Ухвала від 01.04.2025 по справі 711/1904/25

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/1904/25

Номер провадження 2/711/1256/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2025 року Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі: головуючого - судді: Кондрацької Н.М., за участю секретаря судового засідання - Мелещенко О.В., адвоката Павленко М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

Встановив:

До Придніпровського районного суду міста Черкаси звернулась адвокат Павленко М.В., яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

У судовому засіданні адвокат Павленко М.В. підтримала подане клопотання про витребування доказів, а саме витребувати у АТ КБ «ПРИВАТ БАНК», АКТ «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ», АТ «ПУМБ», АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК», АТ «УКРСИББАНК», АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», АТ «АЛЬФАБАНК» (АТ «СЕНС БАНК») інформації щодо наявності банківських рахунків, відкритих на ім'я ОСОБА_2 за період часу з 02.02.2016 по теперішній час, а також інформацію щодо руху коштів по даним банківським рахункам. Пояснила, що дана інформація надасть можливість зрозуміти розмір доходів відповідача за указаний період, а саме з моменту утворення підприємства, директором якого є позивач. Зауважила, що рахунки потрібні виключно відкриті на ім'я позивача, як фізичної особи. Строк з 02.02.20216 обґрунтовує тим, що з цього строку можливо дослідити динаміку доходів відповідача.

Позивач ОСОБА_1 підтримала клопотання.

Відповідач ОСОБА_2 заперечував щодо задоволення клопотання. Пояснив, що рахунки має у АТ КБ «ПРИВАТ БАНК» та у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», вони стосуються його доходів та не мають відношення до товариства. Повідомив, що сторони дійсно не проживають у шлюбі з 2022 році, він допомагає матеріально дітям.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Враховуючи необхідність повноти дослідження обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати зазначені докази.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Суд не приймає до уваги заперечення відповідача щодо вирішення клопотання та не бере до уваги доводи представника позивача щодо витребування інформації у банківських установах, існування рахунків відповідач у яких заперечує. Окрім того, суд вважає, що строк з 02.02.2016, з якого представник позивача просить витребувати інформацію, не є обґрунтовано доведеним, оскільки сторони перебували у шлюбних відносинах з 2005 року та по 2022 рік, що ними не заперечується.

За таких підстав у задоволенні клопотання позивача слід задоволити частково необхідно відмовити.

Керуючись ст. 84 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання про витребування доказів - задовольнити частково.

Витребувати у АТ КБ "ПРИВАТБАНК", код ЄДРПОУ: 14360570 (Адреса: 01001, Київ, вул. Грушевського, 1Д) інформацію за період часу з 01 січня 2022 року та на час виконання ухвали включно у зазначеній банківській установі про відкриті банківські рахунки на ім'я ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та про рух коштів на рахунку (рахунках), що був (були) відкритий (відкриті) на ім'я ОСОБА_2 , за вказаний період часу.

Витребувати у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» код ЄДРПОУ: 21133352 (Адреса: 04114, Київ, вул. Автозаводська, 54/19) інформацію за період часу з 01 січня 2022 року та на час виконання ухвали включно у зазначеній банківській установі про відкриті банківські рахунки на ім'я ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) та про рух коштів на рахунку (рахунках), що був (були) відкритий (відкриті) на ім'я ОСОБА_2 , за вказаний період часу.

Витребувані докази надати до Придніпровського районного суду м. Черкаси у строк до 20.04.2025.

Зобов'язати керівників вище зазначених установ надати витребувані докази безпосередньо до суду невідкладно після отримання даної ухвали.

Роз'яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий: Н. М. Кондрацька

Попередній документ
126249753
Наступний документ
126249755
Інформація про рішення:
№ рішення: 126249754
№ справи: 711/1904/25
Дата рішення: 01.04.2025
Дата публікації: 03.04.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Придніпровський районний суд м. Черкас
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (27.05.2025)
Дата надходження: 10.03.2025
Предмет позову: про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей
Розклад засідань:
01.04.2025 09:00 Придніпровський районний суд м.Черкас
24.04.2025 11:45 Придніпровський районний суд м.Черкас
27.05.2025 10:00 Придніпровський районний суд м.Черкас