду з 01.03.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 08.01.2024 №248/23-00-07-08-01 в частині нарахування Товариству з обмеженою відповідальністю «Рост» санкцій у сумі 165 810 (сто шістдесят п'ять тисяч вісімсот десять) гривень 33 копійок.
В решті позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, Головне управління Державної податкової служби у Черкаській області подало апеляційну скаргу, в якій, зазначаючи про неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального права, просить оскаржуване рішення скасувати в частині задоволених позовних вимог та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити повністю.
Вимоги апеляційної скарги обґрунтовані тим, що граничні строки розрахунків не поширюються на суму незавершеної операції, якщо на дату закінчення граничного строку розрахунків сума заборгованості не перевищує незначної суми, а загально сума операції підлягає валютному нагляду.
Апелянт вважає, що на дату закінчення граничного строку розрахунків 24.04.2023 сума незавершеної операції складала 18 092,88 євро, тобто сума більше ніж 400 тисяч гривень і відповідно вона підпадає під валютний нагляд, та починаючи з 25.04.2023 на суму заборгованості розпочинається нарахування пені за порушення граничних строків розрахунків.
В обґрунтування своїх доводів апелянт стверджує, що для проведення перевірки не надавались документи, згідно яких відповідно до вимог статті 13 Закону №2473-VIII передбачено зупинення нарахування пені за порушення граничних строків розрахунків, а тому підстави для зупинення нарахування пені відповідно до вимог статті 13 Закону №2473-VIII відсутні.
Ухвалами колегії Шостого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2024 та від 16.01.2025 відкрито апеляційне провадження, встановлено строк для подання відзиву на апеляційну скаргу та призначено справу до судового розгляду в порядку письмового провадження.
ТОВ «Рост» скористалося правом подання відзиву на апеляційну скаргу, за змістом якого наполягає на правомірності рішення суду першої інстанції та просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін. Серед іншого, позивач зазначає, що оскільки станом на 17.05.2023 заборгованість «PU FASTENERS SPOLKA Z O.O.» (Польща) перед ТОВ «Рост» за поставлену продукцію згідно контракту від 13.04.2021 №1 становила 8 177,88 євро, що не перевищує розмір порогової фінансової операції, визначений статтею 20 Закону №361-IX, відсутні підстави для нарахування пені на визначену суму валютної виручки.
Відповідно до частин першої, третьої статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Заслухавши суддю-доповідача, проаналізувавши матеріали справи, аргументи та доводи сторін, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції слід залишити без змін з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається із матеріалів справи, у зв'язку з отриманням податкової інформації Національного банку України, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями, на підставі наказу Головного управління ДПС у Черкаській області від 27.10.2023 № 1887-п та повідомлення від 27.10.2023 № 285/23-00-07-08-01 проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «Рост» з питання дотримання вимог валютного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій по договору від 13.04.2021 №б/н та контракту від 13.04.2021 № 1 (за період з 13.04.2021 по 31.10.2023).
За результатами перевірки складено акт від 12.12.2023 № 12597/23-00-07-08- 01/14185003, згідно з висновком якого встановлено порушення позивачем:
- частин першої, другої статті 13 Закону України від 21.06.2018 № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (зі змінами та доповненнями), з урахуванням пункту 142 Постанови Правління Національного банку України від 24.02.2022 № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», стосовно порушення граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів, встановлених Національним банком України, по контракту від 13.04.2021 № 1, укладеному з «PU FASTENERS SPOLKA Z О.О.» (Польща), в розмірі в розмірі 18 092,88 євро на 16 днів, 13 092,88 евро на 6 днів, 8 177,88 евро на 168 днів;
- частин першої, третьої статті 13 Закону України від 21.06.2018 № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (зі змінами та доповненнями), з урахуванням пункту 14 постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (зі змінами та доповненнями), стосовно порушення граничних строків розрахунків за операціями з імпорту товарів, встановлених Національним банком України, за імпортним договором від 13.04.2021 № б/н, укладеним з WIGAL SP.ZO.O. (Польща) в розмірі 79 374,90 євро на 1 день та в розмірі 135 144,20 євро на 1 день.
Зокрема, перевіркою встановлено, що ТОВ «Рост» в особі директора Лазебника Н.Р. укладено з «PU FASTENERS SPOLKA Z О.О.» (Польща) контракт від 13.04.2021 № 1 на поставку готової продукції (цвяхи швидкого вантажу), виготовлені на території України. Загальна вартість контракту 720 000,00 євро, умови поставки: FCA - м. Умань (згідно ІНКОТЕРМС - 2020 року), умови оплати: 100% попередня оплата. Контракт діє з моменту його підписання і до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
Згідно МД від 27.10.2022 № UA902080/2022/804191 позивачем відвантажено вироби з чорних металів з різьбою, голівками та прямим чи хрестоподібним шліцом: цвяхи швидкого монтажу (код товару згідно УКТЗЕД: 7318155890) на суму 42 186,86 євро (еквівалент 1 545 798,27 грн), граничний строк розрахунків за операціями з експорту товарів, встановлений Національним банком України - 24.04.2023.
Частина валютної виручки в сумі 34 008,98 євро отримана з порушенням граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів, встановлених Національним банком України згідно пункту 14-2 постанови Правління НБУ від 24.02.2022 №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», а залишок коштів в розмірі 8 177,88 євро на валютний рахунок ТОВ «Рост» не надійшов.
Фактично валютна виручка за товари, експортовані згідно МД від 27.10.2022 № UA902080/2022/804191, від нерезидента надходила:
- 20.03.2023 в сумі 14 500,00 євро, з них 93,98 євро як оплата за товар експортований згідно з МД від 27.10.2022 № UA902080/2022/804191 або на 145 день з дати її митного оформлення, тобто без порушення граничного строку розрахунків за операціями з експорту товарів, встановленого Національним банком України (сума незавершених розрахунків за операцією з експорту товарів після цього склала 42 092,88 євро);
- 20.04.2023 в сумі 24 000,00 євро, або на 176 день з дати її митного оформлення, тобто без порушення граничного строку розрахунків за операціями з експорту товарів, встановленого Національним банком України (сума незавершених розрахунків за операцією з експорту товарів після цього склала 18 092,88 євро);
- 10.05.2023 в сумі 5 000,00 євро (еквівалент 200 441,50 грн), або на 196 день з дати її митного оформлення, тобто з порушенням граничного строку розрахунків за операціями з експорту товарів, встановленого Національним банком України, на 16 днів (сума незавершених розрахунків за операцією з експорту товарів після цього склала 13 092,88 євро). Таким чином, пеня за порушення строків розрахунків в розмірі 18 092,88 євро за 16 днів (за період з 25.04.2023 по 10.05.2023) складає 34 937,29 грн;
- 16.05.2023 в сумі 4 915,00 євро (еквівалент 195 470,53 грн), або на 202 день з дати її митного оформлення, тобто з порушенням граничного строку розрахунків за операціями з експорту товарів, встановленого Національним банком України, на 22 дні (сума незавершених розрахунків за операцією з експорту товарів після цього склала 8 177,88 євро). Таким чином, пеня за порушення строків розрахунків в розмірі 13 092,88 євро за 6 днів (за період з 11.05.2023 (дати по яку вже нараховано пеню на суму заборгованості 18 092,88 євро) по 16.05.2023) складає 9 480,87 грн.
- станом на 31.10.2023 або на 370 день з дати митного оформлення вивізної МД від 27.10.2022 № UA902080/2022/804191, валютна виручка в сумі 8 177,88 євро за товари, експортовані згідно вказаної МД, від нерезидента ТОВ «Рост» не отримало, чим порушено граничні строки розрахунків за операціями з експорту товарів на 190 днів. Таким чином, пеня за порушення строків розрахунків в розмірі 8 177,88 євро за 168 днів (за період з 17.05.2023 (дати, по яку вже нараховано пеню на суму заборгованості 13 092,88 євро) по 31.10.2023) складає 165 810,33 грн. (розрахунок пені наведено в додатку 3 до акта перевірки).
За результатами перевірки ТОВ «Рост», відповідач прийняв податкове повідомлення - рішення (форма «С») від 08.01.2024 № 248/23-00-07-08-01 за платежем: пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства (код платежу 21081000) на суму 234 077,49 грн, з яких: 210228,49 грн - за контрактом, укладеним з «PU FASTENERS SPOLKA Z О.О.», і 23849,00 грн - за контрактом, укладеним з «WIGAL SP.ZO.0.».
Не погоджуючись із застосуванням штрафу у сумі 210 228,49 грн за контрактом, укладеним з «PU FASTENERS SPOLKA Z О.О.», позивач звернувся з позовом до суду.
Приймаючи рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що пеня у сумі 34 937, 29 грн та у сумі 9 480,87 грн, всього 44 418,16 грн нарахована на законних підставах, тому спірне податкове повідомлення-рішення в цій частині прийнято правомірно і скасуванню не підлягає.
Щодо нарахування пені у сумі 165 810,33 грн за порушення строків розрахунків в розмірі 8 177,88 євро за 168 днів (за період з 17.05.2023 (дати, по яку вже нараховано пеню на суму заборгованості 13 092,88 євро) по 31.10.2023), суд зазначив, що сума 8 177,88 євро є незавершеним розрахунком щодо якого граничний строк сплати не встановлений, а отже нарахування пені у сумі 165 810,33 грн є безпідставним.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Оскільки рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог не є предметом апеляційного оскарження, то судова колегія вважає за необхідне здійснювати перевірку законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції у межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Відповідно до Закону України від 20 травня 1999 року № 679-XIV «Про Національний банк України» НБУ встановлює правила проведення банківських операцій, здійснює відповідно до визначених спеціальним законодавством повноважень валютне регулювання і валютний нагляд, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, видає нормативно-правові акти щодо ведення валютних операцій; запроваджує заходи захисту відповідно до Закону України «Про валюту і валютні операції».
Відповідно до преамбули Закону України від 21.06.2018 № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі по тексту - Закон № 2473-VIII), цей Закон визначає правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов'язки суб'єктів валютних операцій і уповноважених установ та встановлює відповідальність за порушення ними валютного законодавства.
Метою цього Закону є забезпечення єдиної державної політики у сфері валютних операцій та вільного здійснення валютних операцій на території України.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону № 2473-VIII відносини, що виникають у сфері здійснення валютних операцій, валютного регулювання і валютного нагляду, регулюються Конституцією України, цим Законом, іншими законами України, а також нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Статтею 4 Закону №2473-VIII передбачено, що валютні операції здійснюються без обмежень відповідно до законодавства України, крім випадків, встановлених законами України, що регулюють відносини у сферах забезпечення національної безпеки, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, виконання взятих Україною зобов'язань за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також випадків запровадження Національним банком України відповідно до цього Закону заходів захисту.
Згідно частини першої, четвертої статті 11 Закону №2473-VIII валютний нагляд в Україні здійснюється органами валютного нагляду та агентами валютного нагляду.
Органами валютного нагляду відповідно до цього Закону є Національний банк України та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Органи валютного нагляду в межах своєї компетенції здійснюють нагляд за дотриманням резидентами та нерезидентами валютного законодавства.
Зокрема, відповідно до частини першої статті 13 Закону № 2473-VIII Національний банк України має право встановлювати граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
Національний банк України має право встановлювати винятки та (або) особливості запровадження цього заходу захисту для окремих товарів та (або) галузей економіки за поданням Кабінету Міністрів України.
Національний банк України має право встановлювати мінімальні граничні суми операцій з експорту та імпорту товарів, на які поширюються встановлені відповідно до цього Закону граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
Відповідно до частини другої статті 13 Закону №2473-VIII, у разі встановлення НБУ граничного строку розрахунків за операціями резидентів з експорту товарів грошові кошти підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України у строки, зазначені в договорах, але не пізніше строку та в обсязі, встановлених НБУ. Строк виплати заборгованості обчислюється з дня митного оформлення продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав - з дня оформлення у письмовій формі (у паперовому або електронному вигляді) акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує їх надання.
Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів встановлені постановою Правління НБУ від 24.02.2022 № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (далі - Постанова № 18) і згідно пункту 142 становлять 180 календарних днів та застосовуються до операцій, здійснених з 05.04.2022 року.
Частиною п'ятою статті 13 Закону №2473-VIII передбачено, що порушення резидентами строку розрахунків, встановленого згідно із цією статтею, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом Національного банку України, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).
Частиною восьмою статті 13 Закону № 2473-VIII передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за результатами перевірки стягує у встановленому законом порядку з резидентів пеню, передбачену частиною п'ятою цієї статті.
Згідно пункту 142 постанови Правління Національного банку України граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 180 календарних днів та застосовуються до операцій, здійснених з 05 квітня 2022 року.
Відповідно до підпункту 1 пункту 143 постанови №18 граничні строки розрахунків, зазначені в пункті 142 цієї постанови:
1) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений статтею 20 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - незначна сума), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;
2) застосовуються з урахуванням установлених Національним банком України за поданням Кабінету Міністрів України відповідно до абзацу другого частини першої статті 13 Закону України "Про валюту і валютні операції" винятків та (або) особливостей для окремих товарів та (або) галузей економіки.
Згідно пункту 144 постанови розрахунки за операціями резидентів з експорту та імпорту товарів здійснюються не пізніше строку, визначеного в пункті 142 цієї постанови, з урахуванням вимог пункту 143 цієї постанови в повному обсязі, з урахуванням вимог пункту 143 цієї постанови стосовно операцій з експорту, імпорту товарів у незначній сумі (уключаючи незавершені розрахунки за операцією). Грошові кошти від нерезидента за операціями резидента з експорту товарів підлягають зарахуванню на рахунок резидента в банку в Україні.
Відповідно до розділу III пункту 1 статті 20 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX від 6 грудня 2019 року, визначено, фінансові операції є пороговими, якщо сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тисяч гривень або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тисяч гривень на момент проведення фінансової операції.
Згідно п.п. 1 п. 9 розд. 111 Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженої постановою правління НБУ від 02.01.2019 №7, Банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, якщо сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів не перевищує незначної суми. У разі здійснення розрахунків за експорт, імпорт товарів в іноземній валюті сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів визначається за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату останньої події за відповідною операцією (остання дата платежу/надходження грошових коштів, дата поставки товару, дата зарахування зустрічних однорідних вимог).
Відповідно до акту перевірки останньою датою платежу в сумі 4 915,00 євро за експортований товар згідно МД від 27.10.2023 № UA902080/2022/804191 є 16.05.2023, після чого сума незавершених розрахунків склала 8 177,88 євро.
Офіційний курс гривні до євро установлений Національним банком України станом на 16.05.2023, склав 39,7702, отже сума незавершених розрахунків складала 325 235,92 грн (8 177,88 євро х 39,7702 грн), що менше, ніж 400 000 грн.
Оскільки станом на 17.05.2023 заборгованість перед позивачем за поставлену продукцію згідно контракту від 13.04.2021 №1 становила 8 177,88 євро, що не перевищує розмір порогової фінансової операції, визначений статтею 20 Закону №361-IX, відсутні підстави для нарахування пені на вищезазначену суму валютної виручки.
Щодо доводів апелянта про те, що граничні строки розрахунків не поширюються на суму незавершеної операції, якщо на дату закінчення граничного строку розрахунків сума заборгованості не перевищує незначної суми, а загально сума операції підлягає валютному нагляду, колегія суддів зазначає, що сума 8 177,88 євро є незавершеним розрахунком щодо якого граничний строк сплати не встановлений, а тому нарахування пені у сумі 165 810,33 грн є безпідставним.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують докази, досліджені та перевірені в суді першої інстанції та не впливають на висновки суду, викладені в оскаржуваному рішенні.
Колегія суддів наголошує, що апеляційна скарга відповідача повністю дублює відзив на позовну заяву, тобто в ній не наведено норм законодавства, які порушені чи не враховані судом першої інстанції, не спростовано викладену у рішенні суду правову позицію та не спростовано доводів позивача, які стали підставою для задоволення позову.
За таких обставин, рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим, і доводи апелянта, викладені у скарзі, не свідчать про порушення судом норм матеріального чи процесуального права, які могли б призвести до неправильного вирішення справи.
Згідно статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до п. 1 частини першої статті 315 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Приписи статті 316 Кодексу адміністративного судочинства України визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів
Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області залишити без задоволення, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2024 року у справі №580/1360/24 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач О.М.Кузьмишина
Судді І.О.Грибан
О.В.Карпушова