Постанова від 01.04.2025 по справі 726/1135/25

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/1135/25

Провадження №3/726/197/25

Категорія 354

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.04.2025 м. Чернівці

Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Асташев С. А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки за національністю, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч.1 ст. 187 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

24.02.2025 ОСОБА_1 не з'явилася на реєстрацію до дільничного офіцера громади за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушила правила адміністративного нагляду, а саме п. 3.3 постанови Садгірського районного суду м. Чернівці від 29.01.2025 у справі №726/295/25.

Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнала, дійсно не з'явилася на реєстрацію у визначений постановою день, хоча знала, що повинна з'являтися кожного понеділка. Просила суворо не карати. Надалі дотримуватиметься встановлених щодо неї обмежень.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та наявні у ній докази, доходжу таких висновків.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, зміцнення законності.

Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 статті 187 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема: нереєстрація в органі Національної поліції.

Так, постановою Садгірського районного суду м. Чернівці від 29.01.2025 у справі № 726/295/25 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено адміністративний нагляд на строк 6 (шість) місяців та застосовано до неї обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», зокрема зобов'язано останню з'являтись на реєстрацію до Чернівецького управління поліції ГУНП в Чернівецькій області за адресою: вул. Хотинська, 49 Б м. Чернівці, кожний 1,2,3,4 понеділок з 09:00 до 17:00.

До матеріалів справи долучено копію Відомостей про здійснення контролю за поведінкою адміннаглядної ОСОБА_1 , у яких вказано про те, що остання не з'явилася для реєстрації 24.02.2025.

У своїх письмових поясненнях, долучених до протоколу та підтриманих у судовому засіданні, ОСОБА_1 не заперечує вчиненого та вказує про те, що не з'явилася на реєстрацію у період з 10.02.2025 по 10.03.2025, оскільки не мала можливості.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 652668 від 21.03.2025; даними постанови Садгірського районного суду м. Чернівці від 29.01.2025 у справі № 726/295/25 щодо встановлення адміністративного нагляду та покладення зобов'язань; відомостями про здійснення контролю за поведінкою адміннаглядної ОСОБА_1 та поясненнями ОСОБА_1 у яких остання не заперечує вчиненого правопорушення.

Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, доходжу висновку, що вони у своїй сукупності повністю підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, доведена повністю.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушницю судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

З урахуванням викладеного, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції статті, у виді штрафу, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети виховного впливу та сприятиме запобіганню вчиненню нею нових правопорушень.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Підстав для звільнення від сплати судового збору не вказано.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 187, 278, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору в дохід держави.

Роз'яснити, що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Садгірський районний суд м. Чернівці.

СуддяС. А. Асташев