Ухвала від 31.03.2025 по справі 826/15390/18

УХВАЛА

м. Вінниця

31 березня 2025 р. Справа № 826/15390/18

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

20.09.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, у якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України в частині неприйняття ним Порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури;

- зобов'язати Кабінет Міністрів України невідкладно прийняти рішення про встановлення і затвердження Порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.09.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 13.11.2018 року.

16.10.2018 року на адресу суду надійшов відзив Кабінету Міністрів України на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до довідки складеної секретарем суду розгляд справи відкладено на 04.12.2018 року, у зв'язку з неявкою сторін.

Ухвалою суду від 04.12.2018 року, занесеною до протоколу судового засідання, підготовче засідання відкладено на 10.01.2019 року. Цією ж ухвалою залучено третіх осіб: Міністерство соціальної політики України та Пенсійний фонд України.

28.12.2018 року третя особа: Пенсійний фонд України подав пояснення на позовну заяву, у яких просив відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Ухвалою суду від 10.01.2019 року закрито підготовче засідання та розгляд справи призначено по суті на 27.02.2019 року.

18.01.2019 року на адресу суду надійшов відзив Міністерства соціальної політики України на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до довідки складеної секретарем суду розгляд справи відкладено на 20.03.2019 року, у зв'язку з перебуванням судді на лікарняному.

Ухвалою суду від 05.06.2019 року зупинено провадження в адміністративній справі №826/15390/18 до вирішення Конституційним Судом України справи за конституційною скаргою ОСОБА_2 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII.

Вподальшому, Законом України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 року № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом 4 цього пункту.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом № 3863, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 КАС України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст. ст. 289-1, 289-4 КАС України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

На підставі пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2825 (в редакції Закону №3863) проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 року №399.

За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 826/15390/18 передана на розгляд та вирішення Вінницькому окружному адміністративному суду.

03.03.2025 року автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до статті 31 КАС України, визначено головуючого суддю у даній справі Дончика В.В.

Відповідно до частини 2 статті 30 КАС України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Враховуючи наведене, матеріали адміністративної справи слід прийняти до свого провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 КАС України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, крім випадку, встановленого частиною четвертою статті 22 цього Кодексу, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.

Відповідно до положень ст. 35 КАС України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи.

У разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Частиною 14 ст. 33 КАС України визначено, що у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Так, предметом оскарження у цій справі є бездіяльність Кабінету Міністрів України в частині неприйняття ним Порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

Отже, враховуючи наведені вище імперативні приписи норм процесуальна права, суд приходить до висновку, що розгляд і вирішення цієї справи необхідно здійснювати колегією у складі трьох суддів.

Також беручи до уваги те, що з дати відкриття провадження у справі минув значний проміжок часу, суд, на час прийняття адміністративної справи до свого провадження, позбавлений можливості вирішити питання щодо стадії судового розгляду з огляду на відсутність позиції сторін щодо актуальності цього спору, в зв'язку із чим, вважає за необхідне запропонувати учасникам справи подати додаткові пояснення.

Керуючись ст.ст. 35, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до свого провадження адміністративну справу №826/15390/18 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб: Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

Запропонувати учасникам справи у 15-денний строк з дня отримання копії даної ухвали надати суду письмові пояснення:

- щодо актуальності цього спору та процесуальної позиції по суті заявлених позовних вимог;

- чи подавались до Окружного адміністративного суду міста Києва чи Київського окружного адміністративного суду (після передачі справи до нього) заяви/клопотання з процесуальних питань, окрім тих, що зазначені в цій ухвалі.

Зобов'язати учасників справи, у разі зміни фактичних обставин у даній справі, вибуття або заміни сторони у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суду про таке протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали.

Подальший розгляд адміністративної справи №826/15390/18 здійснювати колегією у складі трьох суддів.

Адміністративну справу передати для визначення складу колегії судді в порядку, визначеному статтею 31 КАС України

Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Дончик Віталій Володимирович