Справа № 344/5504/25
Провадження № 3/344/2237/25
31 березня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., розглядаючи матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не відомий, за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
З Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визначаючись у питанні прийняття даного протоколу про адміністративного правопорушення до розгляду по суті виходжу з наступного.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі, в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Що зобов'язує осіб, уповноважених на складання таких протоколів, належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до змісту ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення № 002059/33-00-04-01-01/03361046/36 від 24.03.2025 року, відсутні анкетні дані та повна адреса проживання ОСОБА_1 , що позбавляє суд можливості викликати особу в судове засідання та повно і об'єктивно розглянути дану адміністративну справу, прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі.
Крім цього, судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 002059/33-00-04-01-01/03361046/36 від 24.03.2025 року, адміністративне правопорушення, яке ставиться у вину ОСОБА_1 було вчинене у АТ «Івано-Франківськгаз» за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, у зв'язку із чим справа про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 не підсудна Івано-Франківському міському суду Івано-Франківської області.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Верховний Суд України у своїй Постанові №13 від 25 травня 1998 року, з наступними змінами, “Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією», пункт 2, та в інших своїх позиціях, роз'яснив, що у випадку складання протоколів по справах про адмінправопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, чи інших вимог закону, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути такий протокол відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Відсутність вказаних первинних даних перешкоджає повному та всебічному з'ясуванню обставин справи при прийнятті законного та обґрунтованого рішення, а також з огляду на допущене Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України порушення щодо надіслання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП для розгляду за належною підсудністю, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.278, 283,284 КУпАП,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Наталія ДЕРКАЧ