Ухвала від 31.03.2025 по справі 320/13600/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31 березня 2025 року м. Київ № 320/13600/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Вісьтак М.Я., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “СОКАР ТРАНС» до Головного управління Державної податкової служби у Київській області; Державної податкової служби України, про визнання рішення протиправним, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “СОКАР ТРАНС» (далі - позивач) звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Київській області (далі - відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - відповідач 2), в якому просять суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Київській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.09.2024р. № 11820143/36349004, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 26.08.2024р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов?язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Nє 2 від 26.08.2024р., складену ТОВ «СОКАР ТРАНС», датою її отримання Державною податковою службою України 09.09.2024р;

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Київській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.09.2024р. № 11820142/36349004, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 5 від 01.03.2022р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі

податкових накладних податкову накладну № 3 від 30.08.2024р. складену ТОВ «СОКАР ТРАНС», датою її отримання Державною податковою службою України 17.09.2024р.

Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Позов в адміністративному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, яка складається з вимоги процесуального характеру (відкрити провадження по справі) і вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право).

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог. Під змістом позовних вимог розуміється визначення конкретного способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду з позовною заявою, повинна чітко зазначити дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, що порушили її право, в чому полягає протиправність таких дій (бездіяльності) та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.

Виходячи зі змісту вказаних в прохальній частині позовних вимог (пункт 3) позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Київській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.09.2024р. № 11820142/36349004, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 5 від 01.03.2022р. в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Водночас у пункті 4 просить зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за іншими реквізитами, а саме: № 3 від 30.08.2024р, складену ТОВ «СОКАР ТРАНС».

Тобто таким чином вимога про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії стосується різних податкових накладних. У той же час до позовної заяви не було додано копії податкової накладної № 5 від 01.03.2022р, натомість було додано лише копії податкових накладних № 2 від 26.08.2024р. та № 3 від 30.08.2024р.

Відтак, позивачу слід відкоригувати позовні вимоги та привести їх у відповідність пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України шляхом зазначення коректних реквізитів податкових накладних, щодо яких приймалися оскаржувані рішення.

За приписами частин 1, 2 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Усі вищевказані недоліки позовної заяви позивач може усунути шляхом подання до суду уточненої позовної заяви з відредагованими позовними вимогами, усунувши недоліки, які вказувалися вище.

Враховуючи все вищезазначене, керуючись ст. 123, 161, 171, 241, 243, 248 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “СОКАР ТРАНС» до Головного управління Державної податкової служби у Київській області; Державної податкової служби України, про визнання рішення протиправним, зобов'язання вчинити певні дії.

Надати строк для усунення недоліків позовної заяви п'ять днів від дня одержання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду уточненої позовної заяви з конкретизованими позовними вимогами та їх детальним і належним обгрунтуванням, про що вказувалося в тексті ухвали.

Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху після відкриття провадження у справі, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява у відповідності до ч.15 ст.171 КАС України залишається без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Вісьтак М.Я.