31.03.2025 Справа №607/6084/25 Провадження №3/607/2784/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Мостецька А.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Управлінням патрульної поліції в Тернопільській області ДПП в Тернопільський міськрайонний суд направлено матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 138487 від 15.03.2025, 14.03.2025 о 22 год 42 хв в АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 будучи матір'ю дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка вчинила адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 126, а саме керувала ТЗ «Volkswagen Caddy», днз НОМЕР_1 , не маючи права керування транспортними засобами, чим порушила п. 2.1а ПДР, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання зокрема чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно з ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відтак стаття 276 КУпАП передбачає, що справа про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 184 КУпАП розглядається за місцем його вчинення і не передбачає альтернативну підсудність справи, що встановлено під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Із матеріалів справи, зокрема із протоколу про адміністративні правопорушення серії ВАД №138487 від 15.03.2025, вбачається, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є м. Теребовля, Тернопільський (раніше Теребовлянський) район, Тернопільська область, вул. Князя Василька, 120.
Також, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення ВАД №138487 від 15.03.2025, особа стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 184 КУпАП - ОСОБА_1 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» у Тернопільській області утворено Кременецький, Тернопільський та Чортківський райони. При цьому до Тернопільського району (з адміністративним центром у місті Тернопіль) включено території Байковецької сільської, Бережанської міської, Білецької сільської, Великоберезовицької селищної, Великобірківської селищної, Великогаївської сільської, Залозецької селищної, Збаразької міської, Зборівської міської, Золотниківської сільської, Іванівської сільської, Козівської селищної, Козлівської селищної, Купчинецької сільської, Микулинецької селищної, Нараївської сільської, Озернянської сільської, Підволочиської селищної, Підгаєцької міської, Підгороднянської сільської, Саранчуківської сільської, Скалатської міської, Скориківської сільської, Теребовлянської міської, Тернопільської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Крім того, згідно з Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» у Тернопільській області ліквідовано Бережанський, Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький, Теребовлянський, Тернопільський, Чортківський, Шумський райони.
Однак відповідно до п. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Зважаючи на те, що до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX м. Теребовля належало до Теребовлянського району Тернопільської області, тобто в межах територіальної юрисдикції Теребовлянського районного суду Тернопільської області, який на даний час продовжує здійснювати свої повноваження, а тому вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч. 3 ст. 184 КУпАП слід направити за підсудністю до Теребовлянського районного суду Тернопільської області.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 276, 278 КУпАП, суд,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити за підсудністю до Теребовлянського районного суду Тернопільської області (вул. Князя Василька, 116 м. Теребовля Тернопільської області).
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяА. А. Мостецька