Справа № 314/934/25
Провадження № 3/314/666/2025
27.03.2025 м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Свідунович Н.М., розглянувши матеріал, який надійшов із Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , директора Товариства з обмеженою відповідальністю «БУДАКТИВ», інші відомості суду не відомі,
за правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 904686, складеним 11.02.2025, 13.12.2024 о 07 годині 00 хвилин на 27 км автодороги Запоріжжя-Донецьк громадянин ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою за утримання ВШМ в зимний період не вжив заходів щодо ліквідації ожеледиці (засніженості), що призвело до дорожньо-транспортної пригоди «KIA SORENTO», д/н НОМЕР_2 , під керуванням громадянина ОСОБА_2 . Авто отримало пошкодження, завдано матеріальні збитки.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. 26.03.2025 до суду захисником ОСОБА_1 адвокатом Рогозіним О.В. подано клопотання про закриття провадження у справі. Захисник зазначає, що ОСОБА_1 вину не визнає, ним як директором ТОВ «БУДАКТИВ» по дорозі № а/д Н-15 Запоріжжя-Донецьк км 13+13330-км 55-814 було проведено комплекс робіт із зимового утримання, вулиця систематично очищувалась, проїзна частина була оброблена протиожеледним матеріалом, що підтверджується журналом обліку роботи із зимового утримання автомобільної дороги, що обслуговується № № 1,2. Відповідно до Журналу № 2 обліку роботи із зимового утримання автомобільної дороги, що обслуговується оброблення протиожеледними матеріалами проводилось і в день ДТП і напередодні. Відтак, дорожньо-транспортна пригода не могла статись через нездійснення ОСОБА_1 заходів по ліквідації засніженості, а сталась внаслідок порушення ПДР ОСОБА_3 . Захисник зауважує, що відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 904686, дорожньо-транспортна пригода сталась 13.12.2024, відтак сплили строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Просить закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов таких висновків.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його здійсненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяна майнова шкода.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Диспозиція ч. 4 ст. 140 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, та тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб, громадян-суб'єктів господарської діяльності в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.
Відповідно Наказу № 1395 від 07.11.2015 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», обстеження ділянки вулично-шляхової мережі проводиться зокрема у присутності представника підрозділу з експлуатації доріг (вулиць), який відповідає за належне утримання зазначеної ділянки. Крім того, при складанні протоколу про адміністративні правопорушення, або постанови у справі про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою-третьою статті 140 КУпАП (коли протокол не складається), до них необхідно долучати акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі з відповідними замірами та схемою про: 1) пошкодження шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд, трамвайних колій чи технічних засобів регулювання дорожнього руху; 2) самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху; 3) перешкоду для дорожнього руху, у тому числі забруднення шляхового покриття; 4) пошкодження асфальтобетонного покриття доріг унаслідок руху машин на гусеничному ходу; 5) умови та стан шляху, які загрожують безпеці дорожнього руху; 6) порушення нормативів щодо обладнання на дорогах місць проведення ремонтних робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій; 7) порушення або невиконання правил на підприємствах, в установах та організаціях під час розроблення та виготовлення транспортних засобів і деталей до них або інших предметів їх додаткового обладнання, під час проектування, реконструкції та ремонту шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд.
Згідно з ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно із положеннями ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні-не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається із матеріалів справи, адміністративне правопорушення вчинене 13.12.2024, адміністративний протокол складений 11.02.2025, матеріал надійшов до суду 26.02.2025.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Враховуючи вимоги ст. 247 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності на момент розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 38, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 140 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, встановлених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.
Суддя Н.М. Свідунович
27.03.2025