Справа №:755/8701/20
Провадження №: 1-в/755/154/25
"31" березня 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю міста Києва, громадянину України, освіта не закінчена вища, не працюючому, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимому,
за участю:
прокурора ОСОБА_5 ,
старшого інспектора поліції ОСОБА_6 ,
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що 15 вересня 2023 року Дніпровським районним судом міста Києва громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями: 1. З'являтися на реєстрацію по адміністративному нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1,2,3,4-й, четвер, щомісяця у період з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.; 2. Заборонено виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України; 3. Заборонено відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4. Заборонено залишати своє місце проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня.
На період дії воєнного стану на території України, дозволено ОСОБА_4 після сигналу «Повітряна тривого» і протягом 15 хвилин після сигналу «Відбій повітряної тривоги» відлучатися з визначеного в ухвалі місця проживання з метою перебування останнього в укритті.
Під час перебування під адміністративним наглядом за вчинення числених правопорушень ОСОБА_4 ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 13 вересня 2024 року було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців із застосуванням наступних обмежень: 1. З'являтись на реєстрацію по адміністративному нагляду в Дніпровське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перший, другий, третій та четвертий четвер, щомісяця у період, з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин; 2. Заборонити виїзд за межі міста Києва в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України; 3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізують спиртні напої на розлив; 4. Заборонити залишати своє місце проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня.
На період дії воєнного стану на території України, дозволити ОСОБА_4 після сигналу «Повітряна тривого» і протягом 15 хвилин після сигналу «Відбій повітряної тривоги» відлучатися з визначеного в ухвалі місця проживання з метою перебування останнього в укритті.
Під час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 9 (дев'ять) разів порушував встановлені судом обмеження адміністративного нагляду. В зв'язку з чим відносно останнього були складені протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, як свідчать численні вчинені адміністративні правопорушення, про ігнорування громадянином ОСОБА_4 обмежень адміністративного нагляду та про не бажання стати на шлях виправлення після звільнення з місць позбавлення волі. Керуючись ст. 6 Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважав би за доцільне, матеріали відносно громадянина ОСОБА_4 направити до Дніпровського районного суду міста Києва, для вирішення питання про продовження адміністративного нагляду строком на 1 (один) місяць із застосуванням наступних обмежень: 1. З?являтися на реєстрацію по адміністративному нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1-й четвер, щомісяця у період з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.; 2. Заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України; 3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4. Заборонено залишати своє місце проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня.
На період дії воєнного стану на території України, дозволити ОСОБА_4 після сигналу «Повітряна тривого» і протягом 15 хвилин після сигналу «Відбій повітряної тривоги» відлучатися з визначеного в ухвалі місця проживання з метою перебування останнього в укритті.
У судовому засіданні інспектор Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_6 подання підтримала та просила його задовольнити.
Прокурор вважала за можливе задовільнити подання.
ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, про дату час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд подання без його участі.
Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до вимог п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до вимог абз. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Підставою продовження адміністративного нагляду, відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі є матеріали органів Національної поліції.
Продовження адміністративного нагляду не суперечать вимогам ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Зазначені у поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став.
За таких обставин, суд, з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про продовження адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 539 КПК України, суд, -
Задовольнити подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) місяць із застосуванням наступних обмежень:
1. З'являтися на реєстрацію по адміністративному нагляду до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві 1-й четвер, щомісяця у період з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.;
2. Заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України;
3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив;
4. Заборонено залишати своє місце проживання з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня.
На період дії воєнного стану на території України, дозволити ОСОБА_4 після сигналу «Повітряна тривого» і протягом 15 хвилин після сигналу «Відбій повітряної тривоги» відлучатися з визначеного в ухвалі місця проживання з метою перебування останнього в укритті.
Роз'яснити сторонам, що: у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно і законодавством;
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1