Ухвала від 28.03.2025 по справі 520/21025/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

28 березня 2025 року справа №520/21025/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання позивача про розгляд справи в режимі відеоконференції за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), в якому просить суд:

- визнати незаконним і скасувати рішення, що зазначено у листі від 26.06.2024 за підписом начальника кадрового центру Сухопутних військ Збройних Сил України полковника ОСОБА_2 про відмову у погодженні командуванням військової частини НОМЕР_1 плану переміщення ОСОБА_1 за вих. військової частини НОМЕР_4 від 11.06.2024 №2002 зі штатної посади: «Офіцер відділення морально-психологічного забезпечення НОМЕР_5 окремої піхотної бригади Сухопутних військ Збройних сил України (військова частина НОМЕР_4 ), ВОС-3400043 (політологія), шпк «капітан», 17 тарифний розряд (далі - Посада-1) на штатну посаду: «Заступник командира стрілецького спеціалізованого батальйону з психологічної підтримки персоналу військової частини НОМЕР_6 , ВОС-3420003 (психологія), шпк «майор», 23 тарифний розряд (далі -Посада-2);

- зобов'язати командування військової частини НОМЕР_1 або відповідну посадову особу, до повноважень якої входить видання наказів на призначення осіб офіцерського складу на Посаду-2, видати наказ про призначення ОСОБА_1 на Посаду-2 або, у разі зайняття на цей час Посади-2 іншим військовослужбовцем, на іншу посаду, не нижчу ніж Посада-2, або погодити план переміщення ОСОБА_1 за вих. військової частини НОМЕР_4 від 11.06.2024 №2002;

- стягнути з командування військової частини НОМЕР_1 матеріальну шкоду, заподіяну ОСОБА_1 відмовою у погодженні плану мого переміщення за вих. військової частини НОМЕР_4 від 11.06.2024 №2002, що складає неотримане грошове забезпечення (заробіток) у разі призначення ОСОБА_1 на Посаду-2;

- стягнути з командування військової частини НОМЕР_1 коштів в розмірі 576 мінімальних заробітних плат (далі - МЗП), що складає на час подання позову 3859200,00 грн., на користь ОСОБА_1 на відшкодування моральної шкоди, заподіяної ОСОБА_1 його дискримінацією як людини і громадянина;

- стягнути з командування військової частини НОМЕР_1 коштів в розмірі 144 МЗП, що складає на час подання позову 964800,00 грн., на користь ОСОБА_1 на відшкодування моральної шкоди, заподіяної ОСОБА_1 його протиправними рішеннями (без ознак дискримінації).

Ухвалою суду від 05.08.2024 відкрити у загальному позовному провадженні адміністративну справу та призначено підготовче судове засідання.

Через підсистему "Електронний суд" від позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання призначеного на 01.04.2025 року об 15:00 в режимі відеоконференції.

Розглянувши зазначене клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Згідно з частинами першою-четвертою статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Вища рада правосуддя 17.08.2021 рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі по тексту - ЄСІТС).

У газеті "Голос України" 04.09.2021 №168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистема відеоконференцзв'язку.

Зазначені підсистеми офіційно почали функціонувати з 05.10.2021.

Зокрема, можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду, здійснюється засобами підсистеми відеоконференцзв'язку. При цьому, для проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, особа попередньо має бути зареєстрована в Електронному кабінеті (пункт 49 Положення про ЄСІТС).

Подана позивачем заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам щодо форми і змісту, подана з дотриманням правил процесуального закону.

Суд зазначає, що провести призначене на 01.04.2025 об 15:00 судове засідання у режимі відеоконференції є можливим. Відтак, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача.

Керуючись статтями 44, 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання клопотання позивача про розгляд справи в режимі відеоконференції за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії - задовольнити.

Забезпечити участь представнику Старовєрова Олексія Михайловича, у судовому засіданні по справі №520/21025/24 на 01.04.2025 о 15:00 год. у режимі відеоконференції.

Роз'яснити заявнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз'яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Тітов

Попередній документ
126264696
Наступний документ
126264698
Інформація про рішення:
№ рішення: 126264697
№ справи: 520/21025/24
Дата рішення: 28.03.2025
Дата публікації: 03.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (25.09.2025)
Дата надходження: 29.07.2024
Розклад засідань:
27.08.2024 11:00 Харківський окружний адміністративний суд
19.09.2024 11:30 Харківський окружний адміністративний суд
22.10.2024 14:30 Харківський окружний адміністративний суд
26.11.2024 14:30 Харківський окружний адміністративний суд
24.12.2024 14:30 Харківський окружний адміністративний суд
28.01.2025 14:30 Харківський окружний адміністративний суд
04.03.2025 14:30 Харківський окружний адміністративний суд
01.04.2025 15:00 Харківський окружний адміністративний суд
15.04.2025 15:00 Харківський окружний адміністративний суд
22.04.2025 15:00 Харківський окружний адміністративний суд
25.09.2025 00:00 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАКАРЕНКО Я М
суддя-доповідач:
ВОЛОШИН Д А
МАКАРЕНКО Я М
СУПРУН Ю О
ТІТОВ О М
ТІТОВ О М
суддя-учасник колегії:
ЖИГИЛІЙ С П
ПЕРЦОВА Т С