31 березня 2025 р. Справа № 440/14160/24
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Бегунца А.О.,
Суддів: Русанової В.Б. , Калиновського В.А. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 01.01.2025, головуючий суддя І інстанції: С.С. Сич, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039, повний текст складено 01.01.25 по справі № 440/14160/24
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
Позивачка, ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі - ГУ ПФУ в Одеській області, пенсійний орган), у якій просить :
визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Одеській області № 053130008197 від 17.10.2024 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком;
зобов'язати ГУ ПФУ в Одеській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон України № 1058-IV) з 09.10.2024.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 09.10.2024 позивачка звернулась до пенсійного органу із заявою за призначенням дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV. Рішенням ГУ ПФУ в Одеській області № 053130008197 від 17.10.2024 позивачці відмовлено у призначенні такої пенсії. Вважає рішення пенсійного органу про відмову в призначенні пенсії протиправним та таким, що підлягає скасуванню. Зазначає, що нею подано до пенсійного органу всі необхідні документи, що засвідчують особливий статус : посвідчення учасника бойових дій та довідку військового комісаріату про період участі у бойових діях згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637. Позивачка вважає, що має право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV.
Заперечуючи вимоги адміністративного позову, відповідач зазначив, що на підтвердження наявності права на призначення пенсії позивачкою долучено до заяви довідки від 24.04.2018 № 350/172/247/65/283/пс, від 09.08.2021 № 350/172/247/65/360/пс про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, згідно з якими посада позивача зазначена як «працівник ЗСУ», та витяг з наказу Генерального штабу ЗСУ від 02.05.2018 № 1, згідно якого посада позивача зазначена як лікар - стоматолог, який залучений до складу працівників ЗСУ. Відповідач вказує, що позивачем не надано відповідних документів, які б підтверджували її належність до кола осіб, визначених пунктом 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV, а саме: військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейських. У зв'язку з тим, що документально не підтверджено належність позивача до кола осіб, яким передбачено право на призначення дострокової пенсії за віком, рішенням № 053130008197 від 17.10.2024 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 01.01.2025 (розгляд справи відбувся за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 .
Рішення вмотивовано тим, що ОСОБА_1 не мала статусу військовослужбовця, не проходила службу на посадах начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ чи службу в поліції чи службу на посадах начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, що є необхідною умовою для призначення пенсії на підставі пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV, позивачка не підтвердила приналежність її до інших категорій осіб, перелічених у пункті 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV, які мають право на призначення дострокової пенсії за віком. ОСОБА_1 не надала до органу Пенсійного фонду України документи про проходження нею військової служби або служби на посадах начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ або служби в Національній поліції, які відповідно до підпункту 6 пункту 2-1 Порядку № 22-1 підтверджують право на призначення дострокової пенсії за віком. Враховуючи наведене, суд першої інстанції прийшов до висновку, що рішення ГУ ПФУ в Одеській області № 053130008197 від 17.10.2024 прийнято відповідачем на підставі, у межах повноважень, у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, та обґрунтовано. Підстави для визнання цього рішення протиправним та скасування відсутні.
Не погодившись з вказаним рішенням, позивачкою подано апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на порушення норм права та невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, просить скасувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 01.01.2025 та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначено, що суд першої інстанції, приймаючи оскаржуване рішення залишив поза увагою, подані позивачем докази : посвідчення учасника бойових дій, відповідні довідки військової частини та витяги з наказів, які є достатніми документами, що засвідчують спеціальний статус особи, яка звернулася за призначенням пенсії зі зниженням пенсійного віку, як учаснику бойових дій.
Аргументи, наведені позивачем в обґрунтування вимог апеляційної скарги, фактично аналогічні наведеному у позовній заяві.
У відзиві на апеляційну скаргу ГУ ПФУ в Одеській області, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, обґрунтовуючи таке прохання доводами фактично аналогічними наведеним у відзиві на позовну заяву.
Зазначає, що рішення суду першої інстанції є законним, обґрунтованим і вмотивованим, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на основі повного і всебічного з'ясування обставин справи, що мають істотне значення для правильного вирішення спору, при повному дослідженні усіх наявних у справі доказів.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
За приписами ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги (ч. 1 ст. 308). Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (ч. 2 ст. 308).
Відповідно до ч. 1 ст. 78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що 09.10.2024 ОСОБА_1 звернулася до Миргородського об'єднаного управління ПФУ Полтавської області із заявою про призначення пенсії за віком як УБД, у якій повідомила, що є військовозобов'язаною та знаходиться в резерві в званні старшого лейтенанта медичної служби (а.с. 39).
До заяви ОСОБА_1 додано документи, перелік яких зазначено у розписці-повідомленні до заяви № 4377 та копії яких наявні у матеріалах справи (а.с. 40).
Відповідно до положень пункту 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України № 1058-IV, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (в редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1) (далі по тексту - Порядок № 22-1, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
З урахуванням принципу екстериторіальності заяву та документи ОСОБА_1 в електронному вигляді передано на розгляд до ГУ ПФУ в Одеській області.
Рішенням ГУ ПФУ в Одеській області № 053130008197 від 17.10.2024 відмовлено в призначенні дострокової пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV у зв'язку з тим, що відсутні документи про підтвердження відношення позивача до військовослужбовців, особи начальницького і рядового складу та резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної оборони. У цьому рішенні також зазначено, що вік заявниці 59 років 4 місяці, страховий стаж особи становить 36 років 3 місяці, за доданими документами до страхового стажу зараховано всі періоди. Згідно з довідками від 24.04.2018 № 350/172/247/65/283/пс, від 09.08.2021 № 350/172/247/65/360/пс - посада працівник ЗСУ, згідно з трудовою книжкою від 25.10.2001 НОМЕР_1 - посада лікар-стоматолог, згідно з витягом із наказу Генерального штабу ЗСУ від 02.05.2018 № 1 - посада лікар - стоматолог, який залучений до складу працівників ЗСУ (а.с. 67).
ОСОБА_1 не погодилася з рішенням ГУ ПФУ в Одеській області № 053130008197 від 17.10.2024 звернулася до суду з позовом у даній справі.
Погоджуючись з висновками викладеними судом першої інстанції, колегія суддів зазначає, що частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України визначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Призначення і виплата пенсії в Україні здійснюється згідно із Законом України №1058-IV, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), іншими законами і нормативно-правовими актами та міжнародними договорами (угодами), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.
Закон України № 1058-IV визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
За приписами частини 1 статті 9 Закону України № 1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян, зокрема, на призначення дострокової пенсії за віком, передбачене статтею 115 Закону України № 1058-IV.
Так, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-IV право на призначення дострокової пенсії за віком мають: військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, особи начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, осіб начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців 4 і 5 частини першої статті 10-1 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Особи, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій" з числа осіб, зазначених у статтях 10 і 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», продовжують користуватися правом на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до цього пункту, передбаченим для членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, без заміни відповідного посвідчення.
На час надання позивачу статусу учасника бойових дій діяла наступна редакція пункту 19 частини першої статті 6 Закону України від 22.10.1993 № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»: військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб» від 22.05.2018 № 2443-VIII, який набрав чинності 25.07.2018, у Законі № 3551-ХІІ в абзаці 1 пункту 19 статті 6 слова «та працівники» і «працівники» виключено.
Згідно з правовою позицією, висловленою Верховним Судом у постанові від 29.09.2020 у справі № 263/14242/17, правом на дострокове призначення пенсії за віком за визначених умов наділені не всі особи зі статусом учасника бойових дій, а тільки ті особи, які є військовослужбовцями, резервістами чи військовозобов'язаними, або особами, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Так, у частині 9 статті 1 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» містяться визначення категорій громадян України щодо військового обов'язку, відповідно до яких:
військовослужбовці - це особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - це особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
У справі, яка розглядається, суд встановив, що позивач є особою, якій надано статус учасника бойових дій як працівнику Збройних Сил України, який безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі (районах) проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.
Однак, як підтверджено матеріалами справи та й не заперечувалось сторонами, на час надання статусу учасника бойових дій, позивач не мав статусу військовослужбовця, резервіста чи військовозобов'язаного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 надала до пенсійного органу наступні документи :
- посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_2 , видане 08.02.2018 (а.с. 41);
- довідку військової частини НОМЕР_3 від 24.04.2018 № 350/172/247/65/283/пс про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, видану працівнику ЗСУ ОСОБА_1 про те, що вона дійсно у період з 14.02.2017 по дату видачі довідки брала участь у антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції у м. Краматорськ Донецької області (а.с. 44);
- довідку військової частини НОМЕР_3 від 09.08.2021 № 350/172/247/65/360/пс про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, видану працівнику ЗСУ ОСОБА_1 про те, що вона дійсно у період з 01.05.2018 по дату видачі довідки брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів у м. Краматорськ Донецької області (а.с. 43);
- витяг із наказу Генерального штабу Збройних Сил України від 02.05.2018 № 1 про залучення до складу сил і засобів об'єднаних сил для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях з 01.05.2018 працівника Збройних Сил України ОСОБА_1 , лікаря стоматолога.
Також в матеріалах справи містяться витяги з наказів від 24.07.2017 № 63, від 31.07.2017 № 216, від 04.05.2018 № 4 про залучення до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань працівника Збройних Сил України ОСОБА_1 , лікаря стоматолога.
Тобто, позивач ОСОБА_1 мала статус працівника Збройних Сил України та перебувала з останнім у трудових відносинах, що регулюються законодавством про працю, а не проходила військову службу за контрактом або за призовом, що також підтверджено відомостями наявного у матеріалах справи військового квитка офіцера запасу серії НОМЕР_4 , виданого ОСОБА_1 Краматорським міськвоєнкоматом Донецької області 31.08.1988 після закінчення Донецького державного медичного інституту ім. М. Горького 24.06.1988 за спеціальністю «стоматологія» (диплом серії НОМЕР_5 ) (а.с. 45-47) та копією трудової книжки (а.с. 51-63).
Колегія суддів зазначає, що подібні правовідносини вже були предметом розгляду у Верховному Суді. Зокрема у постанові від 02.08.2022 у справі № 360/2417/21 Верховний Суд дійшов висновку про те, що правом на дострокове призначення пенсії за віком за визначених умов наділені не всі особи зі статусом учасника бойових дій, а тільки ті, які є військовослужбовцями, резервістами чи військовозобов'язаними, або особами, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Також у постанові від 07.09.2022 у справі № 219/5161/17 Верховний Суд вказав, що оскільки позивач не має статусу військовослужбовця, резервіста чи військовозобов'язаного, а тому на неї не розповсюджуються пільги щодо призначення дострокової пенсії за віком.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що на позивача не розповсюджуються пільги щодо призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України № 1058-ІV.
У зв'язку з чим, колегія суддів приходить до висновку про правомірність оскаржуваного рішення відповідача про відмову позивачу у призначенні пенсії.
Посилання позивачки в апеляційній скарзі на постанови Верховного Суду від 09.06.2021 у справі № 340/576/19 та від 17.01.2023 у справі № 580/8208/21 колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки в них викладено висновки щодо застосування підпункту 5 пункту 2.1 розділу II Порядку № 22-1 у редакції, що була чинною до внесення до неї змін Постановою Пенсійного фонду № 33-1 від 25.11.2021, та яка на час виникнення спірних правовідносин є нечинною.
Колегія суддів, переглянувши рішення суду першої інстанції, дійшла висновку, що при прийнятті рішення, суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального права.
Наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Згідно із ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи те, що справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження, рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Керуючись ст. ст. 311, 315, 316, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 01.01.2025 по справі № 440/14160/24 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя А.О. Бегунц
Судді В.Б. Русанова В.А. Калиновський