Справа №750/18349/24
Провадження №3/750/1264/25
31 березня 2025 року Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Самусь Л.В., розглянувши у ході підготовки до розгляду матеріли, які надійшли від ЧРУП ГУНП в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч.2 ст. 173-8 КУпАП
до Деснянського районного суду м. Чернігова надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений 21.12.2024 старшим інспектором СПДН ВП ЧРУП ГУНП в Чернігівській області капітаном поліції Величко Д.М., відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-8 КУпАП.
Зазначений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, де передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, ч.2 ст. 173-8 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Разом з тим, до протоколу серії ВАД №264019, складеного відносно ОСОБА_1 долучено копію термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА №437844, який неможливо прочитати через погану якість копії того, зокрема неможливо встановити дату винесення такого, а також його зміст в частині рукописного тексту, внесеного до бланку, зокрема й особи, стосовно якої такий винесено, всіх його анкетних даних, у зв'язку зі скоєнням якого саме домашнього насильства такий припис винесено, з якого по який час такий діє, що позбавляє суд можливості перевірити викладені у протоколі обставини та встановити наявність чи відсутність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Слід одночасно зауважити про те, що суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, не може перебирати на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що призведе до порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У зв'язку з викладеним, вказаний протокол не відповідає наведеним вимогам, що є перешкодою для розгляду справи по суті, тому матеріали підлягають поверненню на доопрацювання органу, який склав відповідний протокол.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 268, 283, 256 КУпАП
Повернути адміністративний матеріал за ч.2 ст. 173-8 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 для належного оформлення начальнику Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Самусь