Рішення від 31.03.2025 по справі 260/374/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2025 рокум. Ужгород№ 260/374/25

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Калинич Я.М., розглянувши в письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної міграційної служби України (вул. Володимирська, буд. 9, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 37508470), Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області (вул. Івана Коршинського, буд. 12А, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 37809328), в особі Іршавського відділу Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області ( вул. Білецька, буд. 5, м. Іршава, Хустський район, Закарпатська область, 90100) Державного підприємства «Документ» в особі відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул) (вул. Довнар-Запольського, буд 8, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 32735236) про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Крись Юлія Олександрівна в інтересах ОСОБА_2 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області, Державного підприємства «Документ», яким просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області, в особі Іршавського відділу Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області, Державного підприємства «Документ» та його відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул), щодо відмови ОСОБА_2 у передачі, доставці та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон (орган, що видав: 2116), який оформлений на ім'я ОСОБА_2 .

2. Зобов'язати Державне підприємство «Документ» здійснити доставку оформленого 09.02.2024 року на ім'я ОСОБА_2 паспорта громадянина України для виїзду за кордон (орган, що видав: 2116), разом з копіями заяви, заяви-анкети та актом-приймання передачі (у 2 примірниках) до його відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул).

3. Зобов'язати Державне підприємство «Документ», в особі відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул) видати ОСОБА_2 оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон (орган, що видав: 2116), в порядку та на підставі законодавства України, яке було чинне на момент звернення з заявою про його оформлення - 09.02.2024 року, тобто без пред'явлення будь-яких військово-облікових документів.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що 09.02.2024 він звернувся до відокремленого підрозділу ДП «Документ» - філії в Туреччині, яка розташована в м. Стамбул, з метою оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Того ж дня, ним було сплачено усі необхідні платежі та збори, у тому числі за послугу з організації відправлення до м. Стамбул готового документу, а також пройдено встановлений законодавством процес оформлення закордонного паспорта. Однак, протиправна бездіяльність Державної міграційної служби України, ГУ ДМС в Закарпатській області, в особі Іршавського відділу, а також ДП «Документ» та його відокремленого підрозділу - філії в Туреччині, яка розташована в м. Стамбул, призвели до порушення гарантованого позивачеві права на отримання оформленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оскільки на момент звернення до суду з даною позовною заяво, паспорт позивачем так і не отримано.

В результаті цього позивач був вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 31 січня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

17 лютого 2024 року до суду від представника відповідача 3 надійшов відзив на позовну заяву. У відзиві представник відповідача 3 просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що станом на день підготування відзиву паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений на ім'я позивача доставлений та прибув до відокремленого підрозділу «Державного підприємства «Документ» філія в Туреччині», яка розташована у м. Стамбул, для подальшої видачі. Також вказав, що 23.04.2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №443, якою було внесено зміни у Постанову КМУ №678. Згідно з нововведеннями, отримання паспорта для виїзду за кордон чоловіками віком від 18 до 60 років повинно здійснюватися виключно у територіальному підрозділі Державної міграційної служби України. 11.04.2024 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності 18 травня 2024 року.

Відповідачі 1, 2 відзив на позов у строк встановлений судом (п'ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі) не подали, як і будь-які докази у спростування позовних вимог.

Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

26 лютого 2025 року від представника позивача надійшла заява про відмову від позову в частині позовних вимог. Зокрема просила визнати протиправною бездіяльність міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області, в особі Іршавського відділу Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області, Державного підприємства «Документ» та його відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул), щодо відмови ОСОБА_2 у передачі, доставці та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон (орган, що видав: 2116), який оформлений на ім'я ОСОБА_2 .

Від решти позовних вимог, що вказані у пунктах 3-4 прохальної частини позовної заяви, відмовилася.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 березня 2025 року було закрито провадження у справі №260/374/25 в частині позовних вимог щодо:

зобов'язання Державного підприємства «Документ» здійснити доставку оформленого 09.02.2024 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , паспорта громадянина України для виїзду за кордон (орган, що видав: 2116), разом з копіями заяви, заяви-анкети та актом-приймання передачі (у 2 примірниках) до його відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул).

- зобов'язання Державного підприємства «Документ», в особі відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул) видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон (орган, що видав: 2116), в порядку та на підставі законодавства України, яке було чинне на момент звернення з заявою про його оформлення - 09.02.2024 року, тобто без пред'явлення будь-яких військово-облікових документів.

Ухвалою суду від 12 березня 2025 року витребувано від відповідача 2 докази на підтвердження дати передачі оформленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 серія НОМЕР_2 , до ДП «Документ» чи його філії.

18 березня 2025 року до суду надійшла заява відповідача 2 - на виконання ухвали суду про витребування доказів.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що 09 лютого 2024 року ОСОБА_1 , звернувся до Державного підприємства «Документ» - філії в Туреччині із розташуванням у місті Стамбул з метою оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

З інформації, яка наявна на офіційному веб-сайті Державної міграційної служби України (https://dmsu.gov.ua/services/code.html), вбачається, що код підрозділу - 2116 належить Іршавському відділу ГУ ДМС України в Закарпатській області, який є органом, що оформив (видав) паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Згідно з пунктом 5 Порядку №678, зазначені заяви-анкети, сформовано у відокремленому підрозділі ДП «Документ» філії в Туреччині, яка розташована в м. Стамбул, передано до Іршавського відділу ДМС у Закарпатській області для подальшого розгляду..

13.02.2024 року Іршавським відділом ГУ ДМС України в Закарпатській області здійснено необхідні заходи з ідентифікації особи та засобами Реєстру прийнято рішення про оформлення паспортних документів зазначеному громадянину, та передано персональні дані ОСОБА_1 , до Державного центру персоналізації документів для виготовлення паспортів.

Державним центром персоналізації документів ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів - ОСОБА_1 , виготовлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 від 15.02.2024, орган видачі - 2116.

04.04.2024 року до Іршавського відділу №1 ГУ ДМС в Закарпатській області було доставлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_4 від 22.04.2024, орган видачі - 2116.

04.04.2024 складено акт приймання-передачі персоналізованих бланків, який затверджено начальником Іршавського відділу ГУ ДМС у Закарпатській області.

04.04.2024 супровідним листом за вих. №2116-1534/2116.10-24 паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виготовлений на ім'я позивача був відправлений до ДП «Документ» в м. Києві для подальшої пересилки до ДП «Документ» Філія в Туреччині (м. Стамбул).

09.01.2025 року представник позивача надіслав на адресу відповідача 1 адвокатський запит №24-09/01 щодо надання відповіді та відповідних відомостей стосовно паспорту громадянина для виїзду за кордон ОСОБА_1 ,

15.01.2025 року відповідач 1 надав відповідь №2101.4.2-311 /2101.01 -25 у якій було зазначено, що Іршавським відділом ГУ ДМС у Закарпатській області, 09.02.2024 року позивачу було оформлено заяву-анкету для виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у ДП «Документ» Філія в Туреччині, м. Стамбул та 13.02.2024 року Іршавським відділом ГУ ДМС в Закарпатській області прийнято рішення про оформлення паспорта зазначеному громадянину. Виготовлений паспорт для виїзду за кордон на ім'я зазначеного громадянина Іршавським відділом ГУ ДМС у Закарпатській області відправлено до ДП «Документ» м. Київ для подальшої відправки до ДП «Документ» Філія в Туреччині (м. Стамбул).

Паралельно з запитом до відповідача 2, на ім'я відповідача був також направлений адвокатський запит №25-09/01 від 09.01.2025 року щодо надання відповіді та відповідних відомостей стосовно паспорту громадянина для виїзду за кордон ОСОБА_1 .

Проте, як зазначає представник позивача у позовній заяві, відповідач 3 на вказані заяви, відповіді не надав.

З матеріалів справи вбачається, що 21 лютого 2025 року позивач отримав паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідачів щодо не передачі, доставці та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон та паспорту громадянина України, позивач звернувся до суду із даним позовом за захистом своїх порушених прав та інтересів.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20 листопада 2012 року №5492- VI (далі Закон №5492-VI) паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч.2 ст.22 Закону №5492-VI).

Відповідно до ч.4 ст.22 Закону №5492-VI паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

Згідно з ч.5 ст.22 Закону №5492-VI оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється в Україні розпорядником Реєстру, а за кордоном - ЗДУ. Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюються розпорядником Реєстру та ЗДУ, а також уповноваженими суб'єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.

В той же час, уповноваженими суб'єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону є центри надання адміністративних послуг, державне підприємство, що належить до сфери управління розпорядника Реєстру.

Відповідно до п.10 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року за №152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон» (далі - Порядок №152) оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон територіальними органами / територіальними підрозділами ДМС здійснюються через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Головний обчислювальний центр Реєстру) у взаємодії з Державним центром персоналізації документів державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» (далі - Центр).

Відповідно до п.19 Порядку №152 документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон в Україні подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів (далі - уповноважені суб'єкти), територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Відповідно до п.69 Порядку №152, персоналізовані Державним центром персоналізації документів державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» бланки паспортів для виїзду за кордон надсилаються територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС або МЗС у порядку, встановленому законодавством.

Згідно з п.75 Порядку №152 видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тим територіальним органом / територіальним підрозділом ДМС, закордонною дипломатичною установою, уповноваженим суб'єктом, який прийняв документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон.

Процедура прийняття у громадян України, які перебувають за межами України, документів для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також видачі їм оформлених документів розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, тобто ДП «Документ», та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру врегульовується Порядком реалізації експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 року за №678 (далі - Порядок№678).

Згідно п.6 Порядку №678, передача персоналізованих бланків паспортів громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон, посвідок до відокремленого підрозділу, який здійснював приймання документів для їх оформлення, здійснюється державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, згідно з актами приймання-передачі.

Відповідно до п.78-2 Порядку №152, у разі необхідності організації видачі паспорта для виїзду за кордон у розміщеному за межами України відокремленому підрозділі (філії, представництві) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, паспорт для виїзду за кордон разом з копіями заяви, заяви-анкети та актом- приймання передачі (у двох примірниках) передається територіальним органом/ територіальним підрозділом ДМС, який оформив паспорт для виїзду за кордон, до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, який здійснює доставку таких паспортів до розміщеного за межами України відокремленого підрозділу (філії, представництва) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС. Паспорт для виїзду за кордон за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника може бути надісланий державним підприємством, що належить до сфери управління ДМС, міжнародним поштовим відправленням до розміщеного за межами України відокремленого підрозділу (філії, представництва) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС. Після видачі паспорта для виїзду за кордон другий примірник акта приймання-передачі та копія заяви-анкети з датою видачі та підписом заявника про отримання паспорта для виїзду за кордон надсилається до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, який оформив паспорт для виїзду за кордон.

Згідно п.11 Порядку №678, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка оформлюються у строки, встановлені законодавством, та видаються у строк до трьох місяців з дня прийняття відповідного рішення для їх оформлення.

Відповідно до п.1 Положення про Державну міграційну службу України (далі - Положення), що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №360 (в редакції від 20.03.2024), Державна міграційна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

Згідно п. 2 Положення, ДМС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Відповідно пп.10, 12, 34 п.4 Положення, ДМС відповідно до покладених на неї завдань, зокрема:

- здійснює оформлення, обмін і видачу громадянам України документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, пересилає, визнає недійсними, вилучає та знищує такі документи в передбачених законодавством випадках

- виконує функції замовника з виготовлення та постачання бланків документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, і документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також товарів, робіт і послуг для забезпечення створення і функціонування Єдиного державного демографічного реєстру

- вживає у межах своїх повноважень заходів із забезпечення доставки документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, від державного підприємства, що належить до сфери управління Мінекономіки, до територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

Згідно п.7 Положення, ДМС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи та територіальні підрозділи, у тому числі міжрегіональні.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року №931-р, Державне підприємство «Документ» визначено адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 червня 2011 року №538-р ДП «Документ» передано до сфери управління Державної міграційної служби України (ДМС).

Відповідно до п.1.1. Статуту, ДП «Документ» засноване на державній власності і належить до сфери управління ДМС України.

Підприємство функціонально включене до системи органів міграційної служби України та оперативно підпорядковане Голові ДМС.

Згідно п. 2.2. Статуту, одним із основних завдань ДП «Документ» є зокрема забезпечення сучасних умов обслуговування громадян України, іноземців і осіб без громадянства, створення та розгортання мережі центрів обслуговування громадян з міграційно-паспортних питань.

Судом встановлено, 09 лютого 2024 року позивач звернувся до відокремленого підрозділу (філії) ДП «Документ» в Туреччині із заявою про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та таку заяву передано для подальшого розгляду до Іршавського відділу ГУ ДМС у Закарпатській області. 13 лютого 2024 року Іршавським відділом ГУ ДМС в Закарпатській області прийнято рішення про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

В свою чергу, Державним центром персоналізації документів ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів - 15 лютого 2024 року виготовлено (персоналізовано) паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 на ім'я позивача.

04 квітня 2024 року Іршавським відділом ГУ ДМС в Закарпатській області оформлений на ім'я позивача паспорт громадянина України для виїзду за кордон, відправлено до ДП «Документ» в м. Києві для подальшої пересилки до ДП «Документ» Філія в Туреччині (м. Стамбул), що підтверджується актом приймання-передачі персоналізованих бланків.

З огляду на викладене, відповідачем 1 та відповідачем 2, на виконання своїх повноважень, оформлено та направлено для подальшого пересилання та вручення позивачу паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_5 відтак, позовні вимоги щодо бездіяльності відповідача 1 та 2 є необґрунтованими та не підтвердженими належними та допустимими доказами.

В той же час, як вже зазначалося судом, відповідно до пункту 75 Порядку №152 видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тим територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, закордонною дипломатичною установою, уповноваженим суб'єктом, який прийняв документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон.

Відповідно до п. 11 Порядку №678 паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка оформлюються у строки, встановлені законодавством, та видаються у строк до трьох місяців з дня прийняття відповідного рішення для їх оформлення.

Таким чином, з урахуванням встановлених у справі обставин, видачу паспорта має здійснювати ДП «Документ», яке хоч і належить до сфери управління відповідача, але самостійно виконує управлінські функції щодо видачі паспортів.

Судом, з матеріалів справи вбачається, що позивачу 21 лютого 2025 року видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон, що підтверджується представником позивача у заяві про відмову у позову в частині позовних вимог від 26.02.2024 року.

В той же час, оскільки позивач звернувся із заявою щодо оформлення йому паспорту громадянина України для виїзду за кордон 09.02.2024 року, та такий був йому виданий тільки 21.02.2025 року, тобто з пропуском строку, визначеного п. 11 Порядку № 678, то суд приходить висновку про наявність протиправної бездіяльності Державного підприємства «Документ» в особі відокремленого підрозділу - філії в Туреччині щодо несвоєчасної видачі позивачу паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

Відтак, позовні вимоги необхідно задовольнити частково.

У відповідності до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, з урахуванням встановлених в ході судового розгляду обставин, суд доходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 3633,60 грн. Враховуючи часткове задоволення позову, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача -2 та відповідача -3 за рахунок їхніх бюджетних асигнувань на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору у розмірі по 1211,20 грн.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 139, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної міграційної служби України (вул. Володимирська, буд. 9, м. Київ, 01001, код ЄДРПОУ 37508470), Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області (вул. Івана Коршинського, буд. 12А, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 37809328), в особі Іршавського відділу Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області ( вул. Білецька, буд. 5, м. Іршава, Хустський район, Закарпатська область, 90100) Державного підприємства «Документ» в особі відокремленого підрозділу - філії в Туреччині (м. Стамбул) (вул. Довнар-Запольського, буд 8, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 32735236) про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Державного підприємства «Документ» в особі відокремленого підрозділу - філії в Туреччині щодо не своєчасної видачі ОСОБА_1 паспорту громадянина України для виїзду за кордон (серія НОМЕР_5 , дата видачі: 15.02.2024, дійсний до: 15.02.2034, орган, що видав: 2116).

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Державного підприємства Документ (вул. Довнар-Запольського, буд. 8, м. Київ, 04116, код ЄДРПОУ 32735236) витрати по сплаті судового збору у розмірі 968,96 грн. (дев'ятсот шістдесят вісім гривень двадцять копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяЯ. М. Калинич