Рішення від 01.04.2025 по справі 560/1970/25

Справа № 560/1970/25

РІШЕННЯ

іменем України

01 квітня 2025 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Матущака В.В. розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АМАДОК" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області , Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної податкової служби України, в якому просить:

1. Визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 27.01.2025 №12416792/43275020 та від 27.01.2025 №12416796/43275020.

2. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні датами їх подання на реєстрацію №5 від 29.02.2024 та №7 від 31.03.2024.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що ним сформовано та подано на реєстрацію у ЄРПН податкові накладні, однак отримано квитанції, відповідно до яких реєстрація податкової накладної була зупинена. Причиною зупинки відповідно до згаданої квитанції є п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Вказує, що ним було подано до податкового органу повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкової накладної на підтвердження реальності господарської операції. Однак, рішеннямм комісії ГУ ДПС у Хмельницькій області відмовлено у реєстрації податкових накладниї. Підставою для відмови зазначено, що "надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація (зазначити конкретні документи): Платником надано платіжні інструкції, які не мають підпису відповідального виконавця та відбитку штампа банку, що передбачено Законом України від 05.04.2001 №2346-ІІ "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні". Крім того відсутнє документальне підтвердження наданих послуг по яких було здійснено розрахунок мотиваційних виплат.". Позивач категорично заперечує проти таких підстав відмови у реєстрації ПН та вважає, що відповідач вийшов за межі наданих йому владних повноважень, прийнявши рішення без належних обґрунтувань. Просить позов задовольнити.

До суду надійшов відзив, в якому представник відповідачів просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що на порушення пункту 5 Порядку №520 позивач до повідомлення про надання пояснень не надав первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні. Вказує, що необхідність подання вказаних документів передбачена пункту 5 Порядку №520, та відповідно неподання таких документів слугує підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, про що у зазначено в оскаржуваному рішенні.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою від 07.02.2025 суд відкрив провадження в цій справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "АМАДОК" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 2019, є платником податку на додану вартість.

Основним видом діяльності підприємства є: КВЕД 49.16 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; Код КВЕД 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.; Код КВЕД 49.90 Неспеціалізована оптова торгівля; Код КВЕД 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; Код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного та орендованого нерухомого майна.

Для здійснення своєї діяльності ТОВ "АМАДОК" орендує офісне приміщення у ТОВ "Максимус Лтд" згідно договорів оренди приміщення від 01.01.2020, від 01.01.2021, від 01.01.2022, від 01.01.2023, від 01.01.2024.

Згідно договору NAS19UPA685 від 01.12.2019, що укладений між ТОВ "Амадок" та ТОВ "Лайфселл" (Lifecell є українським оператором мобільного зв'язку), також Додатком №2/1 до договору від 01.12.2019 позивачем надано лайфселл послуги. Послуги, включають в себе :

- пошук потенційних абонентів з метою їх подальшого підключення до телекомунікаційної мережі лайфселл;

- документально оформлювати підключення абонентів до мережі лайфселл, передавати всі підписані документи уповноваженим особам ТОВ "Лайфселл";

- надавати існуючим та потенційним абонентам всю необхідну інформацію про послуги лайфселла щодо змісту, якості, порядку надання телекомунікаційних послуг, тарифів та зон покриття мережі лайфселл;

- активувати та деактивувати основні та додаткові послуги за заявою абонента, що наведені на офіційному веб-сайті лайфселла;

- забезпечити перехід абонентів з одного тарифного плану на інший з існуючих тарифних планів лайфселла;

- здійснювати документальне оформлення зміни умов обслуговування абонентів;

- заміняти SIM-карти за заявою абонента;

- встановлювати налаштування для телефонів для використання додаткових послуг лайфселла;

- відновлювати можливості поповнення рахунку карткою поповнення у разі, якщо кількість спроб вводу коду поповнення вичерпано;

- інформувати ТОВ "Лайфселл" про будь-які скарги, заяви, звернення тощо, подані абонентами або іншими особами стосовно якості телекомунікаційних послуг лайфселл; брати участь у всіх заходах лайфселла, спрямованих на задоволення потреб якнайбільшої кількості споживачів у сфері комунікацій, тощо.

На підтвердження надання послуг, 29.02.2024 між сторонами договору підписано акт про надання послуг згідно договору NAS19UPA685 від 01.12.2019 у звітному періоді з 01.02.2024 по 29.02.2024 на суму - 1707256,88 грн., до акта додано розрахунок складових акту надання послуг.

14.03.2024 ТОВ "Лайфселл" оплатило надані послуги, що підтверджується випискою по особовим рахункам та платіжними дорученнями №1519100 від 14.03.2024, №1519101 від 14.03.2024 сформованих в системі "Клієнт-банк".

Наявний також журнал - ордер по рахунку 361 "розрахунки з покупцями" за період 01.02.2024-31.03.2024.

На підтвердження надання послуг, 31.03.2024 між сторонами договору підписано акт про надання послуг згідно договору NAS19UPA685 від 01.12.2019 у звітному періоді з 01.03.2024 по 31.03.2024 на суму - 1767220,92 грн., до акта додано розрахунок складових акту надання послуг.

15.04.2024 ТОВ "Лайфселл" оплатило надані послуги, що підтверджується випискою по особовим рахункам та платіжними дорученнями №1537929 від 15.04.2024, №1537930 від 15.04.2024, сформованих в системі "Клієнт-банк".

Наявний також журнал - ордер по рахунку 361 "розрахунки з покупцями" за період 01.03.2024-30.04.2024.

За фактом господарських операцій ТОВ "АМАДОК" було сформовано податкові накладні №5 від 29.02.2024 та №7 від 31.03.2024.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних №9063106229 від 18.03.2024 повідомлено, що реєстрацію ПН №5 від 29.02.2024р. зупинено, та повідомлено: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 29.02.2024 №5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 82.99, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=6569%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних."

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних №909418307 від 15.04.2024 повідомлено, що реєстрацію ПН №7 від 31.03.2024 зупинено, та повідомлено: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 31.03.2024 № в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 82.99, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.0597%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних."

23.01.2025 ТОВ "АМАДОК" позивачем надіслано до контролюючого органу Повідомлення №2 про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №5 від 29.02.2024, та копії документів у кількості 25 додатків.

24.01.2025 ТОВ "АМАДОК" надіслано до контролюючого органу Повідомлення №3 про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №7 від 31.03.2024, та копії документів у кількості 24 додатків.

А саме:

- Договір від 01.12.2019, сторона ТОВ "Лайфселл" приймання та оплата товару з метою отримання подальшої реалізації. Додаток до договору від 01.12.2019, сторона ТОВ "Лайфселл" розрахунок винагороди.

- Договір оренди приміщення від 01.01.2022, орендодавець ТОВ "МАКСИМУС ЛТД", нежитлове приміщення м. Хмельницький вул. Проскурівська 22, 24, 26, 28 площею 20кв.м. Акт приймання-передачі від 01.01.2022.

- Договір оренди приміщення від 01.01.2024, орендодавець ТОВ "МАКСИМУС ЛТД", нежитлове приміщення м. Хмельницький вул. Проскурівська 22, 24, 26, 28 площею 20кв.м. Акт приймання-передачі від 01.01.2022.

- Акт надання послуг від 29.02.2024, сторона ТОВ "Лайфселл" кількісні та вартісні показники для розрахунку винагороди на суму 2 048 708,26 грн.

- Акт надання послуг від 31.03.2024, сторона ТОВ "Лайфселл" кількісні та вартісні показники для розрахунку винагороди на суму 2 120 665,10 грн.

- Обороти по рахунку 361 за лютий-березень 2024.

- ПІ від 14.03.2024 платник ТОВ "Лайфселл" на суму 1 517 125,85 грн.

- ПІ від 14.03.2024 платник ТОВ "Лайфселл" на суму 190 131,03 грн.

- ПІ від 15.04.2024 платник ТОВ "Лайфселл" на суму 1 621 787,51грн.

- ПІ від 14.03.2024 платник ТОВ "Лайфселл" на суму 145 433,41 грн.

- Пояснення

- 20-ОПП - офіс -3.

- Чисельність працюючих: 3 кв. 2024-11 осіб.

Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято та надіслано платнику Рішення №12416792/43275020 від 27.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 29.02.2024 та Рішення №12416796/43275020 від 27.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 31.03.2024 з підстав визначених абз.3 п. 10 Порядку №520, а саме - надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

В додатковій інформації зазначено, що: "Платником надано платіжні інструкції №1519100 від 14.03.2024 на суму 1 517 125,85 грн., № 1519101 від 14.03.2024 на суму 190 131,03 грн., №1537929 від 15.04.2024 на суму 1 621 787,51 грн., № 1537930 від 15.04.2024 на суму 145 433,41 грн., які не мають підпису відповідального виконавця та відбитку штампа банку, що передбачено Законом України від 05.04.2001 №2346-ІІІ "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні". Крім того відсутнє документальне підтвердження наданих послуг по яких було здійснено розрахунок мотиваційних виплат.

Вважаючи протиправним рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, позивач звернувся до суду з цим позовом.

IV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ

Податковий кодекс України (далі - ПК України) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 201.1 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

За правилами пункту 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Приписами пунктів 10, 11 Порядку №1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Відповідно до отриманих платником податків квитанцій, реєстрація податкової накладної №5 від 29.02.2024 та №7 від 31.03.2024 зупинена у зв'язку з їх відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Критерії ризиковості здійснення операцій оформлені у вигляді Додатку №3 до Порядку №1165.

Згідно з пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій одним із критеріїв ризиковості операції є відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Як зазначалося вище, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з пунктом 11 Порядку №520, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Тобто, рішення Комісії регіонального рівня повинно містити чітку підставу для відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивач надав пояснення та копії ряду первинних документів, складених під час здійснення відповідної господарської операції, що підтверджується контролюючим органом.

Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операції позивача на предмет її реальності. При реєстрації податкових накладних фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарської операції за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкових накладних.

Суд вважає за необхідне зазначити, що усі сумніви контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення відповідних перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених нормами ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Посилання відповідача на ненадання окремих документів, за відсутності встановленого законодавством вичерпного переліку документів, та за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, свідчить про протиправність такого рішення.

Висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Також суд зазначає, що відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути саме по собі підставою для відмови в реєстрації податкової накладної.

Таким чином, у контролюючого органу були наявні достатні документи для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операції, а наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Таким чином, рішення комісії Головного управління ДПС у Хмельницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12416792/43275020 від 27.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 29.02.2024 та Рішення №12416796/43275020 від 27.01.2025 про відмову в реєстрації податкової накладної №7 від 31.03.2024 є протиправними та їх необхідно скасувати.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №5 від 29.02.2024 та №7 від 31.03.2024, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, законодавством не передбачено іншого належного способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах, ніж зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №5 від 29.02.2024 та №7 від 31.03.2024 в ЄРПН. У зв'язку з цим, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позивачем способу захисту права, та, як наслідок, наявність підстав для задоволення позовних вимог зобов'язального характеру.

За нормами частин 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведене свідчить про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Щодо розподілу судових витрат, суд встановив, що при зверненні до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 6056,00 грн., тому, враховуючи приписи статті 139 КАС України, витрати необхідно присудити на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов Товариство з обмеженою відповідальністю "АМАДОК" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної податкової служби України задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 27.01.2025 №12416792/43275020 та від 27.01.2025 №12416796/43275020.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні датами їх подання на реєстрацію №5 від 29.02.2024 та №7 від 31.03.2024.

Стягнути на користь Товариство з обмеженою відповідальністю "АМАДОК" судові витрати (судовий збір) в розмірі 6056 (шість тисяч п'ятдесят шість) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 01 квітня 2025 року

Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю «АМАДОК» (вул. Проскурівська, 28, м. Хмельницький, Хмельницький р-н, Хмельницька обл., 29005 , код ЄДРПОУ - 43275020)

Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м.Хмельницький, Хмельницька обл., Хмельницький р-н, 29001 , код ЄДРПОУ - 44070171) Державна податкова служба України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053 , код ЄДРПОУ - 43005393)

Головуючий суддя В.В. Матущак